Milli İrade ve Demokrasi Destanı Köşesi hazırlandı

Çerkezköy Kaymakamlığı Proje Koordinasyon Birimi tarafından Hükümet Konağı girişine “15 Temmuz Milli İrade ve Demokrasi Destanı Köşesi” hazırlandı.

Milli İrade ve Demokrasi Destanı Köşesi hazırlandı
banner301
“EN KANLI İHANET GİRİŞİMLERİNDEN BİRİ”

Ülkemiz 15 Temmuz gecesi, tarihimizin en kanlı ihanet girişimlerinden birine maruz kaldığını kaydeden Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay “Türk Silahlı Kuvvetleri içine sızan Fetullahçı Terör Örgütü üyesi asker elbisesi giymiş bir grup terörist, milletimizin ve devletimizin kendilerine emaneti olan silahları, bu silahların asıl sahibi olan Aziz milletimize  doğrultarak milli iradeyi gasp etmeye ve ülkemizi teslim almaya teşebbüs etmiştir” dedi.

“HATIRALARINI YAŞATMAK ASLİ GÖREVİMİZ”

15 Temmuz hain darbe girişiminin 241 şehidin kanları, 2 bin 194 gazinin de fedakârlıkları sayesinde engellendiğini dile getiren Kubilay “Şüphesiz ki milletimizin, asker üniforması giymiş bu FETÖ’cü  teröristler karşısında gösterdiği şanlı direniş asla unutulmayacak, nesiller boyu bir ibret vesikası olarak anlatılacaktır. 15 Temmuz Şehitlerimizin aziz hatırasını yaşatmak bizim en asli görevimizdir. Bu amaçla Kaymakamlığımızca yaklaşık 10 dönümlük alanda 15 Temmuz Şehitleri Hatıra Ormanı oluşturulmuştu. Yine Kaymakamlığımızca Pakize Narin Anadolu Lisesi’nde 15 Temmuz Demokrasi Zaferi Şehitlerini Anma Günü düzenlenmiş ve 15 Temmuz Şehitleri Konferans Salonu açılarak, giriş kapılarına Demokrasi Şehidimiz Ömer Halisdemir ve 15 Temmuz hain darbe girişiminin bastırılmasında katkı sağlayan Demokrasi Kahramanı Zekai Aksakallı ismi verilmişti” dedi.
banner287

“GEREKLİ GİRİŞİMLERDE BULUNACAĞIZ”

Ayrıca 15 Temmuz Şehitlerinin Aziz Hatıralarının Çerkezköy’de her zaman canlı kalması amacıyla Veliköy Çok Programlı Anadolu Lisesi’nde Şehit Ömer Halisdemir Konferans Salonu Açılışı yapıldığını, Tepe Emlak Konutları Camisi’nin adının da 15 Temmuz Şehitleri Camii olarak değiştirildiğini ifade eden Kubilay “Son olarak da Hükümet Konağımız girişine "15 Temmuz Milli İrade ve Demokrasi Destanı Köşesi” oluşturmanın gururunu yaşıyoruz. Bunlara ilaveten Kaymakamlığımızca Ambardere mevkiinde hayata geçirilen Eğitim Kampüsü Projesine 15 Temmuz Şehitleri Ortaöğretim Eğitim Kampüsü adı verilmesi için çalışma başlatmış durumdayız. Yine Kızılpınar’da yapımı devam eden ortaokulumuza da 15 Temmuz Şehitleri Ortaokulu adını verilmesi için gerekli girişimlerde bulunacağız” dedi.

“BÜYÜK KAHRAMANLIK DESTANIDIR”

15 Temmuz’un Yüce Türk Milletinin büyük kahramanlık destanı olduğunu ifade eden Kubilay “15 Temmuz Şehitlerimiz asla ve asla milletimiz tarafından unutulmayacaktır. Çünkü 15 Temmuz Türkiye'nin ikinci kurtuluş mücadelesinin adıdır. Bu vesile ile alçak darbe teşebbüsünde bulunan vatan haini Millet düşmanı FETÖ terör örgütünü şiddetle kınıyor, alçak FETÖ’cü teröristleri de lanetliyorum. Şehit düşen tüm vatandaşlarımıza Allah’ tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum” dedi.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
YORUMLAR
gerçek
gerçek - 1 yıl Önce

Kaymakam bey birileri açığa alınırken siz hala nöbettesiniz. İlk günkü nöbetiniz devam ediyor. Tebrikler... tebrikler.. tebrikler...

SIRADAKİ HABER

banner265

banner306