Mehteran takımı kuruldu

Çerkezköy Kaymakamlığı tarafından kurulan ve çoğunluğunu müziğe yetenekli Roman vatandaşların oluşturduğu 22 kişilik mehteran takımı çalışmalarını sürdürüyor. Mehteran takımı, ilçedeki törenlerde görev alacak.

Mehteran takımı kuruldu

Çerkezköy Bakış - Çerkezköy Kaymakam’ı Atilla Selami Abban’ın, Çerkezköy Mehteran takımı kurulması için talimat verdi. Bunun üzerine müziğe yeteneği olan Roman vatandaşların çoğunluğunu oluşturduğu 22 kişi Çerkezköy Halk Eğitimi Merkezince belirlendi. Eğitmenler Ercan Azaz ve Emrah Ovalı tarafından  mehteran takımı yaklaşık 1 ay önce çalışmalara başladı.
Geçen 1 aylık sürede takım, marşları çalmayı büyük ölçüde öğrendi. Çerkezköy Kaymakamı Atilla Selami Aban, beraberindeki İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Gümüş ve Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Necmi Akman ve Müdür yardımcısı Güllü Kazak ile birlikte Halk Eğitim Merkezi Salonunda eğitimlerine devam eden Çerkezköy Mehteran takımının çalışmalarını izledi. Burada mehteran takımı marşlar seslendirdi.

banner287
Mehteran takımının çalışmalarını sürdürdüğünü belirten Kaymakam Abban, “Bu kadar kısa sürede gerçekten iyi mesafe kat ettiler. Görünen o ki gayet güzel bir mehteran ekibimiz olacak.” dedi. Eğitmen Azaz ise, çalışmaların sorunsuz bir şekilde devam edeceğini ve repertuara yeni marşların eklenecğini ifade etti.
Mehter takımının 18 Mart Çanakkale Zaferi programında yer alacağı öğrenildi.

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306