Milli Birlik Yürüyüşü düzenlenecek

15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında tüm Türkiye’de olduğu gibi Çerkezköy’de de çeşitli etkinlikler düzenleniyor.

Milli Birlik Yürüyüşü düzenlenecek
banner301

Bu kapsamda 15 Temmuz Cumartesi günü saat 20.00’da Belediye Meydanı’ndan İstasyon Mezarlığındaki Şehitliğe ve tekrardan Belediye Meydanına dönülecek şekilde “Milli Birlik Yürüyüşü” düzenlenecek.

Çerkezköy Bakış - Etkinlik kapsamında bugün saat 16.00’da Halk Eğitimi Merkezi Konferans Salonunda “15 Temmuz” konulu konferans düzenlenecek. Saat 17.00’da ise 2016 yılında Ambardere Mevkiinde oluşturulan “15 Temmuz Hatıra Ormanına” fidan dikimi gerçekleştirilecek. 14 Temmuz Cuma günü ise Cuma Namazında şehitlerimizin ruhuna okunan hatmi şeriflerin duası yapılacak. Belediye Meydanında ise film, belgesel, fotoğraf sergisi düzenlenerek, “Anı Defteri” konulacak ve 15 Temmuz’a kadar devam edecektir. Ayrıca 14 Temmuz Perşembe günü akşamından itibaren tüm kamu kurum ve kuruluşları Türk Bayraklarıyla donatılacak.
 

banner287
CAMİLERDEN SELA OKUNACAK

15 Temmuz Cumartesi günü ise Çerkezköy’de ikamet eden tüm şehit aileleri ve gazileri ziyaret edilecek. 15 Temmuz akşamı saat 20.00’da Belediye Meydanı’ndan İstasyon Mezarlığındaki Şehitliğe ve tekrardan Belediye Meydanına dönülecek şekilde “Milli Birlik Yürüyüşü” düzenlenecek. 15 Temmuz’u 16 Temmuz’a bağlayan gece saat 00.13’de tüm camilerimizde Sela okunmasına ve akabinde Cumhuriyet Meydanında “Demokrasi Nöbetine” başlanılacak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın belirlediği süre boyunca nöbetlere devam edilecek.
 

KIZILPINAR VE VELİKÖY’DEN ÜCRETSİZ ARAÇ KALDIRILACAK

Meydana kurulacak büyük ekranlar ile darbe gecesini anlatan kamu spotları yayınlanacak. Saat 21.30’da ise Gençlik Spor 4 dalda düzenlenen (Taekwondo, Masa Tenisi, Güreş, Streetball) düzenlenen yarışmalarda birinci olanlara ödülleri verilecek. Ayrıca Çerkezköy Belediyesi tarafından etkinliklere katılmak isteyen vatandaşlara Kızılpınar ve Veliköy mahallelerinden ücretsiz araç kaldırılacak.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306