banner507

‘Mehmetçiğe destek’ kermesine izin çıkmadı

AK Parti Çerkezköy İlçe Teşkilatı tarafından belediye meydanında yapılması planlanan ‘Mehmetçiğe Destek Kermesi’ne Çerkezköy Belediyesi’nden izin çıkmadı. Bunun üzerine partililer bir binanın alt katında kermesi açtı. Kermese ise vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Abdullah Öğe, “Aynı yerde belediye daha önce kermes için izin verdi. Ancak bize vermedi. Yazıklar olsun” diye tepki gösterdi.

‘Mehmetçiğe destek’ kermesine izin çıkmadı
banner301

Çerkezköy Bakış - AK Parti Çerkezköy İlçe Kadın Kolları Başkanlığı, geliri Mehmetçiğe bağışlanmak üzere Cuma günü belediye meydanında kermes düzenlemek için Çerkezköy Belediyesi’ne müracaat etti. Ancak iddiaya göre CHP’li Çerkezköy Belediyesi ‘Gıda ürünü satamazsınız’ diyerek bu talebi geri çevirdi. Bunun üzerine AK Partililer, Daha önce talep ettikleri yerde dernek ve STK’ların gıda ürünü satarak kermes yaptığını hatırlattı. Ancak belediye kararını değiştirmedi.

BAŞKA YERDE AÇILDI

Bunun üzerine partililer, yakındaki İstanbul AVM binasının alt katını ayarladı ve burasıo kermes yeri olarak belirlerdi. Partililer, yakınları, arkadaşları ve çok sayıda vatandaş evlerinde yaptıkları poğaça, börek, tatlı, sarma ve hediyelik eşyaları burada satışa çıkartı. Çok sayıda ev hanımı da burada hamur açıp gözleme yaptı. Bazı esnaflarda döner desteği vererek burada getirdi. Cuma, cumartesi ve Pazar günü açık olan kermese vatandaşlar çok yoğun ilgi gösterdi.

ÖĞE VE YÖNETİMİNDEN ZİYARET

AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Abdullah Öğe ve beraberindeki yönetim kurulu üyeleri kermesi ziyaret etti. Burada ilk olarak şehitlerimiz ve Mehmetçik ve polisler için dualar okundu. Ardından da kermes ziyaret edildi. Öğe, kermese ilgili gösteren vatandaşlara teşekkür etti. 

KARINCA KARARINCA DESTEK OLACAĞIZ

banner287
Kermes ile ilgili açıklama yapan AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Abdullah Öğe, “Bizler de teşkilatımız olarak Kadın Kollarımızın programı dahilinde Afrin’de operasyonda bulunan Mehmetçiğimize destek amacıyla Çerkezköy’de bir kermes düzenledik. Öncelikle Afrin’de savaşan askerlerimize, Türk Silahlı Kuvvetlerimize, bu vatanın kahraman evlatlarına rabbimden muzafferiyetler diliyorum. Rabbim onlara başarılar ihsan eylesin. Daha önce de olduğu gibi Allah izniyle Afrin’i de terör örgütlerinden temizleyeceğiz. Terör örgütleyen, onlara yandaşlık yapan birçok ülkeye rağmen güçlü Türkiye buna müsaade etmeyecektir. Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın da söylediği gibi Türkiye artık büyük ve güçlü bir ülkedir. Bunun önünde kimse duramayacaktır. Din, dil, ırk ayrımına yapmadan kim nerede bir zulüm altındaysa ülke olarak o mazlumun yanında olmaya devam edeceğiz. Bizler de Çerkezköy AK Parti İlçe teşkilatı olarak Kadın kollarımızın tertiplediği Afrin’de mücadele eden askerlerimize destek olma amacıyla 3 günlük kermes programı düzenledik. Bu programı düzenleyen teşkilatlarımıza çok teşekkür ediyorum. Kadınlarımız içeride yufka açıyorlar, evde hazırladıkları yemekleri burada Çerkezköylü hemşerilerimize ikram ediyorlar. Buradaki geliri de en yakın zamanda Afrin’e ileteceğiz.

