Lostracılara zabıta engeli

Çerkezköy’de yeni taşındıkları Lostra Salonunda iş yapamadıklarını belirten boyacılar, sandıklarını toplayıp tezgahlarını eski yerlerine taşıyınca zabıta engeli ile karşılaştılar.

Lostracılara zabıta engeli
banner301
Zabıta ekipleri, boyacıların burada çalışmasına izin vermeyince, tekrar yeni salonlarınız yolunu tuttular.

Çerkezköy Bakış -
Çerkezköy Belediyesi, zabıta Müdürlüğü’nde lostracı olarak kaydı bulunan 8 ayakkabı boyacısının daha modern ve sıcak bir ortamda çalışması için, Atatürk Caddesi üzerindeki bankamatiklerin bulunduğu yere etrafı tamamen kapalı ve içinde elektrikli ısıtıcı ve askılıklar bulunan yeni modern bir lostra salonu oluşturdu.

ESKİ YERLERİ YIKILDI

Belediye’nin Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, belediyenin karşısındaki tahtadan yapılan lostra salonunu önceki gün yıktı. Burada bulunan 8 ayakkabı boyacısı ise 300 metre ilerideki yeni modern yerlerine geçtiler. İlk gün mesailerini yeni salonlarında yapan boyacılar, işlerden pek memnun olmadılar.

ESKİ YERE GİTTİLER

Dün ise yeni yerlerini küçük olduğunu ve müşterilerin buraya gelmediğini iddia eden 8 lostracı, boya sandıklarını ve malzemelerini sırtlayarak eski yerlerinin yolunu tuttular. Burada eski yerleri yıkıldığı için beton zemin üzerinde tezgahlarını açan lostracılar, gelen müşterilerine hizmet vermeye başladı.


banner287

İZİN YOK


Bir süre sonra ise Çerkezköy Belediyesi Zabıta Müdürü Kenan Erez ve çok sayıda zabıta memuru, lostracıların yanına giderek, buradaki tezgahlarını kaldırılması gerektiğini belirterek yeni yerlerine gitmesini istedi ve çalışmalarına izin vermediler. Ardından tekrar sandık ve eşyalarını toplayan
lostracılar, yeni yerlerine gittiler.

YÖN TABELASI ASILACAK

Burada lostracıları ziyaret eden Zabıta Müdürü Kenan Erez, ayakkabı boyacılarının soğuktan üşümeden daha modern bir çalışma ortamı oluşturmak için bu salonu yaptırdıklarını belirterek, eski yerlerine gitmemelerini istedi. Erez, esik salonun bulunduğu yerde Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nün bir çalışması olacağını ve yeni salonu tarif eden yön tabelaları asılacağını söyledi.  

İŞ YAPAMIYORUZ

Boyacılar ise, yeni salonlarının iyi olduğunu ancak, kendilerine küçük geldiğini ve iş yapamadıklarını belirtiler.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner462

banner306

banner459