Kurtulmuş’un yeri iktidar partisidir

Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem, HAS Parti Genel Başkanı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş'un AK Parti'ye geçişiyle ilgili girişimleri değerlendirdi. Numan Kurtulmuş gibi bilgili, fikir üretebilen siyasilerin güçlü bir iktidar içerisinde aktif rol almasının ülke yararına olduğunu söyleyen Ali Ertem, ‘’Numan Kurtulmuş gibi değerli siyasetçilerin aktif siyasetin içinde yer alması için bu adımlar atılıyor. Bu ülkenin değerine değer katacak insanların pasif kalmaması gerektiği düşüncesindeyim’’ diye konuştu.

Kurtulmuş’un yeri iktidar partisidir
banner301
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - HAS Parti Genel Başkanı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş'un AK Parti'ye geçişiyle ilgili girişimleri değerlendiren Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem, Numan Kurtulmuş’un AK Parti’de siyaset yapmasının ülke yararına olduğunu söyledi.
“FİKİR ÜRETEBİLEN DEĞERLİ BİR SİYASİ’’
Numan Kurtulmuş’un siyasi çizgisinin göz önüne alınarak değerlendirme yapıldığında AK Parti’yi kuran kadro ile Kurtulmuş’un çizgisinin aynı siyasi zemin üzerinde olduğunu söyleyen Başkan Ertem, “Numan Kurtulmuş fikir üretebilen, bilgili siyaset içerisinde değerli bir siyasi başkan. Şimdiye kadar da bu çerçevede siyaset yaptı’’ Dedi.
“AKTİF ROL ALMALIDIR’’
Başkan Ertem, Numan Kurtulmuş’un içinde bulunduğu siyasi mekanizmada aktif olamadığını kaydederek “ülke menfaati açısından Numan Kurtulmuş ve Numan Kurtulmuş gibi değerler, zayıf bir oluşum yerine güçlü bir iktidar bünyesinde aktif olarak rol almalıdır. Numan Kurtulmuş’un AK Parti’ye geçtiğinde güçlü bir iktidar içerisinde hareket ederek, ülke için oldukça faydalı çalışmalar içerisinde yer alacaktır.’’ İfadelerini kullandı.  
banner287
“BUNUN OY HESABI İLE İLGİSİ YOK’’
Yeni oluşumun oy hesabı güdülmeden yapıldığını kaydeden Başkan Ertem şöyle devam etti: “AK Parti’nin oy telaşı ile bu oluşumun içerisinde olduğunu düşünmüyorum. AK Parti’nin puan hesaplarına ihtiyacı yoktur. Numan Kurtulmuş gibi değerli insanların, siyasetçilerin aktif siyasetin içinde yer alması için bu adımlar atılıyor. Bu ülkenin değerine değer katacak insanların pasif kalmaması gerektiği düşüncesindeyim “
“BAŞBAKANLIK YAPABİLECEK ENAZ 10 İSİM VAR’’
Girişimin ‘AK Parti’ye yeni bir genel başkan’ şeklinde değerlendirilmesinin yanlış olduğunu söyleyen Ali Ertem “AK Parti içerisinde en azından başbakanlık yapabilecek en azından 10 isim vardır. “ diye konuştu.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2014, 13:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner493