MESS eğitimine uğurlandılar

MESS ve Türk Metal Sendikası tarafından 2000 yılından bu yana sürdürülen ‘Ortak Eğitim Projesi’ kapsamında son olarak 91 kişi daha eğitim almak üzere önceki gün Ankara’ya uğurlandı. Sendika üyeleri MESS eğitiminin ardından 10 Ekim’de Çerkezköy’e dönecekler.

MESS eğitimine uğurlandılar
banner301
• ESMA KURTULUŞ
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - Türk Metal Sendikası’na bağlı 91 kişi MESS Eğitimine uğurlandı.
“HEM EĞİTİM HEM TATİL’’
MESS ve Türk Metal Sendikası tarafından 2000 yılından bu yana sürdürülen ‘Ortak Eğitim Projesi’ kapsamında son olarak 91 kişi daha eğitim almak üzere önceki gün Ankara’ya uğurlandı. Yapılacak olan eğitimlerin Ankara Büyük Anadolu Termal Hotel’de gerçekleşeceğini Türk Metal Sendikası Çerkezköy Şube Başkanı Murat Koçak, ‘üyelerimiz hem eğitim alacaklar hem de hotelin imkanlarından yararlanarak tatil yapacaklar. Üyelerimizin tüm masraflarını sendika olarak bizler karşılıyoruz.’’ İfadelerini kullandı.
“YAKLAŞIK 8 BİN 700 ÜYEMİZ GİTTİ’’
Koçak, her ay Çerkezköy’den en az 90 üyenin eğitimlere gittiğini ifade ederek, “Yaz ayında 4 aylık periyotta da üyelerimizi MESS eğitimine gönderdik. Şimdiye kadar yaklaşık 8 bin 700 üyemiz eğitimlerden yararlandı’’ dedi.
banner287
“BUYIL BİZİM SÖZLEŞME YILIMIZ’’
Eğitime gidecek üyelere uğurlamada bir de konuşma yapan Sendika Başkanı Murat Koçak, şunları söyledi: “Bu yıl bizim sözleşme yılımız. Gecikme bizden dolayı değil. Çalışma Bakanlığı’na biz yetkilerimizi 3.ay itibariyle verdik. İnşallah en kısa sürede yetkilerimizi bekliyoruz. Yetkilerimizi aldığımız gibi hazır sayılan sözleşme teklifimizi vereceğiz. Yetkimiz gelir gelmez teklifimizi sizlerle açıklayacağız. İnşallah bu sene de kimseyi mağdur etmeyecek bir şekilde sizlere güzel bir sözleşme yapacağız. Her sene sendikalar içerisinden en iyi sözleşmeyi çıkardığımız gibi, umuyorum ki bu yıl da en iyi sözleşmeyi biz yapacağız.’’
 2 OTOBÜS GİTTİ
Murat Koçak’ın konuşmasını tamamlamasının ardından sendika üyeleri MESS eğitime uğurlandı. Eğitime katılanlar 10 Ekim’de Çerkezköy’e dönecekler.


Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2014, 14:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner493