Midibüsler ‘Valilik onayı’ bekliyor

Çerkezköy Belediye Meclisi’nin aldığı şehir içi yolcu taşımacılığı yapan minibüslerin, midibüslerle değiştirilmesi kararı, hayata geçmek için Tekirdağ Valiliği’nin onayını bekliyor. Minibüslerin tıklım tıklım olmasından şikayetçi olan yolcular ise, biran önce Midibüslerin faaliyete geçirilmesini isteyerek, “Tekirdağ ve Çorlu’da midibüslerle rahat rahat yolculuk yapılırken, biz neden küçük minibüslerde eziyet çekiyoruz.” serzenişinde bulundular.

Midibüsler ‘Valilik onayı’ bekliyor
banner301
• EMRAH ÇOĞALAN
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - Çerkezköy’de yolcu taşımacılığı yapan şehir içi minibüslerinin, daha büyükleri olan midibüslerle değiştirilmesi yönündeki proje, hayata geçmek için Tekirdağ Valiliği’nin onayını bekliyor. Mavi Minibüslerde tıklım tıklım gitmekten dolayı büyük bir sıkıntı yaşadıklarını belirten vatandaşlar ise, biran önce midibüslerin Çerkezköy’de de faaliyete geçmesini arzuladıklarını ifade ettiler.
TEKİRDAĞ VE ÇORLU HALKI KADAR DEĞERLİ DEĞİLMİYİZ
banner287
Özellikle sabahları iş saatlerinde mavi minibüslerin balık istifi gibi olduğunu ifade eden vatandaşlar, kışın gelmesiyle birlikte araçlarda bulunan kalorifer sistemlerinin çalışmamasından dolayı daha da zorluk çekeceklerini söylediler. Biran önce yeni midibüslerin faaliyete geçirilmesini isteyen vatandaşlar, “Tekirdağ ve Çorlu’daki vatandaşlardan daha mı değersiziz. Onlar büyük araçlarla hizmet görürken, bizler neden küçük araçlarla hizmet görmeye devam ediyoruz” diyerek sitemde bulundular.
HERŞEY HAZIR VALİLİK ONAYI BEKLİYORUZ
Midibüslerin Eylül ayında değişmesi yönünde bir plan yaptıklarını ifade eden S.S. 25 nolu Akarsu Minibüs ve Otobüsçüleri Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı İlhami Yörük ise, “Eğer, Valilik’ten onay çıkmış olsaydı, midibüsleri peyderpey Çerkezköy halkının hizmetine sunacaktık. Her şey Valiliğin vereceği karara bağlı, eğer olumlu bir karar çıkarsa paralarımızı verip midibüs almaya başlayacağız. Araçların değiştirilmesi yönünde Çerkezköy bu karara uygundur ya da uygun değildir yanıtını bekliyoruz. Bizler vermiş olduğumuz sözün ve kararımızın arkasındayız. Yeni gelecek araçlar ayrıca engelli vatandaşlarımıza göre tasarlanmış bulunuyor. Özürlü rampası sayesinde engelli vatandaşlarımız araçlara rahatlıkla binip inebilecekler. İnşallah Valilik’ten olumlu bir yanıt geldiği anda Çerkezköy halkımızda rahata kavuşacaktır” dedi.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2014, 13:33
YORUM EKLE
YORUMLAR
neslihan
neslihan - 6 yıl Önce

çerkezköydeki yurt minibuslerinide bir el atılsa çok iyi olur. yurttan gelirken okula kadar bırakamıyolar mavi minibüslerin şikayeti üzerine ceza alıyolar ve biz ögrenciler çok magdur oluyoruz lütfen bi çözüm bulun

SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner493