Milletvekili Yemişçi’den şehit ailesine taziye ziyareti

AK Parti Tekirdağ Milletvekili ve TBMM Divan Üyesi Özlem Yemişçi Siirt’in Pervari İlçesi’nde meydana gelen helikopter kazasında şehit düşen Jandarma Uzman Çavuş Dinçer Ersoy’un baba ocağına taziye ziyaretinde bulundu.

Milletvekili Yemişçi’den şehit ailesine taziye ziyareti
banner301
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - Siirt’in Pervari İlçesi’nde meydana gelen helikopter kazasında şehit düşen Jandarma Uzman Çavuş Dinçer Ersoy’u baba ocağına taziye ziyaretleri sürüyor.
TAZİYE ZİYARETİNDE BULUNDU
AK Parti Tekirdağ Milletvekili ve TBMM Divan Üyesi Özlem Yemişçi dün beraberinde Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem, AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Alaettin Demirbağ, AK Parti Çerkezköy İlçe Kadın Kolları Başkanı Nuran Yeşil ve AK Parti Çerkezköy İlçe Yönetim Kurulu Üyeleriyle birlikte şehit evine taziyede bulundu.
“HER ZAMAN YANINIZDAYIZ’’
Milletvekili Özlem Yemişçi ile beraberindekileri Ersoy ailesi karşıladı. Özlem Yemişçi, TBMM’nde katip üyesi olarak görevli bulunduğundan cenazeye katılamadığını söyleyerek Ersoy ailesine başsağlığı diledi. Hem bireysel anlamda hem de AK Parti ailesi olarak her zaman şehit ailesinin yanlarında olacaklarını ifade ederek “büyük bir acı yaşadınız. Hem sizi hem de tüm milletimizin başı sağolsun. Bizler her zaman yanınızdayız, ne sıkıntınız olursa bizlere ulaşabilirsiniz’’ dedi.
“TEK İSTEDİĞİMİZ UNUTULMAMAK’’
Taziyeye gelen Milletvekili Özlem Yemişçi ile beraberindekilere teşekkür eden şehit annesi Hatun Ersoy, tek isteklerinin unutulmamak olduğunu söyledi. Oğlunun şehadetinin 10 Kasım’a denk gelmesinin sürekli olarak zihinlerde kalacağını ifade eden Hatun Ersoy “ağlamıyorum, neden ağlayayım ki? Oğlum Peygamberimizin yanına gitti.’’ Dedi.banner287
“AĞLAMAK OĞLUMU GERİ GETİRMEZ’’
Ağlamanın oğlunu geri getirmeyeceğini ifade eden Hatun Ersoy, “ne kadar ağlasak da oğlumu geri getiremeyiz. Yüce Mevlam O’nu bizden daha çok sevdiği için yanına aldı. Vatan uğruna canını verdi.’’ Diye konuştu.
“ARTIK HER ZAMAN YANIMDA OLACAK’’
Oğlunun doğuştan peygamber sakallı olduğunu hatırlatarak sözlerini sürdüren Ersoy “kendisini bizlere kızdığında ‘beni kızdırmayın ben mübarek bir insanım’ diyordu. Eskiden bana uzaktaydı, Siirt’te görev yaptığından sık sık görüşemiyorduk. Ancak artık sürekli yanımda olacak. Şehitlik’te sürekli kabrini ziyaret ediyorum. Belki de şu anda kendisi bizlerle gururlanıyordur’’ dedi.
“BİR EVLAT VERDİM BİNLERCE EVLAT KAZANDIM’’
Anne Hatun Ersoy, cenaze törenine yoğun katılımdan da bahsederek “ben tek evladımı verdim, ama binlerce evlat kazandım. Herkese teşekkür ediyorum’’ ifadelerini kullandı.
“ŞEHİT AİLESİNİN NASIL OLMASI GEREKTİĞİNİ GÖSTERDİLER’’
Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem, şehit annesi Hatun Ersoy ile şehit babası Mustafa Ersoy’un cenazedeki metanetleriyle şehit anne-babasının nasıl olması gerektiğini herkese gösterdiğini ifade ederek, hem anneye hem de babaya teşekkür etti. Yaklaşık yarım saat süren ziyaretin ardından Ersoy ailesi Milletvekili Yemişçi ile beraberindekileri uğurladılar.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2014, 11:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306