Mezarlıklar Ramazan’a hazırlandı

Çerkezköy Belediyesi Mezarlıklar Müdürlüğü ekiplerince İstasyon, Bahçeli ve Türbedere Mezarlığı’nda ramazan ayı öncesinde başlatılan çevre düzenleme çalışmaları tamamlandı. Yapılan çevre düzenleme çalışmaları çerçevesinde tüm mezarlıkların bakımı yapılarak, mezarlıklardaki kurumuş ot ve çalılar temizlendi.

Mezarlıklar Ramazan’a hazırlandı
banner301
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - Çerkezköy sınırları içerisinde bulunan üç mezarlık Ramazan öncesinde bakıma alındı.
“MEZARLIKLAR YENİ BİR GÖRÜNÜM KAZANDI’’
Çerkezköy Belediyesi Mezarlıklar Müdürü Kenan Çetin, ramazandaki kabir ziyaretlerine hazırlık anlamında bir süre önce başlattıkları çalışmaları tamamladıklarını ifade ederek “Çerkezköy Belediyesi olarak mezarlıklarda çevre düzenleme çalışmalarını periyodik olarak sürdürüyoruz. Bu çalışmalara ilave olarak da on bir ayın sultanı Ramazan ayında kabir ziyaretlerini düşünerek ekstra bir çalışma yaptık.’’ Dedi.
ÜÇ MEZARLIK ELDEN GEÇİRİLDİ
Yaptıkları çevre düzenleme çalışmaları çerçevesinde tüm mezarlıkların tertip, düzen ve bakımını gerçekleştirdiklerini söyleyen Çetin “İstasyon, Bahçeli ve Türbedere Mezarlığı’ndaki görevlilerimiz mezarlıklardaki kurumuş ot ve çalıları temizleyerek kabirleri düzenli bir hale getirdi. Ramazan ayında kabir ziyaretinde bulunanlar düzen ve temizliği görecekler’’ diye konuştu.
banner287
ÇALIŞMALAR SÜRECEK
Çevre düzenleme çalışmalarının bundan sonra da belli bir periyotla süreceğini kaydeden Çetin “İstasyon ile Türbedere Mezarlığı’nda iki görevlimiz, Bahçeli Mezarlığı’nda ise bir görevlimiz bulunuyor. “ ifadelerine yer verdi.
İSTASYON MEZARLIĞI’NA ŞİKAYET VE ÖNERİ DEFTERİ AÇILDI
Mezarlıklar Müdürlüğü olarak yaptıkları çalışmalardan bahsederek sözlerini sürdüren Çetin, faaliyetlere ve çalışmalara ilişkin herkesin görüşünün kendileri açısından büyük önem taşıdığını ifade etti. Bu anlamda İstasyon Mezarlığı’nda öneri ve şikayet defterini kabir ziyaretçilerine açtıklarını kaydeden Çetin “Bu deftere her türlü şikayet ve öneriyi yazabilirler. Yazılanları kendimize fikir olarak değerlendireceğiz’’ diye konuştu.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2014, 13:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner493