Milli Eğitim yok mu sayıyor?

Sorgulamacı gazetecilik yaparak ilçedeki sorunları ve eksiklikleri gündeme getiren gazeteniz Çerkezköy Bakış, Çerkezköy Milli Eğitim Müdürlüğü’nü rahatsız eden haberlere yer verince Milli Eğitim Müdürlüğü adeta Çerkezköy Bakış’ı yok saymaya başladı.

Milli Eğitim yok mu sayıyor?
banner301
Haber: Mehmet Akif Aldoğan

Çerkezköy Bakış-
Gazeteniz Bakış, 2 Şubat tarihli sayısında, Hükümet Caddesi üzerindeki Zübeybe Hanım Anaokulu’nun bahçe kapısının bir Pazar akşamı aniden yerinden sökülmesini “Kapı nereye kayboldu” manşeti ile duyurmuştu. Ardından da gazetemiz, ilçenin önemli gündem konularından olan ve OHAL kapsamında hazineye devredilen Makasçı Sokak üzerindeki FEM Dershanesi eski binasına Atatürk İlkokulu’ndaki bazı sınıfların dönem ortasında taşınma planına velilerin verdiği sert tepkiyi okurlarına duyurmuştu. 
Çerkezköy’de gündem olan bu iki haber, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Gümüş’ü rahatsız etti. Gümüş ve Çerkezköy İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü İrfan Danışmaz, haberi yapan muhabirimiz Uğur Arslan’ı telefonla arayarak, ses tonunu yükselterek yapılan haberlere tepki göstermiş ve haberlerin kaldırılmasını istemişti. Ancak baskı altına girmeyen gazeteniz, haberlerinin arkasında durarak yayından çekmemiştir.

YOK SAYDI

Milli Eğitim Müdürlüğü, daha önceki program ve duyuru yazılarının ‘Dağıtım’ bölümünde Çerkezköy Bakış Gazetesi’nin ismine yer verirken, Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Gümüş’ün haberlere verdiği tepkinin ardından dün başka bir duyuru için yazı yayınlayan Çerkezköy Milli Eğitim Müdürlüğü bu sefer Bakış’ı yok sayarak dağıtım kısmında yer vermedi. Bunun üzerine Gazeteniz Bakış, yazdığı üst yazı ile ismimizin yer almadığı duyuru yazısını Milli Eğitim Müdürlüğü’ne geri gönderdi. 

banner287
EĞİTİM-BİR-SEN’E DE YER VERMEDİLER

Öte yandan, Milli Eğitim Müdürlüğü’nden gelen yazıda eğitim sendikaları kısmında Eğitim-Bir Sen’in olmaması da dikkat çekti. EĞİTİM CAMİASINA SİTEMLİ MESAJ

Çerkezköy Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Gümüş, yapmış olduğumuz ‘Kapı nereye kayboldu’ başlıklı haberimizin ardından eğitim camiasının bulunduğu WhatsApp grubuna gönderdiği mesajda, “Arkadaşlar bu kapı kime lazımsa gazeteye manşet olmadan tutanakla verelim” mesajı gönderdi.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 15 Şubat 2017, 10:54
YORUM EKLE
YORUMLAR
Vicdan
Vicdan - 1 yıl Önce

Peki Hüseyin Erdoğan döneminde sorgulamacı gazeteciliğiniz neredeydi. Sizin derdinizin ne olduğunu bilmeyen yok.

ÖĞRETMEN
ÖĞRETMEN - 1 yıl Önce

eski ilçe milli eğitim müdürü zamanında da olan yanlışlar hakkında hiçbir haber yapmayan bakış birden bire bu haberleri neden yapmaya başladı? düşündürücü!

Altın
Altın - 1 yıl Önce

Doğru söz muhattabını acıtır!! Demek ki yaralarına basmışsınız! Sizleri yok sayarak mı,şube müdürüne telefon açtırarak mı egolarını tatmin edecekler!! Seviye ne kadar da diplere düştü!! Ona buna ayar vermeye kalkacaklarına,birazcık eğitim ile meşgul olsunlar!Gerçi devletin bir kapısına sahip çıkamayanlar, ilçenin eğitimine nasıl sahip çıkacaklar!!

Niyet okuyucu
Niyet okuyucu - 1 yıl Önce

Haber kendi içinde tezat. Kasıt olsa size niye gondersinler tebliği

Resul..
Resul.. - 1 yıl Önce

Bu Müdürü getiren milletvekilli ne söylüyorsa onu yapıyor. Burada anormal bir durum yok, bizi koyun yerine koymaya çalışanlar bilsinki biz sabırlıyız,yaptıkları herşeyi görüyoruz,zamanı geldiğinde de sandığa gider hesabını sorarız..

Vatandaş
Vatandaş - 1 yıl Önce

Hüseyin Gümüş Bozüyük milli eğitim müdürlüğü görevinden niye alındı? Alındıktan sonra eski görevi olan okul müdürlüğü yerine niye direkt öğretmenliğe döndürüldü? Bu olay bilinmesine rağmen niçin Çerkezköy Milli Eğitim Müdürlüğü'ne atandı? Atanmasında kimler rol aldı? Bu soruların cevabını bulmak lazım. Bu sorular sorulmazsa daha çok kapı nerede haberi” yaparsınız sayın Bakış Gazetesi Yöneticileri. Bir de basını tehdit edişi ilk değil. http://www.bilecikolay.com/haber/7495/milli-egitim-bakani-nabi-avci-bu-ise-ne-diyecek.html adresine bakarsanız detayını görürsünüz. Hatta google arama motoruna Hüseyin Gümüş Bozüyük yazın, çıkan sonuçlarda bir 10 dakika gezinin yoruma bile gerek kalmayacak.

??
?? - 1 yıl Önce

Haberlerin tarafsız olduğuna inanmıyorum. Hükümet caddesinde yol çalışması var orda yolları daraltıyolar, trafik akışı etkilenmesin diye yol çalışmaları trafiğin az olduğu saatlerde yapılıyor. Sanki adamın işi yokmuşta kapıyı ökmüş gibi torumlu haber yapmanız ayıp. Orda polisevinin de orman bölge müdürlüğünün de bahçesi traşlandı. Kapıyı neden dert ediyorsunuz ben hala anlayamıyorum.

Poftirik..
Poftirik.. - 1 yıl Önce

Hiçte şaşırmıyorum Hüseyin Erdoğanı çok ararız.
İşinde ehil olmayanlara makam mevki verirseniz onlarda işinde ehil olmayan atamalar yapılmasına sebep olur ve şahibeli insanları bizim çocuklarımızın başına müdür olurlar.
Dünyada biz soramazsak bunun hesabını Allah sorar ahirette hepsinin hesabını.

öğrtmn
öğrtmn @Poftirik.. - 1 yıl Önce

kimi ne kadar tanıyorsun da işinde ehil olmayan diyorsun?
Allah tüm insanlığı sizin gibi ön yargılı cok bildiğini sananlardan korusun!!!


SIRADAKİ HABER

banner265

banner462

banner306

banner459