Muhteşem zafere görkemli kutlama

30 Ağustos Zafer Bayramı tüm yurtta olduğu gibi Çerkezköy’de düzenlenen törenlerle kutlandı.

Muhteşem zafere görkemli kutlama
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - 30 Ağustos Zafer Bayramı tüm yurtta olduğu gibi Çerkezköy’de düzenlenen törenlerle kutlandı.
KUTLAMALAR SAAT 09.00’DA BAŞLADI
Dün saat 09.00’da Cumhuriyet Meydanı’nda başlayan kutlama programına Çerkezköy Kaymakamı Ayhan Bayhan, 3’ncü Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Hasan Nevzat Taşdeler, Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem, Çerkezköy Cumhuriyet Başsavcı Vekili Ziya Öztürk, Çerkezköy Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Özgün Geyiktepe, Çerkezköy Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Gökhan İnce, AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Alaettin Demirbağ, CHP Çerkezköy İlçe Başkanı Metin Dönmez, MHP Çerkezköy İlçe Başkanı Mustafa Ordu, Saadet Partisi Çerkezköy İlçe Başkanı Mehmet Kalyon, İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı Mustafa Kayaoğlu, İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Binbaşı Rüştü Eryılmaz, Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı İsmail Akın, İl Genel Meclis Üyeleri M.Zeki Gürcün, Hasan Karaca, Abdurrahman Çiçek, Ercan Çorbacı, AK Parti Tekirdağ İl Yönetim Kurulu Üyesi Sait Yazı, AK Parti Kapaklı Belde Başkanı Ali Osman Orhan, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Hüseyin Yaşar, PTT Çerkezköy Şube Müdürü Ali Arslan, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Recep Demirbağ, Tredaş Çerkezköy İşletme Müdürü Haluk Ateş, SGK Çerkezköy Kurum Müdürü Yücel İnce, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Metin Aysal, Çerkezköy Orman İşletme Şefi Ekrem Ferhatoğlu, Çerkezköy Ergene Havzası Sanayici ve İş Hayatı Derneği Genel Sekreteri Engin Parlak, THK Çerkezköy Şube Başkanı Mustafa Zümbül, Türkiye Sakatlar Derneği Çerkezköy Şube Başkanı Hayrettin Çetinkaya, siyasi partilerin ilçe yönetim kurulu üyeleri, askeri erkan, Gaziler, belediye meclis üyeleri, mahalle muhtarları, okul müdürleri Çerkezköy Belediyesi birim müdürleri, kamu ve özel kurum ve kuruluşlarının temsilcileri ile Çerkezköylüler katıldı.



ÇELENKLER ATATÜRK ANITI’NA SUNULDU
Çerkezköy Cumhuriyet Meydanı’ndaki program protokolün yerini almasının ardından başladı. Çerkezköy Kaymakamlığı, Garnizon Komutanlığı ile Belediye Başkanlığı çelenklerinin sırasıyla Atatürk Anıtı’na sunulmasının ardından bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen kutlama programının ilk bölümü çelenk sunumunun ardından tamamlandı.



CHP’Lİ DÖNMEZ ÇİÇEK SUNUP SAYGI DURUŞUNDA BULUNDU
Cumhuriyet Halk Partisi Çerkezköy İlçe Başkanı Metin Dönmez, resmi çelenk programında yer almamasına karşın, çelenk sunumunun tamamlanmasının akabinde protokoldeki yerinden ayrılarak Atatürk Anıtı’na çiçek sunup, saygı duruşunda bulundu.



CHP İlçe Başkanı Metin Dönmez, Atatürk Anıtı'na bir buket çiçek sundu.





KAYMAKAM TEBRİKLERİ KABUL ETTİ
Kutlamalara Kaymakamlık Makamı’nda 09.20-10.00 arasında düzenlenen tebrikat töreni ile devam edildi. Çerkezköy Kaymakamı Ayhan Bayhan burada protokol sırasına göre tebrikleri kabul etti. Tebrikat töreninin ardından programa Cumhuriyet Meydanı’nda devam edildi. Çerkezköy Kaymakamı Ayhan Bayhan, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Hasan Nevzat Taşdeler ve Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem, Çerkezköy Cumhuriyet Başsavcı Vekili Ziya Öztürk, Çerkezköy İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Rüştü Eryılmaz ile birlikte halkın ve askeri birliklerin bayramını kutladı. Kutlama sonrasında protokol şeref tribününde yerini aldı.



