Meclis Akay’sız toplandı

Çerkezköy Belediye Meclisi Aralık ayı Meclis Toplantısı’nın ilk oturumunu Meclis Başkanvekili Uğur Erem Başkanlığı’nda yapılırken, Meclis gündemindeki konular görüşülerek, incelenmek üzere komisyonlara gönderildi.

Meclis Akay’sız toplandı
banner301
Çerkezköy Bakış - Çerkezköy Belediyesi Aralık ayı olağan meclis toplantısının ilk oturumu dün yapıldı. Silivri’de düzenlenen Termik Satrale Hayır etkinliğine katılan Belediye Başkanı Vahap Akay yerine toplantı Başkan Vekili Uğur Erem başkanlığında yapıldı.

“MAHALLELER AYRILSIN”

Açılış ve yoklama ile başlayan Çerkezköy Belediye Meclisi’nin Aralık ayı Meclis toplantısının ilk oturumunda ilk olarak Başkanlık Divanı’na AK Parti Grubu tarafından verilen iki adet önerge görüşüldü. AK Parti grubu tarafından verilen iki önergede Kızılpınar ve Veliköy Mahallesi’nin nüfus ve coğrafik bakımdan büyüklüğüne dikkat çekilerek, Veliköy’ün 2’ye, Kızılpınar’ın 3’e ayrılmasının görüşülmesi istendi.

ÖNERGELER ÖNÜMÜZDEKİ AY DEĞERLENDİRİLECEK

Önergelerin okunmasının ardından konuşan Meclis Başkanı Uğur Erem, bu konuyla ilgili CHP ve AK Parti Grubu’nun ortak bir çalışma yapmasını ve diğer eksikliklerinden tespit edilmesini isteyerek, “Çalışma yapıldıktan sonra önümüzdeki Meclis toplantısında konuyu kapsamlı bir şekilde görüşelim ve karar verelim. Böylesi daha isabetli ve faydalı olur” dedi.

GÜNDEM MADDELERİ KOMİSYONLARA HAVALE EDİLDİ

banner287
Önergelerin geri çekilmesinin ardından Meclis toplantısı İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün 16.11.2016 gün ve 3194 sayılı Mühür Sökme Ücretinin Tespiti hakkındaki müzekkeresinin görüşülüp Tarife Komisyonu’na havale edildi. İlgili gündem maddesi hakkında söz alan MHP Meclis Üyesi Hasan Sakallı, insan yaşamını ilgilendiren konularda taahhüt vermenin doğru olmadığını savundu. AK Parti Grup Başkanı Şükrü Dumanlar ise sorunun bina yöneticilerinin sorumluluğu üzerlerine almamalarından kaynaklandığını ifade etti.

BURAK: İZOLASYON DOĞRU YAPILMIYOR

Emlak ve İstimlak Müdürlüğü’nün 21.11.2016 gün ve 1953 sayılı 10 adet Belediye Hissesi hakkındaki müzekkeresinin müzakeresinin görüşülüp İmar ve Bayındırlık Komisyonu’na havale edildi. Dilek ve temenniler bölümünde söz alan AK Parti Belediye Meclis Üyesi Dilaver Burak, İstasyon Mahallesi’nde banka ATM’lerine ihtiyaç olduğunu söyledi. İlçe Emniyet Müdürlüğü yakınında işçilerin durak talebini anlatan Burak, Bahçeli Mezarlığı’nın yıkılan duvarlarının yapılmasını istedi. Belediye Hizmet Binasında yapılan izolasyon çalışmasına da değinen Burak “Bu yapılan izolasyon, izolasyon değildir. Çalışma doğru bir şekilde yapılmalı” diye konuştu.

DEDE: GÖRÜŞÜNÜZ NEDİR?

Gündem maddelerinin görüşülmesi sonrasında söz alan CHP Meclis Üyesi Ali Dede, AK Parti Grubu’nun termik santral konusunda düşüncelerini sordu. Ali Dede “termik santral konusunda sizlerin görüşünü merak ediyoruz. AK Parti İlçe Başkanı Abdullah Öğe ve bölge milletvekillerinin görüşleri doğrutusunda mı hareket edeceksiniz?” diye sordu.

BURAK: BEN GEZİCİ DEĞİLİM

Ali Dede’nin bu ifadeleri üzerine söz alan AK Parti Meclis Üyesi Dilaver Burak, “Şahsım olarak termik santrale karşıyım” dedi. Ali Dede’nin “Termik santrale karşı yapılması halinde meydanlarda olacak mısınız?” şeklindeki sorusu üzerine mecliste gergin anlar yaşandı. Dilaver Burak, termik satral yapılması konusunda ortada resmi bir durumun olmadığını söyleyerek “Sizi 15 Temmuz sürecinde meydanlarda göremedik. Termik santrale karşı eylem yapılacaksa da ben Gezici değilim, sokağa çıkmam” diye konuştu. Dilek ve temenniler bölümünün ardından Çerkezköy Belediyesi aralık ayı olağan meclis toplantısının ilk oturumu tamamlandı.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
YORUMLAR
İSTANBUL CİTY...
İSTANBUL CİTY... - 2 yıl Önce

TOPLANTIDA ŞU KIZILPINAR IN YOLLARINIDA KONUŞSANIZ...HANGİ ÇAĞDA YAŞIYORUZ..ÇAMURDAN GEÇİLMİYOR..ARAÇLAR MAHFOLDU..

SIRADAKİ HABER

banner265

banner462

banner306

banner459