Lise tamamlandı: ‘Bir bölümü imam hatip olsun’ teklifi

Kızılpınar Belediyesi tarafından yaptırılan 40 derslikli Endüstri Meslek Lisesi’nin yapımı tamamlandı. Kızılpınar Belediye Başkanı Faruk Korkmaz lisenin geçici kabulü için İl milli eğitime başvuruda bulunduklarını ayrıca okulun bir bölümünün imam hatip orta okulu olarak değerlendirilmesi için teklif sunduklarını söyledi.

Lise tamamlandı: ‘Bir bölümü imam hatip olsun’ teklifi
banner301
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - Kızılpınar’da yapımı tamamlanan Kızılpınar Endüstri Meslek Lisesi’nin geçici kabulü için il Milli Eğitim Müdürlüğü’ne başvuruda bulunuldu.
“GEÇİCİ KABULÜ BEKLİYORUZ’’
Kızılpınar Belediye Başkanı Faruk Korkmaz yapımına 2011’de başlanan lisenin tamamlandığını söyleyerek, geçici kabul için de milli eğitime başvurduklarını açıkladı. Başkan Korkmaz, lisede kaba inşaat çalışmalarının tamamlanmasının ardından doğalgaz, elektrik gibi ince işçiliklerin de tamamlandığını belirterek “Lisemiz eğitim-öğretime hazır. Geçici kabulün yapılmasının ardından da liseye kayıt alınmaya başlanacak’’ dedi.
“İMAM-HATİP ORTAOKULU İÇİN TEKLİFTE BULUNDUK’’
Başkan Korkmaz, okulun 40 derslikli olduğunu hatırlatarak ‘’okulumuzun derslik sayısı fazla. 40 dersliğin dışında 5 derslik, anaokuluna tahsis edildi. Kızılpınar Belediyesi olarak okulumuzun bir bölümünün İmam-Hatip Ortaokulu olarak kullanılabilmesi için İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne teklifte bulunduk. Teklifin sonucunu bekliyoruz. Teklif, İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından kabul edilirse, okulun bir bölümünü İmam-Hatip Ortaokulu olarak kullanılabilecek’’ diye konuştu.
“ELİMİZDEN GELENİ YAPIYORUZ’’
banner287
Kızılpınar’ın her geçen gün geliştiğini buna bağlı olarak da nüfusunun arttığına değinen Faruk Korkmaz, ‘’Kızılpınar Belediyesi olarak her dönem eğitim-öğretimin yanında olduk. İmkanlarımız ölçüsünde okullarımıza ve öğrencilerimize çeşitli yardımlarda bulunduk. ‘Bundan sonra da eğitimin yanında olmaya devam edeceğiz’’ ifadelerini kullandı.
“İLKOKULA İHTİYACIMIZ VAR’’
Faruk Korkmaz, Kızılpınar’da ilkokula ihtiyaç duyduklarını anlatarak bu konuda da çeşitli çalışmalar yaptıklarını ifade etti.


Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2014, 17:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner493