MÜSİAD Fuarı’na Tekirdağ’dan 70 işadamı katıldı

ÜSİAD (Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği ) Tekirdağ İl Temsilciliği İstanbul CNR Expo Center’da) düzenlenen 14. MÜSİAD Uluslararası Fuarı ve 16. Uluslararası İş Forumu Kongresine 70 işadamı ile birlikte katıldı.

MÜSİAD Fuarı’na Tekirdağ’dan 70 işadamı katıldı
banner301
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - MÜSİAD (Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği ) Tekirdağ İl Temsilciliği İstanbul CNR Expo Center’da) düzenlenen 14. MÜSİAD Uluslararası Fuarı ve 16. Uluslararası İş Forumu Kongresine 70 işadamı ile birlikte katıldı. Sabah erken saatlerde, kongrenin yapılacağı yere doğru hareket eden MÜSİAD Tekirdağ Temsilciliği ve temsilciliğe bağlı işadamları gerek piyasa araştırması yapmak, gerekse de bir dizi ikili temasta bulunmak üzere Fuar’ı ziyaret ettiler. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve çok sayıda Bakan’ın da katıldığı Fuar’ın açılışına katılan MÜSİAD Tekirdağ İl Temsilciliği, kongre Salonunda MÜSİAD Genel Başkanı Nail Olpak ile kısa bir süreliğine bir araya geldiler. MÜSİAD Tekirdağ İl Temsilcisi Oktay Dede ise kasım ayı öncesinde açılışını yapmayı planladıkları temsilcilik çalışmaları öncesinde, oluşum süreçleri hakkında Olpak’a bilgi verdi.  
AK PARTİ YÖNETİMİNDEN ZİYARET
Diğer yandan AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Ahmet Kambur ile beraberindeki yönetim kurulu üyeleri Ahmet Aygün ve Hakan Güner ile birlikte MÜSİAD Tekirdağ İl Temsilciliğini ve fuar’ı ziyaret ettiler. Oktay Dede’nin karşıladığı Kambur ve beraberinde ki heyet ile birlikte Kaanlar firmasının sahibi ve aynı zamanda MÜSİAD Teşkilatlanma Komisyon Başkanı ve Genel Başkan Yardımcısı olan Abdurrahman Kaan’ı stant yerinde ziyaret ettiler. MÜSİAD Tekirdağ İl Temsilciliğinin açılışı ile ilgili olarak kısa bir açıklama yapan Kaan; “MÜSİAD olarak özellikle batı bölgemizde bu çalışmayı çok önemsiyoruz. Çünkü Tekirdağ Trakya’ya açılan kapımız olacak. İstanbul’a yakın bir coğrafya olduğu için Çorlu ve Trakya bölgesi İstanbul’un alternatifi. Biz çünkü İstanbul’da sıkıştık. Medeniyetler şehri ama iş adamı olarak da Anadolu’lu iş adamının çok yoğun olduğu bir bölge. Burada şubemiz çalışmayı yapacak, bizlerde onlara destek vereceğiz. Tekirdağ’da neler yapılması konusunda gayreti tamamen beraber yapıp işi üst yöneticilerimize ve hükümete götüreceğiz genel merkez olarak. Ama ben özellikle Tekirdağ için ve Çorlu için İstanbul’a yakın olmasından dolayı burada öneminin çok büyük olduğunu düşünüyorum. Diye konuştu.banner287
TÜRKİYE İÇİN ÖNEMLİ ŞEHİR
Fuar ziyareti dolayısıyla açıklama yapan bir diğer isim ise MÜSİAD Tekirdağ İl Temsilcisi Oktay Dede oldu. Dede; “Bizim bu ilk fuar ziyaretimiz. Çok güzel bir manzara ile karşılaştık. Gerçekten çok güçlü ve köklü şirketler var. Yurtdışından çok yoğun bir talep var. Başkanlarımızın da ilettiği üzere bugün 5000’in üzerinde yabancı işadamının gelmesi, 85 ülkenin Türkiye ile işbirliğine hazır olduğunun işareti. Dolayısıyla biz Tekirdağ olarak bir daha ki sene burada stantlarımızla yer almak isteriz. En azından bu sene şube kuruluşu öncesi gelip gerekli gözlemlerde bulunup, seneye Tekirdağ’a yakışır Tekirdağ ekonomisine de ivme kazandıracak yönde biz de stant çalışmaları ve yurt dışı bağlantıları yapacağız. Sayın Başkanım bizi yakinen takip ediyor. Tekirdağ, sadece MÜSİAD için değil, Türkiye için çok önemli bir şehir. Dolayısıyla Tekirdağ MÜSİAD üzerinde hassasiyetle duruyor sayın genel başkanımız. Tabii çalışmalar konusunda bilgi verdik, kasım ayı içerisinde şube açılışı düşündüğümüzü, şube açacağımız yeri tuttuğumuzu, çalışmaları başlattığımızı bildirdik. Kendisi de memnuniyetlerini ifade ettiler. İnşallah açılış gününü de kararlaştırıp kamuoyuna duyuracağız. Diye konuştu.
MÜSİAD Tekirdağ İl Temsilciliği üyeleri fuar alanında çok sayıda firmayı ziyaret ettiler. İş adamları ikili temaslarda bulunurlarken, ilgili faaliyet alanları ile ilgili olarak çok sayıda veri topladılar.


Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2014, 13:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner493