Mezuniyet coşkusu

Çerkezköy Pakize Narin Anadolu Lisesi, 4 yıllık eğitim sürelerini başarı ile tamamlayan 166 öğrencisini düzenlediği tören ile mezun etti.

Mezuniyet coşkusu
banner301

Törende yapılan devir teslimin ardından mezun olan öğrenciler keplerini havaya atarak renkli görüntüler oluşturdu.

Çerkezköy Bakış - Pakize Narin Anadolu Lisesi bahçesinde düzenlenen mezuniyet törenine İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Gümüş, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Yusuf Hayri, İrfan Danışmaz ve Abdullah Nair, Eğitim Bir-Sen Çerkezköy Şube Başkanı Ahmet Üzgün, Okul Müdürleri ve öğrenciler ve veliler katıldı.
 

“2010 YILINDA ANADOLU LİSESİ OLDUK”

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından törenin açılış konuşmasını yapmak üzere Okul Müdürü Veysel Doğruyol kürsüye geldi. Doğruyol, okulun tarihçesinden bahsettikten sonra okul hakkında bilgi verdi. Veysel Doğruyol, “Okulumuzda 45 öğretmen, 4 yardımcı hizmetli ve 678 öğrenci var. Okul olarak ikinci olmaya razı değiliz dedik ve başarılar elde ettik. Geçen sene voleybol, basketbol, kros takımlarımız şampiyon olduk. LYS sınavlarında öğrencilerimiz sayısal alanda, sözel alanda ve yabancı dil alanında ilçe birincisi oldular. Bu sene her alanda var olan bir okul felsefesi ile çalıştır. Bu bağlamda şimdiye kadar kompozisyon, resim, müzik, spor ve akademik başarıyı yakaladığımızı düşünüyorum. Okulun halk oyunları zeybek ekibi, müzik grubu albümü, pi matematik yarışması, müzik gecesi, TÜBİTAK bilim fuarı gibi etkinliklerin ikincilerini gerçekleştirdik” şeklinde konuştu.


banner287
“TÜRKİYE 5. OLDUK”

Okul Müdürü Veysel Doğruyol, “Sigarayla Mücadele Derneği’nin Türkiye genelinde yaptığı kısa film yarışmasında okulumuz Türkiye 5. oldu. Okulumuzun 40. Yılının mezunları olan bu gençlerimiz, Anadolu Lisesi olduktan sonraki 4. mezunlarımız olarak tarihçemizde yer alacaktır.” dedi.
 

DEVİR TESLİM YAPILDI

Okul Müdürü Veysel Doğruyol’un konuşmasının ardından mezun olan öğrenciler adına Mehmet Çağatay Demiray konuşma yaptı. Konuşmaların ardından 12. Sınıf öğrencileri, 11. Sınıf öğrencilerine bayrak ve flama teslimini gerçekleştirdi.
 

KEPLERİNİ HAVAYA ATTILAR

Devir teslim töreninin ardından eğitimlerini başarı ile tamamlayan 166 öğrenci keplerini havaya atarak liseden mezun olmanın sevincini yaşadılar.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306