“HAKLI GURUR VE MUTLULUĞUNU YAŞIYORUZ’’
Buradaki programa İstiklal Marşı’nın okunması ile başlandı. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Hava Savunma Kurmay Yüzbaşı Galip Bilgin gerçekleştirdi. ‘Bugün, asil Türk milleti ve onun bağrından çıkan kahraman Türk silahlı Kuvvetlerinin başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde gerçekleşen ve yüce Türk ulusunun bağımsızlığını simgeleyen zafer bayramının 90’ıncı yıl dönümünü kutlamanın haklı gurur ve mutluluğu içindeyiz.’ Diyerek konuşmasına başlayan Kurmay Yüzbaşı Bilgin “Türk ulusunun kahramanlıklarla dolu tarihinde önemli bir aşama olan bu zafer, vatanı ve bağımsızlığı yok edilmek istenen ulusumuzun, kadın-erkek, genç- yaşlı tüm fertlerinin sarsılmaz azim ve iradesiyle verdiği yaşam mücadelesinin en büyük göstergesidir.’’ Diye konuştu.



“AYNI KARARLILIĞA SAHİBİZ’’
‘Ya İstiklal Ya Ölüm’ parolası ile dünyada eşi görülmemiş bir kurtuluş savaşı kazanıldığını anlatan Kurmay Yüzbaşı Bilgin “İşte milletin en zor günlerinde ortaya atılan, “özgürlük ve bağımsızlık benim karakterimdir” diyerek, manda ve himayeyi reddeden yalnızca Türk ulusunun vatan sevgisine ve özgürlük tutkusuna güvenerek kurtuluş savaşını başlatan bir asker, Mustafa Kemal, onun önderliğinde her evden bir çorap, bir fanila alınarak asker giydirilmiş, hurda demirlerden silah, mermi, bomba, nal yapılarak kadını, kızı, yaşlısı, çocuğu ile atla kağnı ile yalnızca düşmanla değil, sefalet ve yoklukla savaşılmış. Parolası “ya istiklal ya ölüm” olan, dünyada eşi görülmemiş bir kurtuluş savaşı kazanılmıştır. yüreğindeki vatan sevgisi, sarsılmaz azim, irade ve üstün cesareti ile milletini ve ülkesini kanının son damlasına kadar koruyan Türk askeri, bugün de aynı inanç ve kararlıkla, vatanı için canını seve seve feda etmeye hazırdır.’’ İfadelerine yer verdi.  
banner287



“BU ZAFER GELECEKTE YAPILABİLECEKLERİN TEMİNATIDIR’’
Hava Savunma Kurmay Yüzbaşı Galip Bilgin ‘Kahraman Türk ordusunun tarih boyunca elde ettiği başarılar ve kazandığı zaferler, gelecekte yapabileceklerinin de bir teminatıdır.’ Diyerek sürdürdüğü konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “30 Ağustos zaferi ile sadece düşman mağlup edilmemiş, aynı zamanda Türkiye Cumhuriyeti’nin temelleri de atılmıştır.
Bu sayede ulusumuzun tam bağımsız ve özgür yaşaması için gerekli koşullar sağlanmış, ulusal onur bu zaferle tekrar şahlandırılmış, Türk ulusuna çağdaşlaşma yolunu açan, modern çağın gerektirdiği siyasi, ekonomik, sosyal ve hukuk alanlarında yapılmış birçok yenilikle buluşturan Türk inkılabının meşalesi yakılmıştır. Bu hareketin başarısında şüphesiz ki Türk ulusunun ve onun kahraman ordusunun tek vücut olarak, birlik ve beraberlik içerisinde olmasının çok önemli bir rolü vardır. Gücünü ulusumuzun sonsuz sevgi ve desteğinden alan Türk silahlı kuvvetleri 90 yıl önce olduğu gibi bugün de ulusunun emrinde, laik, demokratik ve sosyal hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti’nin bekası, bölünmez bütünlüğü, üniter ve ulus devlet yapısı ile yüce Türk ulusuna yönelmiş her türlü iç ve dış tehdidi ortadan kaldırma azim ve kararlılığı içerisindedir. Bize bu zaferi kazandıran, başta ulusumuzun edebi başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, vatan ve ulusu için tereddüt etmeden hayatını feda eden aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal etmiş olan gazilerimizi rahmetle, yaşayan gazilerimizi minnet ve şükranla anıyoruz. 30 Ağustos Zafer bayramının 90’ıncı yıl dönümü kutlu olsun.’’



KUTLAMALAR ASKERİ GEÇİŞİN ARDINDAN TAMAMALANDI
Günün anlam ve önemini belirten konuşmanın tamamlanmasının ardından askeri geçiş töreni gerçekleştirildi. Askeri geçiş töreninin ardından da 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları sona erdi.





















Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2014, 12:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306