Müstehcen kadın heykeli koysak Metin Bey beğenir miydi?

Çerkezköy Belediyesi tarafından ilçe merkezine konulan taksi durakları ve saat kulesine ucube benzetmesi yaparak, Belediye Başkanı Ertem’e ağır eleştirilerde bulunan CHP İlçe Başkanı Metin Dönmez’e, Başkan Ertem’den çok sert bir yanıt geldi. CHP’li belediyelerin sık sık, çıplak kadın heykelleriyle gündeme geldiğine dikkat çeken Ertem “Kulelerin yerine müstehcen kadın heykeli koysak, acaba Metin Bey beğenir miydi?” ifadelerini kullandı.

ÇERKEZKÖY BAKIŞ - Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem AK Parti İlçe Teşkilatı’nda dün saat 18.00’da düzenlediği basın toplantısı ile CHP Çerkezköy İlçe Başkanı Metin Dönmez’in kendisine yönelik ifadelerine cevap verdi.
"İNŞALLAH EL BİRLİĞİ İÇİNDE ÇÖZECEĞİZ’’
Başkan Ertem sözlerine Şırnak’taki hain saldırıda şehit düşen askerlerimize Allah’tan rahmet dileyerek ‘’terörü lanetliyoruz, milletimiz, ailelerinin başı sağ olsun. İnşallah şehitlerimizin yeri cennettir. Artık terörün son çırpınışları olduğunu düşünüyoruz. İnşallah hükümetimiz, askerimiz, tüm milletimiz işbirliği içerisinde el birliğiyle topyekün bu musibeti yok edecektir’’ şeklinde konuştu.
"BELDEN AŞAĞIYA VURMA NOKTASINA GELDİ’’
Belediye tarafından yapılan taksi duraklarına CHP İlçe Başkanı Metin Dönmez’in ‘ucube’ benzetmesi yapmasına twitter hesabından cevap verdiğini hatırlayan Başkan Ertem "ancak konu ‘belde aşağıya vurma’ noktasına geldi. Bundan dolayı da cevap verme gereği duydum’’ dedi.
"HİÇKİMSENİN AŞAĞILAMAYA HAKKI YOKTUR’’
Belediyenin kendi yönetim anlayışı içerisine Çerkezköy’e yakışacağına inandıkları taksi durakları ile muhtarlıklar yaptıklarını söyleyen Başkan Ertem, ‘’Bu bizim belediyemizin bir hizmetidir, anlayışıdır. Bu bana göre böyledir. Bir başka belediye başkanı da başka bir şekilde daha farklı bir uygulama yapılabilir. Bunları beğenmeyebilirsiniz, uygun olmadı diyebilirsiniz, ama hiç kimsenin alınmış olan o karar ve uygulamayı aşağılamaya hakkı yoktur.’’ İfadelerini kullandı.
"ORDU’NUN TEKRARINI GÖRDÜM’’
Twitter’dan Dönmez’e verdiği cevabı hatırlatan Ertem, "Bizim de verdiğimiz cevaplar muhakkak ağırdır, ama bunu başlatan o bireyin yaptığı şeyler ve bu konuda verdiği cevap terbiye ile bağdaşmıyor.’’ Diyerek, şöyle devam etti: ‘’Terbiye, eleştiri ile aşağılamayı ayırt edebilmektir. Sözlü ifadesinde; ‘belediye ile herhangi bir tartışmamız olmadı.’ Diye ifadesi var. Ayrıca, MHP İlçe Başkanı Mustafa Ordu’nun CHP’ye yönelik olarak ‘belediyenin niye uygulamalarına karşı çıkmıyorsunuz?’ diye bir ifadesi vardı. Bu son günlerde yaşananlara en çok sevinen Mustafa Ordu’dur. Zaten ikisi pek çok yerde beraberdir, aynı safı da bulmuşlardır. Kendilerine hayırlı olsun diyorum. Bundan sonra beraberliklerini devam ettirsinler. Ordu’nun daha önce söylediği şeyleri tekrar dile getirmiş oldu.’’
"ANLAYABİLMELERİ ADINA TEKRAR AÇIKLAMA YAPMAK İSTERİM’’
Ertem, Dönmez’den önceki CHP ilçe başkanının da ‘belediye başkanı ne gibi hizmetler yaptı?’ gibi soruları olduğunu aktararak, ‘’Ben o zamanlar da cevap vermiştim. Şimdi de anlayabilmeleri adına bir kez daha cevap veriyorum. Sadece şunu söylüyorum, Metin Dönmez nerede haberi okur ise, o anda şöyle bir etrafına baksın, bulunduğu yere baksın Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem’in döneminden başka bir hizmet olduğunu görebilecek midir? Eğer Ali Ertem’in döneminden başka hizmetler görüyorsa basına bunu söylesin. Sadece bu kadar cevap veriyorum.’’ Diye konuştu.
ATATÜRK VİYADÜĞÜ’NE DEĞİNDİ
Dönmez’in ‘Atatürk Viyadüğü’nde eksiklikler var’ iddialarına da değinen Başkan Ertem, şunları kaydetti: ‘’Bununla ilgili de defalarca söyledim. Projede bir değişiklik yoktur. Artık bunu defalarca konuşmasının gereği yok. Belediye meclisinde bu işi bilebilecek mühendislerden kendileri seçsinler. 5 kişilik bir komisyon oluştursunlar, ben bütün dosyaları veriyorum. Zaten tüm dosyalar da ortada. Gelsinler ihale projesi ile yapılmış proje nedir karşılaştırsınlar. Eğer bir metre eksildiyse çıksın ne söylüyorsa söylesin.Bu kadar iddialı söylüyorum. Değişiklik var ama o boyuyla ilgili değil. Biz ilk projeyi yaptığımızda 7,5- 8 metre alttaki zeminin net yüksekliğini almıştık. Bu projemizi üniversitemizde onaylatmıştık. Projemizi demir yollarına gönderdik, demir yolları dedi ki alttaki net yükseklik 11,5 metre olacak. Dolayısıyla köprü yaklaşık 3,5-4 metre daha yükseltmek durumunda kaldı ve biraz daha dik olma durumunda kaldı. Bundan başka bir değişiklik söz konusu değil. Bu arada yükseklik dolayısıyla kazık sayısı da arttı. Bunların dışında köprü boyunda başka herhangi bir değişiklik olmadı. Biz Çerkezköy’ün ana bölgesi ile İstasyonu birbirine bağlamayı amaç edildik. Bu da en uygun şartlarda yapıldı ve 5.2 trilyona mal oldu, Ama biz de isterdik ki çok daha büyük ve çok daha modern bir viyadük yapalım. Lakin belediye bütçemiz de bu kadardı. Bu bölge için trafik sorunu projeyle atlatıldı.’’
banner287
"SORUN YAPMANIN ANLAMI YOK’’
Cengiz Topel Caddesi’nin de ihaleye uygun yapılmadığı eleştirilerine de yanıt veren Ertem, "Daha önceki ilçe başkanı da aynı konuyla ilgili gazetelerde açıklama yaptı, ancak bu ihalede ne yapıldıysa kimseye rant sağlanmadı. Herkes hakkını aldı. İncelendiğinde de en ucuz projedir. Tamirler ise her yıl yapılıyor. Orada yaklaşık 60 bin metrekare yol vardır. Bu kadar bir yolun bir bölümünde tamir yapıldı diye bunu sorun yapmanın anlamı yoktur.’’ İfadelerini kullandı.
"KENDİMİZ UYDURMADIK’’
Ertem, Köşem Meydanı’nda bulunan ve alt kısmı taksi durağı olarak kullanılan saat kulesi hakkında da eleştirilere cevap vererek, ‘’Bunu biz kendimiz uydurmadık. Bunları yapan ilgili firmalar var. Dolayısıyla bunları inceledik, uyguladık. Bu bizim projemiz beğenip beğenmemek takdire kalmış. Buna kesinlikle bir şey demem. Kulenin yeri beğenilmeyebilir, kule beğenilmeyebilir, ancak kimsesinin ‘ucube’ demek haddine değildir. Bu kule ve taksi duraklarını eğer bir CHP’li belediye yapsaydı Sayın Dönmez şimdi olduğu gibi ‘bunlar bir ucubedir’ sözlerini söyleyebilir midir? Cevabını bekliyorum. Bir çok belediye de aynı projeleri pek çok yerde kullanıyor. Biraz abartarak söylüyorum, yanlış anlamasınlar ama herhalde bir müstehcen kadın heykeli olda daha çok memnun olurlardı.’’
"VARSA BİR RANT KENDİSİ ELDE ETSİN’’
Dönmez’in paralı otopark eleştirilerine de değinen Ali Ertem şöyle devam etti: ‘’ Türkiye’nin her tarafında bu tür uygulamalar vardır, bununla ilgili de meclis kararı vardır. Oradaki mahalle sakinlerinden ücret alınmayacak. 15 dakika işi olan birinden de ücret alınmayacak, ama 2 saat gelip kaldırımları yolları 2 saat işgal edenleri önlemek adına bu uygulamayı yapıyoruz. Başka da kimseyi rahatsız etmeyecek bir uygulamadır bu, ama ne hikmetse MHP ve CHP İlçe Başkanları rahatsız oluyorlar. Metin Dönmez, ‘bundan kim rant elde edecek?’ diye soruyor. İhalesi şeffaf ihale şeklinde yapılacak. Kendisini de bu ihaleye davet ediyorum. Kendisi ihaleye girsin, rantı varsa kendisi elde etsin, ’’ İfadelerini kullandı.
"HANGİ BELEDİYEDE VAR BİLMİYORUM?’’
Ertem, CHP’li Dönmez’in sosyal ve kültürel bir faaliyet yapılmadığına dair getirtiği eleştirilere de değinerek, ‘’Gerçek ihtiyaç sahiplerine maaş veriyoruz. Bu başka hangi belediyede var bilmiyorum. Engelli ailelerine düzenli maaş veriyoruz. Bunun dışında engellilerimize çok güzel bir bina yapıyoruz. Ben CHP zihniyetinin kültürel anlayışını anlamıyorum, ama biz her türlü müzik ve tiyatro çalışmalarını yapıyoruz.’’ Dedi.
"ANLAMAYANA DAVUL ZURNA AZ’’
Asfalt çalışmaları hakkından da bilgi veren Ertem, ‘anlıyorlar ama anlamak istemiyorlar. Belediye olarak Çerkezköy Belediyesi Trakya’da alt yapısı en fazla tamamlanan yerdir. İlçede 1 metrekare yer yapılmamış değildir. Lakin, ilçe hızla geliştiğinden için sürekli çalışmalar yapılıyor. Bunların sonunda tabii ki yollar bozuldu. Ancak, şu an da bu çalışmalar sürüyor. Kaldırımlarda da kaplama çalışmaları yapıyoruz. ‘’ ifadelerine yer verdi.
KÖPRÜLÜ ÖZÜR DİLEDİ
Ertem, CHP Tekirdağ Milletvekili Emre Köprülü ile ilgili yaşadıkları diyaloğa da değinerek şunları söyledi: ‘’Emre Köprülü geçtiğimiz günlerde beni arayarak ifadelerinin yanlış anlaşıldığını aktardı. Bundan dolayı da özür diledi. Herkes her şeyi görüyor. Elbette ki sandıkta gereken cevap alınır. Zaten 10 yıl başkanlık yapmak benim için en büyük onurdur. Biz seneye de biz seçilelim anlayışı ile hizmet yapmayız. Amacımız polemik yapmak değil, gereken durumlarda cevap vermektir.’’
 

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2014, 12:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306