Kutlama programları belirlendi

Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay başkanlığında 30 Ağustos Zafer Bayramı ve 19 Eylül Gaziler Günü Kutlama Komitesi Hazırlık Toplantısı yapıldı.

Kutlama programları belirlendi
banner301
Çerkezköy Bakış - Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay başkanlığında toplanan Kutlama Komitesi, 30 Ağustos Zafer Bayramı ve 19 Eylül Gaziler Günü Kutlama programlarını belirledi.

HAZIRLIK TOPLANTISI YAPILDI

Önceki gün Çerkezköy Kaymakamlığı Toplantı Salonu’nda yapılan toplantıya Çerkezköy Belediye Başkan Yardımcısı İmdat Özgör, Garnizon Komutanlığı Tankçı Yarbay Tunay Kambur, 3. Zırhlı Tugay Merkez Komutan V. P.Yrb.Şener Çelik, Çerkezköy İlçe Emniyet Müdürü Murat Ogan, Çerkezköy Kaymakamlığı Yazı İşleri Müdürü Muhteber Kuralay,Çerkezköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Erdoğan, Çerkezköy Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Metin Aysal, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Çerkezköy Temsilcisi Hasan Hüseyin Yarlıgan katıldı.

“ÖNEMLİ BİR YERİ VAR”

banner287
Toplantıda konuşan Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay, bayramların toplumun milli duygularının pekişmesinin yanında birlik ve beraberliğin sağlanmasında da önemli bir yeri olduğunu ifade ederek “Göreve başladığımdan beri tüm Bayramlardan önce hazırlık toplantılarını fiilen yapmaya çalışıyoruz. Yapmaya da devam edeceğiz. Tüm vatandaşlarımızın 30 Ağustos Zaferinin 94. Yıl Dönümünü en içten duygularımızla kutlarız. Bu vesile ile Vatanımız için kahramanca savaşan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet, minnet, şükran ve saygıyla anıyoruz” dedi.

30 AĞUSTOS KUTLAMA PROGRAMI

Kutlama Komitesi Hazırlık Toplantısında yapılacak hazırlıklar görüşülerek Kutlama Programı kararlaştırıldı. Buna göre Saat 09:00’da Cumhuriyet Meydanında Atatürk Anıtına çelenk sunma töreni ile başlayacak olan 30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlama programı, 09:30’da Kaymakamlık Makamında, Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay, Garnizon Komutanı ve Belediye Başkanı ile birlikte tebrikleri kabul edecek. Saat 10.00’da Cumhuriyet Meydanı’nda tören başlayacak. Program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile devam edecek.    

GAZİLER GÜNÜ KUTLAMA PROGRAMI

19 Eylül Gaziler Günü kutlamaları da 19 Eylül Pazartesi Günü Saat 09:00’da Cumhuriyet Meydanında Atatürk Anıtına Kaymakamlık, Garnizon Komutanlığı, Belediye Başkanlığı, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Çelenklerinin sunulması ile başlayacak.  Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile devam edecek. Tören Türkiye Muharip Gaziler Derneği Çerkezköy Temsilcisi Hasan Hüseyin Yarlıgan’ın konuşmasının ardından sona erecek.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner462

banner306

banner459