O bina Müftülüğe tahsis edildi

Hazineye devredilen FEM Dershanesi Çerkezköy Şubesi’nin eski binası Çerkezköy İlçe Müftülüğü’ne tahsis edildi.

O bina Müftülüğe tahsis edildi
banner301
Çerkezköy Bakış - FETÖ soruşturması kapsamında Kanun Hükmünde Kararnameyle hazineye devredilen Makasçı Sokak üzerindeki eski dershane binası Çerkezköy İlçe Müftülüğü’ne tahsis edildi. 6 katlı bina Yatılı Kur’an Kursu, Kütüphane, Diyanet Vakfı İrtibat Bürosu, Müftülük İdare Merkezi ile Eğitim ve Konferans Salonu olarak kullanılacak.

BAŞVURUDA BULUNULMUŞTU

Daha önce dershane binası olarak kullanılan Gazi Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Makasçı Sokak üzerindeki 6 katkı binanın, Müftülük kullanımına tahsis edilmesi için İlçe Müftülüğü Tekirdağ Valiliği aracılığıyla başvuruda bulunmuştu.

TALEP OLUMLU BULUNDU

banner287
Tahsis talebini değerlendiren Diyanet İşleri Başkanlığı, talebe olumlu karşılık verdi. Böylece eski dershane binası Çerkezköy İlçe Müftülüğü’ne tahsis edildi. 6 katlı bina Yatılı Kur’an Kursu, Kütüphane, Diyanet Vakfı İrtibat Bürosu, Müftülük İdare Merkezi ile Eğitim ve Konferans Salonu olarak kullanılacak.      

MÜFTÜLÜK YENİ BİNASINA TAŞINACAK

Önümüzdeki günlerde İlçe Müftülüğü yeni binasına taşınacak. Eski binanın ne şekilde değerlendirileceği ise önümüzdeki günlerde belli olacak.Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
YORUMLAR
Karakaş
Karakaş - 1 yıl Önce

Okul ve derslik ihtiyacının zirve yaptığı Çerkezköy de herhangi bir okula ek bina olarak bile tahsis edilebilir di

SIRADAKİ HABER

banner265

banner306