Bu kermese katkıda bulunan Çerkezköylü esnafımıza, bizim de katkımız olsun diyen bazı sanayicilerimize çok teşekkür ediyorum. Kermesimize yoğun ilgi gösteren Çerkezköy halkına da teşekkür ediyorum. 3 gün olmasına rağmen kermesimi büyük bir ilgi gördü. Buradan elde edilen gelir belki de bir top mermisine katkıda bulunup teröristlerin başına inecek, bu ülkeyi koruyacak, kollayacak bir savunmaya vesile olacak beklide. Mehmetçiğimizin az da olsa ihtiyacını karşılayacak. Yüreği kalbi vatan aşkıyla çarpan arkadaşlarımızın bir şeyler yapmalıyız demesiyle ortaya çıkmış bir oluşum. Bu sayede biz de karınca kararınca bir şeyler yapmaya gayret ettik. Ülkemizi bölemeyecekler. Mehmetçiğimiz ülkemizi bölmek isteyenlere gerekli cevabı en yakın zamanda verecektir. Afrin’e 5 kilometrelik mesafe kaldı. Bu bayrak ve ezan uğruna orada mücadele ediyorlar.”dedi.

“YAZIKLAR OLSUN”

Yaşanan izin sorununa da değinen Öğe, “Bu kermesimizi düzenlerken izin noktasında da ufak bir sorun yaşanmış. Biz burada hayırlı bir iş işin kermes düzenledik. Buradan elde edilecek gelir Mehmetçiğimize gönderilecek. Burada bir parti, siyasi düşünce ayrımı olmadan böyle bir şey yapma gereği duyduk. Burada her siyasi görüşten olan arkadaşlarımız kermese katkıda bulundular. Bu bir AK Parti, Milliyetçi Hareket Partisi, Cumhuriyet Halk Partisi meselesi değildir. Ancak buradaki Kılıçdaroğlu’nun CHP’li Çerkezköy Belediyesi, bizim burada arkadaşlarımızın istemesine rağmen Belediye Meydanına izin istemesine rağmen müsaade etmemişler. Biz burada hayır işi yapıyoruz dedik. Daha önce 2016 ve 2017’de belediye meydanın iki tane kermese izin veren, gıda satılmaması ile ilgili bize söylenen gerekçe onlara söylenmemiş. ‘Biz burada gıda satılmasına izin vermiyoruz’ diyerek cevap yazmışlar. Yazıklar olsun. Biz bunu siyasi bir mesele yapmıyoruz. Cumhuriyet Halk Partili belediye burayı kazandığı zaman ‘rozetimizi kenara koyuyoruz. Herkese hizmet edeceğiz, herkese aynı mesafede olacağız’ dediler. HDP ile beraber kol kola yürüyenler, milletimizin değerleri ile dalga geçip İstanbul İl Başkanlığı görevine getiren Cumhuriyet Halk Partili yönetimler DHKP’lileri hapishanelerde ziyaret eden milletvekillerine mensup bu partiye mensup CHP’li yönetimler Afrin’de ne olduğunu Afrin için bizim gönlümüzden ne koptuğunu anlayamazlar. Bu vatan, millet sevgisini içinde her zaman biriktiren bunu her zaman dile getiren ve milletinin önünde olan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile olan bir milletiz. 15 Temmuz’da partililerine meydana çıkmayın, sokağa çıkmayın mesajı atanlar  camlardan köşelerden bizi izleyenler burada ne olduğunu anlayamazlar.15 Temmuz gecesi bankamatiklere koşup para çekip ‘ya biz acaba ne oluruz’ diye düşünenler Afrin’de ne olduğunu anlayamazlar. Tankın önüne kendini atanların, 15 Temmuz’da bu vatan için sabahlara kadar yatan insanların gönlümden geçeni anlayamazlar. Onun için ben buradan Çerkezköylü belediyeyi bu anlamsız gerekçeyle bizim daha çok insana ulaşmamıza izin vermemelerini kınıyorum. Daha adil ve daha iyi bir yönetim için inşallah bu belediye buradan seçimlerde gidecek. AK Partili belediye bayrağını oraya dikeceğiz. Hayır için kim hizmet ediyorsa onun yanında olacağız. Belediye başkanı dahil Cumhuriyet Halk Partili yönetimler başka kermeslere katılım yaparken, bu kermesi de ziyaret etmeleri gerekirdi. Bu bir parti meselesi değildir. Afrin ile alaka kim ne program yapıyorsa biz onlara katılıyoruz. Onların da katılmasını beklerdik. Maalesef o samimiyeti biz görmedik.”diye tepki gösterdi.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 11 Mart 2018, 17:41
YORUM EKLE
YORUMLAR
hasan
hasan - 10 ay Önce

