O KONUŞMA ETİK DEĞİL

Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı’nın ‘Söz verdim AK Parti’ye geçeceğim’ yönündeki ifadesini değerlendiren AK Parti Kapaklı Belde Başkanı Ali Osman Orhan, kapılarının herkese açık olduğunu belirterek “Ancak bir siyasi partiden seçilmiş belediye başkanının, daha partisinin şemsiyesi altında iken ‘AK Parti’ye geçeceğim’ diye konuşması siyasi anlamda etik değil. Bu şekildeki ifadeler bağlı bulunduğu seçmene de hakaret anlamı taşır’’ dedi. Mandalı’nın AK Parti Kapaklı Teşkilatı olarak kendilerine her hangi bir müracaatının olmadığını söyleyen Orhan “İl Teşkilatı’na bir müracaat yapılıp yapılmadığını bilmiyorum. Ancak, kendisinin AK Parti’ye geçmek için İl Teşkilatı’na gittiğini biliyorum.’’ diye konuştu.

O KONUŞMA ETİK DEĞİL
banner301
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - Tekirdağ’ın büyükşehir, Kapaklı’nın ise ilçe olmasını ön gören yasa tasarısının Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne sunulmasının ardından ‘söz verdim, AK Parti’ye geçeceğim’ diyen Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı’ya AK Parti Kapaklı Belde Başkanı Ali Osman Orhan yanıt verdi.
“ETİK ANLAMINDA DOĞRU DEĞİL’’
Ali Osman Orhan, partisinden seçilmiş bir belediye başkanının bağlı bulunduğu siyasi parti şemsiyesi altındayken ‘bir başka partiye geçeceğim’ şeklinde ifade kullanmasının etik anlamında doğru olmadığını söyleyerek “müracaat edebilirsin, geçebilirsin de, ancak önce istifa et, bağımsız kal. ’’ dedi. Orhan, Başkan Mandalı’nın bu şekildeki ifadelerin bağlı bulunduğu seçmene de hakaret anlamı taşıyacağını söyleyerek “Her partide bir silsile yolu vardır. Bizim partide bir silsile yolu vardır.’’ Diye konuştu.
“KAPIMIZ HERKESE AÇIK’’
Kendilerinin kimseye kapıları kapatmadığını, İrfan Mandalı ile de görüştüklerini söyleyen Orhan “keskin çıkışlarımızın hiçbir şekilde yok. Kendisi müracaatını belde teşkilatı olarak bizlere ve İl Teşkilatı’na yapacak. Ondan sonra değerlendirme süreci başlayacak. Belde Teşkilatı olarak bizler sonrasında İl Teşkilatı değerlendirdikten sonra konu genel merkeze götürülecek.’’ İfadelerini kullandı.
“KENDİSİNE AKLANMASI SÖYLENDİ’’
banner287
AK Parti Belde Teşkilatı olarak İrfan Mandalı’ndan kendilerine her hangi bir müracaatın bulunmadığını açıklayan Ali Osman Orhan şöyle devam etti: “İl Teşkilatı’na bir müracaat yapılıp yapılmadığını bilmiyorum. Ancak, kendisinin AK Parti’ye geçmek için İl Teşkilatı’na gittiğini biliyorum. İlk dönemde mahkemesi vardı; kendisine mahkemenin sonucunun bekleneceğini, şahsi bir durum olmadığından ceza almış birisinin partiye alınamayacağı yönünde bir yaklaşım vardı. Mahkemesi olan birini partiye almada partinin tereddüt yaşayacağı, bu yüzden de aklanması gerektiği söyleniyordu. Bu durum diğer partiler için de bu şekildedir.’’
“BİZLER DE GÖRÜŞ SUNACAĞIZ’’
Başkan Mandalı’nın müracaatında İl Teşkilatı’nın kendilerinden görüş isteyeceğini anlatan Ali Osman Orhan “bizler de yapacağımız ortak istişare sonucunda bir görüş sunacağız. Bu çerçevede İl Teşkilatı’nın alacağı kararı bizler kabul etmek zorundayız. Onların alacağı karar bizim de kararımız olacaktır’’ dedi.
“TEŞKİLATIMIZ FARKLI BAKSAYDI İLÇE OLMAMIZ ZORDU’’
Kapaklı’nın büyükşehir yasa tasarısında ilçe olarak ön görülmesi konusunda da konuşan Ali Osman Orhan, Kapaklı’nın ilçe olmayı hak ettiğini ifade etti. Kapaklı’nın ilçe sürecinde verdikleri mücadeleden de bahseden Orhan şunları söyledi: “bu mücadelede belediyemiz de yer aldı. İl Başkanımız, İl Teşkilatımız ve bölge milletvekillerimizin büyük çabası oldu. Eğer, teşkilatımız Kapaklı’nın ilçe olma konusuna farklı baksaydı, ilçe olmamız zordu.’’

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2014, 13:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner493