Minik elleriyle yaptılar

Çerkezköy’ün en eski ve başarılı okullarından biri olan Atatürk İlkokulu’nda bu yıl ikincisi düzenlenen Resim Şenliğinde renkli görüntüler ortaya çıktı.

Minik elleriyle yaptılar
banner301

Öğrenciler okul bahçesine tuval çalışması yaparken, 1/C sınıfı öğrencileri tarafından el izleri ile yapılan Ulu Önder Atatürk’ün portresi büyük beğeni topladı.

Çerkezköy Bakış - 1934 yılında eğitim ve öğretime açılan ve şuan 15 derslikte ikili öğretimle 39 öğretmenin bin 69 öğrenciye eğitim ve öğretim verdiği Atatürk İlkokulu’nda öğrencilerin içinde bulunduğu birçok etkinlik düzenleniyor. Sınıflar arası futbol turnuvasının ardından şimdi de okul bahçesinde 1 ile 4. sınıf öğrencilerin kendi hayal dünyalarını yansıtan resimler Resim Şenliği etkinlikleri kapsamında okulun bahçe duvarlarına asıldı.
 

TUVAL ÇALIŞMASI YAPTILAR

Okulun bahçesinde düzenlenen 2. Resim Şenliği kapsamında öğrenciler, tuval çalışması yapıp birbirinden güzel eserler ortaya çıkardılar. Öğrenciler burada hem eğlenip, hem de el becerilerini geliştirdiler. Aileleri de  bu anlara tanıklık ettiler.

banner287

 

DÖNMEZ: ARTIK GELENEKSELLEŞTİ

Öğrencilerinin çok güzel çalışmalar ortaya çıkardığını belirten Atatürk İlkokulu Müdürü Yakup Dönmez, “Bu yıl resim şenliğimizin ikincisini düzenlemenin gururunu yaşıyoruz. Artık gelenekselleşti diyebiliriz. Resim Şenliği ve sergimiz okul bahçemizde iki gün sürecek. Şenlikte 180 adet resim, 50 adet yağlı boya ve 250 adet ebru çalışmamız sergileniyor. “dedi.
 

ATATÜRK PORTRESİ HAYRAN BIRAKTI

Şenlik kapsamında Nurcan Bayrak Altay’ın sınıf öğretmenliğini yaptığı 1/C şubesinde eğitim gören 38 öğrencinin minik elleri ile ortaya çıkarttığı bez afişe yapılan Atatürk çalışması görenleri hayran bıraktı. Öğrenciler, siyah boya ile bez afişin üzerine boyalı ellerini sürerek ortaya Atatürk portresi çıkarttı. Portre okulun giriş duvarına asılırken, buradan geçen vatandaşlar ise hatıra fotoğrafı çektirmeyi ihmal etmedi.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 06 Haziran 2017, 16:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306