Vızır vızır egzos saçan araçların önünde yemek pişirip vatandaşa satmaya belediye değil kanunlar, sağlığa zararlı diye izin vermez. Her sene yaptığınız kermese Mehmetçik adını taktınız diye dokunulmaz olmuyorsunuz. Belediye izin vermedi diye başlık atıp belediyenin arkasında yapıldığını haber yapmanız da başka bir olay adamları sevmeyin ama yalan ve çarpıtma haberle anca adamları haklı çıkartıyorsunuz.

VATANDAŞ
VATANDAŞ - 10 ay Önce

TÜRK ASKERİNİN SENİN KERMESİNE İHTİYACI YOK.

merak işte
merak işte - 10 ay Önce

Devletimiz savaşan askerin ihtiyacını karşılayamıyor mu? Eğer kendileri bilmiyorsa yazmak gereği hissettim. Erbaş ve erlerin hazarda ve seferde her türlü ihtiyacı devlet tarafından karşılanır. İlgili kanun maddesine bakarlarsa öğrenmiş olurlar. Geriye kalan profesyonel askerlik yapanlarında sizlerin göndereceği malzemelere kesinlikle ihtiyacı yok. Bunu yaşayan biri olarak bilmeyenlerin öğrenmesi için yazıyorum. Aksine gölge etmeyin başka ihsan istemezler. Onlar için yapacağınız en iyi şey dua etmek olur. Saygılarımla.

vatandas
vatandas - 10 ay Önce

SHOW YAPMAK ICIN BELEDIYE MEYDANI NIYE SECILIRIKI bır suru okul bahcesı var dagıtın bıldırımlerı bızde gelelım alalım destek olalım askerımıze

Rahmi GÖktepe
Rahmi GÖktepe - 10 ay Önce

15 Temmuz’da meydanlara inemeyenler, cuntacıların karşısına dikileneyenler, sokağa çıkmayın diye üyelerine mesaj atanlardan bundan başkası beklenemez.
Onlar değilmiydi DHKP-C’lileri cezaevinde ziyaret eden, onlar değilmi teröristlerle kol kola gezen birlik olan, onlar değilmi pkkya ve ypg’ye terörist diyemeyenler.
Bu günde şaşırmadık bunyaptıkşarından dolayı.
Ama bunları bizler yazıyoruz.
Hadlerini bilmeyi sandıkta bilir ve onları sandığa gömeriz.

vatandaş
vatandaş - 10 ay Önce

sn vahap akay şehitlerimiz için düzenlenen kermese neden izin vermiyorsun gerçi milletvekilleriniz pkk cenazesinde ağlıyor yoksa sendemi onlardansın yazık be bunun siyasetle ne alakası var şehitleri için birşeyler yapılıyor ver sen buna müsade etmiyorsun

???
??? @vatandaş - 10 ay Önce

Ne şehidi yahu? adamlar mehmetçiğe destek kermesi diyor. şehit mehit lafı geçmiyor. hepiniz başka telden çalıyorsunuz birbirinizden haberiniz yokki başkasına laf ediyorsunuz?

Kadir ata
Kadir ata - 10 ay Önce

Mehmetçik orda can verirken insanların mantı / sarma keyfi yapıp destek! vermesi ne kadar saçma. Birşeyler yemeden içmeden destek verilmiyor mu?

Türk..
Türk.. - 10 ay Önce

Chp pkk yandaşı izin vermezler..zorlarına gidiyor afrin operasyonu..


SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner493