Minik öğrenciler hayvan hakları için yürüdüler

Özel Gülerçin Koleji öğrencileri 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü dolayısıyla hayvan kostümleri giyerek Atatürk Caddesi’nde yürüyüş yaptı. Tüm vatandaşları hayvan hakları konusunda duyarlı olmaya çağıran minik öğrenciler zaman zaman da slogan attılar.

Minik öğrenciler hayvan hakları için yürüdüler
banner301
• ESMA KURTULUŞ
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - Özel Gülerçin Koleji öğrencileri, hayvan hakları ve sevgisi konusunda bilinç oluşturmak amacıyla dün Atatürk Caddesi üzerinde yürüdü.
SINIF ÖĞRETMENLERİ EŞLİK ETTİ
Tavşan, tilki, kartal, maymun ve geyik gibi hayvan kostümleri giyen öğrenciler okuldan bindikleri araçtan 75. Yıl İlkokulu önünde inerek, belediye meydanına doğru ‘hayvan candır’ sloganları eşliğinde yürüdü. Öğrencilere sınıf öğretmenleri İlker Teber, Zeliha Tokuç, Nilay Yeni, Sibel Altunkaynak ve Birsen Barut Engin eşlik etti.
BELEDİYE MEYDANINDA BEKLEDİLER
Atatürk Caddesi üzerinde sloganlar atarak afişlerle ilerleyen öğrenciler bir müddet belediye meydanında beklemeye geçti. Burada tekrar sloganlarını sürdüren minikler, vatandaşların  meraklı bakışları arasında Ziraat Bankası önüne kadar yürüyerek yürüyüşlerini burada sonlandırdılar.
banner287
“AMAÇ, TOPLUMDA BİLİNÇ OLUŞTURMAK’’
Etkinlik hakkında bilgi veren Sınıf Öğretmeni İlker Teber, günün önlem ve anlamını topluma yansıtmak amacıyla bu tür bir etkinliği hayata geçirdiklerini belirterek, “Bugünün Hayvanları Koruma Günü olmasını herkesin öğrenmesini amaçlıyor, bunun yanı sıra sadece bugün değil, her gün hayvanlara gereken önemin verilmesini istiyoruz.’’ Dedi. Banka önünde son bulan yürüyüşün ardından okula geçen öğrenciler, öğleden sonra da Veliköy Yalı Restaurant’ta bulunan hayvanat bahçesini gezdiler.
Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2014, 15:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner493