Madrid ve Barcelona’ya gidecekler

Çerkezköy Belediyesi eylül ayı belediye meclis toplantısının ilk oturumu Belediye Başkanı Ali Ertem başkanlığında gerçekleştirildi. Birçok konunun görüşülmek üzere ilgili komisyonlara havale edildiği toplantıda Trakyakent Belediye Birliği’nin İspanya’nın Barcelona ve Madrid şehirlerine düzenleyeceği teknik temas ve inceleme gezisine katılacak isimler belirlendi. Başkan Ertem’in de katılacağı inceleme gezisine 12 meclis üyesi katılacak.

Madrid ve Barcelona’ya gidecekler
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - Çerkezköy Belediyesi Eylül Ayı Belediye Meclis Toplantısı’nın ilk oturumu tamamlandı.
İLK OTURUM DÜN YAPILDI
Çerkezköy Belediye Bakanı Ali Ertem başkanlığında meclis toplantı salonunda dün yapılan toplantı saat 15.00’da başladı. Açılış ve yoklamanın ardından gündem maddelerinin görüşülmesine geçildi. Toplantıya mazeret bildiren Demokrat Partili Belediye Meclis Üyesi Asuman Azak katılmadı.
İSPANYA’DA İNCELEME GEZİSİNE KATILACAKLAR
İkinci gündem maddesinde Doğu-Batı Trakya Belediyeler Birliği Trakyakent’in İspanya teknik programı hakkındaki yazısı görüşülerek karara bağlandı. 17-21 eylül tarihleri arasında belediyecilik alanındaki son uygulamaların gösterilmesi anlamında düzenlenecek teknik temas ve inceleme gezisine Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem, AK Parti Belediye Meclis Üyelerinden Türkay Karakaş, Vehbi Demirtaş, Nuran Yeşil, Hasan İşcan, Zafer Erdağ, Aynur Düzgünel Cumhuriyet Halk Partisi Meclis Üyelerinden Reşat Ziya Pekdoğan, Halil Demirkıran, Faruk Bal ile Mehmet Yıldırım Demokrat Parti Meclis Üyelerinden Ahmet Avcı ile Aydın Kırıklar katılacak.
BAZI KONULAR İLGİLİ KOMİSYONLARA HAVALE EDİLDİ
Oy birliği ile alınan kararın ardından Mali Hizmetler Müdürlüğü’nün 5 milyon 705 bin TL’lik ek bütçe talebi, Çerkezköy Belediye başkanlığı veteriner işleri müdürlüğünün çalışma yönetmeliğinin tanzimi, İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün harç hakkındaki müzekkeresinin müzakeresi, Ayten Erdemli’nin 882 ada 5 parselde plan tadilatı yapılması talebine ait dilekçesinin müzakeresi, İsmet Özdeliormanlı ve ortakları adına Kemalettin Nalcı’nın 239 ada 54, 55, 56 ve 57 nolu parsellerde plan tadilatı yapılması talebine ait dilekçesinin müzakeresi ile Tredaş’ın 4 adet yerde trafo yeri talebi yapılan bilgilendirmenin ardından görüşülmek üzere ilgili komisyonlara havale edildi.
banner287
KARARLAR OY BİRLİĞİ İLE ALINDI
Belediyede münhal bulunan kadrolardan 1 adet kadroda hem unvan değişikliği hem de derece değişikliği ile 3 adet kadroda da derece değişikliği yapılmasının müzakeresi, Belediye ve bağlı kurumları ile mahalli idare birlikleri norm kadro ilke standartlarına dair yönetmelik hükümleri gereğince norm fazlası sürekli işçi kadrosu ve normda yer verilmeyen memur kadrosu iptal edilmesinin müzakeresi ile Çerkezköy sınırları içerisindeki muhtelif parsellerdeki belediye hisselerinin satışı yapılan bilgilendirme doğrultusunda oy birliğiyle kabul edildi.
İKİNCİ OTURUM PERŞEMBE GÜNÜ YAPILACAK
Gündem maddelerinin görüşülüp karara bağlanmasının ardından Belediye Meclis Toplantısının ilk oturumu tamamlandı. İkinci oturum Perşembe günü yapılacak.Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2014, 12:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306