Mali müşavirler dernek çatısı altında bir araya geldi

Çerkezköy’de görev yapan Rüstem Tuna başkanlığında kurulan Trakya Mali Müşavirler ve Bağımsız Denetçiler Derneği (TRAMDED) çatısı altında bir araya geldi.

Mali müşavirler dernek çatısı altında bir araya geldi
banner301
Mali müşavirler ve bağımsız denetçiler Çerkezköy’de görev yapan Rüstem Tuna başkanlığında kurulan Trakya Mali Müşavirler ve Bağımsız Denetçiler Derneği (TRAMDED) çatısı altında bir araya geldi. Rüstem Tuna, İsmail İmren, Fatih Saraç, Sevim Boncuk, Özcan Özkan, Nadir Kıray ve Erdinç Turan tarafından kurulan dernek tarafından 11 Ekim Salı günü saat 14.00’da Güneşler Otel’de 6736 sayılı bazı alacakların yeniden yapılandırılması ile ilgili kanunun uygulanması konusunda panel düzenlenecek.

Çerkezköy Bakış -
Mali müşavirler ve bağımsız denetçiler Çerkezköy’de görev yapan Rüstem Tuna başkanlığında kurulan Trakya Mali Müşavirler ve Bağımsız Denetçiler Derneği (TRAMDED) çatısı altında bir araya geldi.

DERNEK KURULDU

Meslek grupları olarak Trakya Mali Müşavirler ve Bağımsız Denetçiler Derneği adı altında sivil toplum örgütü oluşturduklarını belirten Dernek Yönetim Kurulu Başkanı Rüstem Tuna “Derneğimiz bölgemiz esnaf, tüccar, sanayici, kooperatif, site ve apartman yönetimi, vakıf, dernek ve siyasi partilere hizmet veren meslek mensuplarını, stajyerlerini bir araya getirmeyi, eğitmeyi ve ilgili kamuoyunu aydınlatmayı ilke edinmiştir” dedi.
banner287

DERNEĞİN TEMEL AMAÇLARI

Derneğin insan hakları evrensel ilkelerinin, düşünce inanç ve girişim özgürlüklerinin, laik hukuk devletinin, katılımcı demokrasi anlayışına katkı sağlayarak muhasebe ve denetim mesleğinin güvenilirliğini, bağımsızlığını ve demokratikliğini geliştirmeyi amaçladığını kaydeden Tuna “Dernek, Atatürk’ün öngördüğü hedef ve ilkeler doğrultusunda ülkemizin çağdaş uygarlık düzeyini yakalama ve geçme anlayışı içinde kadın-erkek eşitliğini siyaset, ekonomi ve eğitim açısından gözeten iş insanlarının toplumun öncü ve girişimci bir grubu olduğu inancıyla, yukarıda sunulan ana gayenin gerçekleşmesini sağlamak amacıyla çalışmalar gerçekleştirir. TRAMDED, Türk muhasebe ve denetim meslek mensupları adına, bu çerçevede oluşan görüş ve önerilerini çeşitli platformlarda muhataplarına, ulusal ve uluslararası kuruluşlara, kamuoyuna, doğrudan ya da dolaylı olarak her türlü iletişim araçları ile ileterek yukarıdaki amaçlar doğrultusun da düşünce ve hareket birliği oluşturmayı hedefler” dedi.

PANEL DÜZENLENECEK

Derneğin kurucuları arasında Rüstem Tuna, İsmail İmren, Fatih Saraç, Sevim Boncuk, Özcan Özkan, Nadir Kıray ve Erdinç Turan yer alıyor. Dernek olarak 11 Ekim Salı günü saat 14.00’da Güneşler Otel’de bir panel düzenleyeceklerini kaydeden Rüstem Tuna, “Ülkemiz kamuoyu gündeminde de geniş bir yer tutan 6736 sayılı bazı alacakların yeniden yapılandırılması ile ilgili kanunun uygulanması ile ilgili Çerkezköy’deki vergi, SGK yetkilileri ile kendi içimizden eğitimcilerin katılacağı bir panel ile meslek mensuplarının ve çalışanlarının uygulamaya dönük bilgilendirilmesi ve uygulama birliği sağlanmasını hedefliyoruz” dedi. Panele konuşmacı olarak Çerkezköy Vergi Dairesi Müdürü Ahmet Tetik, SGK Çerkezköy Merkez Müdürü Hasan Türkan ve SMMM-Bağımsız Denetçi Fatih Saraç katılacak.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner462

banner306

banner459