Mahallelinin taleplerini dinledi

Çerkezköy Kaymakamı Atilla Selami Abban, Veliköy’ün ardından Fevzipaşa Mahallesi’nde, vatandaşlarla bir araya geldi. Burada Kaymakam Abban, mahalle sakinlerinin talep ve şikayetlerini dinledi.

Mahallelinin taleplerini dinledi
banner301
GAZETECİLERE KAPALI
Son kararname ile Yalova Vali Yardımcılığından Çerkezköy Kaymakamlığına atanan ve geçtiğimiz 19 Aralık’ta görevine başlayan Kaymakam Atilla Selami Abban, gazetecilerden uzak bir çalışma sergiliyor. Yaptığı ziyaretleri ve toplantıları basına kapalı gerçekleştiren Abban’ın, Veliköy Mahallesi ziyaretinde olduğu gibi Fevzipaşa Mahallesi’ndeki Halkla Buluşma Toplantısı’nda gazetecilere haber verilmedi. Bu toplantı ile ilgili haber ve fotoğrafları, Kaymakamlık Basın ve Halkla İlişkiler birimi servis etti.  
Mahalledeki bir kıraathanede gerçekleşen Halkla Buluşma Toplantısı’na Kaymakam Abban’ın yanı sıra İlçe Emniyet Müdürü Murat Ogan, Jandarma Komutan Vekili J. Kd. Bçvş. Fevzi Bayram, Çerkezköy Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Nuray Koç, İlçe Yazı İşleri Müdür Vekili İsmail Gökdemir ile mahalle sakinleri katıldı.

BİRİNCİ AĞIZDAN DİNLEMEK İSTEDİM
banner287

Vatandaşların sorunların birinci ağızdan dinlemek ve varsa çözüm yolları konusunda fikir alışverişinde bulunmak için Halkla Buluşma Toplantısı gerçekleştirdiğini belirten Çerkezköy Kaymakamı Atilla Selami Abban, “İlçemiz, yüksek nüfus artışına sahip, hızla gelişen önemli bir sanayi kentidir. İş olanaklarının fazla olması sebebi ile de ilçemizde her yıl yaklaşık 10 bin nüfus artmaktadır. Bu hızlı nüfus artışı da alt yapı yetersizliği, çarpık kentleşme, trafik, güvenlik, eğitim gibi problemleri beraberinde getirmektedir. Vatandaşlarımızın bu sorunlarını ortada bir engel olmadan ayaklarına kadar gelerek dinlemeye çalışıyoruz.” dedi.

OKUL EKSİKLİĞİNDEN YAKINDILAR

Toplantıya katılan vatandaşlar ise, mahallede ortaokul eksikliği, yeni yapılan binalarda PTT altyapı sorunu, bazı sokaklardaki aydınlatma sorunu, bankalara ait ATM’ lerin olmaması gibi sıkıntıları dile getirdiler. Kaymakam Abban ise, vatandaşların talep ve şikayetlerini not aldı ve çözümü için gerekenin yapılacağını söyledi.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 16 Ocak 2017, 17:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner462

banner306

banner459