LPG’li araç Belediye Meydanı’nda alev aldı

Atatürk Caddesi üzerindeki trafik ışıklarında bekleyen LPG’li araç, motor aksamında yaşanan gaz kaçağından dolayı aniden yanmaya başladı. Çerkezköy Belediyesi İtfaiye ekiplerinin zamanında müdahalesiyle, LPG tankı patlamadan yangın söndürülmüş oldu.

LPG’li araç Belediye Meydanı’nda alev aldı
• EMRAH ÇOĞALAN
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - Yangın dün saat 14.30 sıralarında Atatürk Caddesi üzerinde meydana geldi. Elde edilen bilgilere göre trafik ışıklarında kırmızı ışıkta bekleyen Kenan Körpe yönetimindeki 59 AD 757 plakalı aracın motor kısmından bir anda dumanlar yükselmeye başladı. Ne olduğunu anlamayan araç sürücüsü araçtan indiği anda motor kısmı bir anda alev aldı. Kenan Körpe araçta bulunan yangın söndürme tüpüyle alevlere müdahale etmeye çalışırken, Çerkezköy Belediyesi İtfaiye ekipleri olay yerine zamanında intikal ederek yangına müdahalede bulundular.
İTFAİYE EKİPLERİ ZAMANINDA MÜDAHALE ETTİ
İtfaiye Müdürü Hayrettin Sönmez’in de katıldığı söndürme çalışmaları ile alevler büyümeden kontrol altına alındı. Aracın LPG’li olduğu belirlenirken, meydana gelen yangının da motor kısmında oluşan gaz kaçağından dolayı çıktığı belirlendi.  
VATANDAŞLAR OLAYI MERAKLI GÖZLERLE İZLEDİLER
Yavuz Kantaroğlu’na ait olduğu öğrenilen aracı emanet olarak aldığını belirten sürücü Kenan Körpe, bir fabrikaya temizlik işi  için gittiğini ve aracın kırmızı ışıkta beklerken bir anda motorundan dumanlar çıktığını ifade etti. Meydana gelen araç yangınında çevrede toplanan vatandaşlar meraklı gözlerle olayı izlediler. Aracın tamamen söndürülerek kontrol altına alınmasının ardından polis ekiplerinin yardımıyla araç yolun kenarına çekildi. Yangından dolayı araç yoluna kapanan trafik aracın yolun kenarına çekilmesinin ardından yeniden trafiğe açıldı. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

banner287


Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2014, 12:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306