‘O kıyaslama’ ahlak fukaralığıdır

Çerkezköy Balkanlılar Derneği Başkanı Turgut İleri, bazı sosyal medya hesapları üzerinden Balkan göçmeleri ile Suriyeli göçmenler arasında yapılan kıyaslamalara sert bir dille cevap verdi.

‘O kıyaslama’ ahlak fukaralığıdır
banner301
“ŞİDDETLE KINIYORUZ”
banner287

Yazılı bir açıklama yapan İleri şu ifadelere yer verdi: “Türklerin Orta Asya bozkırlarından başlayıp batıya doğru devam eden göç süresince Balkanları İslamla şereflendirip, Türk yurdu yapan Balkan göçmenlerine ve Trakyalılara hakaret eden, tarih bilgisi ve genel kültürü olmayan, medeniyetten, insanlıktan, terbiyeden nasibini almamış, vicdan ve ahlak fukarası insanları şiddetle kınıyoruz. Şanlı bayrağımızı Avrupa’nın ortalarında dalgalandıran gazilerin, şehit ve şuhedanın torunları olup yüzyıllar boyunca Türk-İslam Medeniyeti’nin en güzel ve ihtişamlı örneklerini insanlık alemine sunan, kahramanlık, yiğitlik, adalet, barışın ve medeniyetin sembolü olan evladı Fatihan torunlarına dil uzatmak kimsenin haddi değildir. Onlar büyük Önderimiz Atatürk’ün ‘Diyarbakırlı, Vanlı, Erzurumlu, Trabzonlu, İstanbullu, Trakyalı, Makedonyalı ve Bulgaristanlı hep aynı cevherin damarlarıdır’ sözünde olduğu gibi ülkemizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğünün çimentosu olmuş ve şerefle bu vatana hizmet etmişlerdir”

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
YORUMLAR
volkan
volkan - 2 yıl Önce

Tamamda kardesim sizde zulumden kacip bir gecede bu ulkeye sıgınmadinizmi. Sizede bu ulke kol kanat germedimi. Simdi hepinizin cifte vatandasligi yokmu. Reddedin o zaman size zulmeden Bulgarın pasaportunu. Ama iyi degilmi boyle Turkiyenin kaymagını yiyip cebinde de AB pasaportu ile gezmek. Haftasonu ucuz alisverisini yapıp ucuz mazotunu doldurup canım Türkiyeme dönmek. Benim yedi kuşak dedelerimin mezarı 780.000 kilometre kare Türkiye Cumhuriyeti sinirlari icindedir. Benim icin Bulgaristandan kominizm zulmunden kacıp bir gecede gelen ne ise Suriyeden gelende odur. Haaa sen diyorsanki ben Osmanlinin parcasiydim suriye Asirlarca

volkan
volkan - 2 yıl Önce

Osmanlinin parcasiydi. Vee sen diyorsanki beni Osmanli gorderdi Anadoludan balkanlara Ozaman memleketine bilmemnevrad degil Konya Karaman yaz ve hemen iade et sana yillarca zulmeden Bulgarin pasaportunu ben Türk oğlu Türküm de.Senin bana tarih dersi vermeye egitiminde kulturunde yetmez. Sunuda soyleyeyim ahlak fukaraligindan bahsetmissinya Bulgar gocmeninin Trakya ya ve Trakyalı ya ahlak acisindan kattiklari çık sokakta yüz kişiye sor, alacağın cevabı biliyosun.

volkan
volkan - 2 yıl Önce

Sahsi fikrimde şudur ki Bulgar zulmünden kacip bu ülkeye sığınanın şuanda herhangi bir Suriyeliye tepki gostermesi ahlaksızcadır. Heleki cebinde Bulgar pasaportu tasırken. Soy agacina bakacaksak eger 200 yıl önce hepimiz Osmanlıydık. Ama şimdi dedesinin mezarının nerede oldugunu bilmeyen adam anadoludan trakya ya gelen bana GELME diye hitap ediyor. Komediye bakın ben buraya otobüs biletiyle geldim vizeyle değil. Yada tren vagonuna doldurularak degil.

volkan
volkan - 2 yıl Önce

Varsa imla ve yazım hatalarım affola. Sözün özü dün Bulgar zulmünden kacıp Türkiyeme sığınan ama cebinde AB pasaportu tasıyıp memleketine bilmemneGRAD yazan da kardeşimizdir, bugun zulümden kacanda kardeşimizdir.

Balkan
Balkan - 2 yıl Önce

Sayın Turgut İLERİ Alçaklara kar yağıyor üşümedin mi, Sen bu işin sonunu düşünmedin mi ?

volkan
volkan - 2 yıl Önce

Akif Bey lutfen yorumlarimi sirasiyla yayinlayin. Hicbirinde hakaret gibi birsey yoktur.

SIRADAKİ HABER

banner265

banner462

banner306

banner459