Öğe: Cumhurbaşkanımızın emrindeyiz

Demokrasi nöbetleri bir günlük aranın ardından yeniden başladı.

Öğe: Cumhurbaşkanımızın emrindeyiz
banner301
Çerkezköy Bakış - Demokrasi nöbetinde konuşan Ak Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Abdullah Öğe, Tekirdağ’da düzenlenen demokrasi ve şehitler mitingine Çerkezköy olarak güzel bir katılım sağladıklarını söyledi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yeni bir talimatıyla demokrasi nöbetinin yeniden başladığını belirten Öğe “Reisimiz bir virgül koydu, bir dahaki çarşambaya kadar demokrasi nöbeti sürecek dedi. Ancak biz hangi Çarşamba olduğunu anlamadık. Bu Çarşamba mı bir daha ki Çarşamba mı? Hangi Çarşamba olursa olsun, reisin bir bildiği vardır. Bize hangi çarşambaya kadar derse, onun bir bildiği var diyoruz. Bize ne zaman dağılın derse biz o zaman dağılacağız.” dedi.

DEMOKRASİ NÖBETLERİ SÜRÜYOR

Çerkezköy Cumhuriyet Meydanı’nda pazartesi akşamı düzenlenen demokrasi nöbeti saat 21.30’da başladı. Çerkezköylüler ellerinde Türk bayraklarıyla Cumhuriyet Meydanı’nı doldurarak hain terör örgütü FETÖ’yü protesto ettiler.

“AYNI COŞKU VE HEYECANLA BİR ARADAYIZ”

Programa Adem Sayar’ın Kur’an tilavetiyle başlandı. Sonrasında İstiklal Marşı okundu. Açılış konuşmasını Ak Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Abdullah Öğe yaptı. 15 Temmuz gecesinden itibaren aynı heyecan ve coşkuyla meydanlarda olduklarını söyleyen İlçe Başkanı Öğe “Nefesimiz yettiğince, dilimizin döndüğünce bizler devam edeceğiz. Öyle güzel, öyle necip, öyle aziz bir milletsiniz ki, her gece bir araya geliyoruz. Reis virgül koydu; yarın yine toplanıyoruz dedi, Çarşamba’ya kadar. Hepimiz bunu anladık. Reisi dinledik. Tekrar meydanlara koştuk. Dün biz Çerkezköy olarak demokrasi ve şehitleri mitingine katılım sağladık. Buradan Tekirdağ’a katılan, hemşehrilerimize, sonsuz teşekkürlerde bulunuyorum. Buradan Yenikapı’ya gitme gayretinde bulunanlar, gidemeyip evlerinde izleyenlerden Allah razı olsun. Gönlü kalbi orada atanlardan Allah razı olsun.” dedi.

“TEKİRDAĞ’A GÜZEL BİR KATILIM SAĞLADIK”

Tekirdağ’da düzenlen demokrasi ve şehitler mitingine Çerkezköy olarak yoğun bir katılım gösterdiklerini kaydeden Öğe şöyle devam etti: “Tekirdağ’a ses getirdik. Aynı coşkuyu oraya taşıdık. Sizlerle, Çerkezköy’le tüm milletimizle gurur duyuyorum. Yenikapı’da sadece birlik ve beraberliğimizi değil, bir nefeste bir emirde milyonların bir araya getirilebildiği gösterildi. ‘5 milyon insan, hapşırsak Yunanistan ile Norveç yer değiştirir’ diyorlar. O alanda birlik ve beraberliğimizden başka o toplum, zalimin karşısında korku mazlumun yanında sevinç, huzur, güven gösterdi. O meydanların kat kat fazlasını bir daha davet edilirse yine alanları dolduracağız.”

“DEVAM EDECEĞİZ”

Öğe, demokrasi nöbetlerine katılan vatandaşların alana ayrı bir hava kattığını belirterek konuşmasını şu şekilde tamamladı: “Bu programlara en büyük güzelliği sizler katıyorsunuz. Bizler sadece sizlere hizmet etmekte yükümlüyüz. Bu meydanların güzelliği sizlersiniz. Siz yoksanız, biz yokuz. Siz yoksanız, birlik yok. Siz yoksanız, vatan yok. Siz yoksanız millet yok. Birlik ve beraberliğimizin daimi için reisimiz bir virgül koydu, bir dahaki çarşambaya kadar dedi. Ancak biz hangi Çarşamba olduğunu anlamadık. Bu Çarşamba mı bir daha ki Çarşamba mı? Hangi Çarşamba olursa olsun, reisin bir bildiği vardır. O bizim için gözyaşı döktü. O bizim için her şeyi yaptı. O bizim için zalimlerin karşısında eğilmedi. Bize hangi çarşambaya kadar derse, onun bir bildiği var diyoruz. Bize ne zaman dağılın derse biz o zaman dağılacağız.”KAYMAKAM: LANETLİYORUZ

Ak Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Abdullah Öğe’nin konuşmasını tamamlaması sonrasında Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay konuştu. Katılıcıları selamlayarak konuşmasına başlayan Kaymakam Kubilay “Vatan haini, millet düşmanı, asker üniforması giymiş parallelci çetelerin 15 Temmuz’da gerçekleştirmiş oldukları, darbe teşebbüsünden itibaren bu meydanları boş bırakmadığınız için, sayın cumhurbaşkanımıza devletimize, milletimize, bayrağımıza, vatanımıza, milli iradeye demokrasiye sahip çıktığınız için sizlerle gurur duyuyor, sizlere teşekkür ediyorum. Vatan haini, millet düşmanı Fetullahçı Terör Örgütü, Paralel Devlet Yapılanmasını bir kez daha şiddetle kınıyor, lanetliyoruz. Hain darbe girişiminde hayatlarını kaybeden, tüm şehitlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla bir kez daha anıyor, tüm gazilerimize bir kez daha acil şifalar diliyoruz.”  dedi.
banner287

TEŞEKKÜR ETTİ

Pazar günü Tekirdağ’da düzenlenen demokrasi ve şehitler mitingine değinerek konuşmasını sürdüren Kaymakam Kubilay “Tekirdağ’daki mitingine Çerkezköy olarak büyük bir katılım sağladık. Sizlerle gurur duydum. Sizlere bir kez daha teşekkür ediyorum.” diye konuştu.  

“EN ANLAMLISI DEMOKRASİ NÖBETİDİR”

Kaymakamlık mesleğinde 25’inci yıla girdiğini anlatarak konuşmasını sürdüren Kaymakam Kubilay “Türkiye’nin her bölgesinde görev yaptım. Çerkezköy’de de 15 Ağustos 2013 tarihinden itibaren görev yapmaktan gurur duyuyorum. Daha önce çalıştığımız yerlerde de çok güzel projelere imza atmıştık. Çerkezköy’de de yine çok güzel projelere imza atıyoruz. Türkiye’nin en büyük lise eğitim kampüsü projesi, 35 bin kişinin katıldığı halk eğitim kampanyası bunlardan bazılarıdır. Bizim için en önemli görev, meslek hayatımız boyunca en anlamlı görev burada sizlerle beraber katıldığımız demokrasi nöbetidir. En güzeli ve en anlamlısı demokrasi nöbetidir.” dedi.

“BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZİ PERÇİNLEYECEĞİZ”

Kaymakam Kubilay ‘Her zamankinden daha çok birlik ve beraberliğe ihtiyacımız var’ diyerek konuşmasını şu şekilde tamamladı: “Birlik ve beraberliğimizi daha da perçinleyeceğiz. Çerkezköy ilçemiz hain darbe girişiminin olduğu 15 Temmuz akşamından beri resmi kurumlarıyla tüm vatandaşlarımız sayın cumhurbaşkanımıza, hükümetimize, milli iradeye, demokrasiye, sahip çıkmıştır, bundan sonra da sahip çıkmaya devam edecektir. 15 Temmuz hain darbe girişiminin yapıldığı akşamdan beri organizasyonları düzenleyen Ak Parti İlçe Başkanımıza ve teşkilatımıza ve emeği geçen tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. 15 Temmuz akşamından beri bizleri bir an olsun yalnız bırakmayan sürekli olarak bizlerle beraber olan milletvekilimiz Ayşe Doğan’a teşekkür ediyorum. Bu süre içerisinde Çerkezköy basını bizleri bir an önce yalnız bırakmadılar. Kendilerine de teşekkür ediyorum.  Meydanların ve sizlerin güvenliğinde emekleri olan emniyet teşkilatımıza, sağlık teşkilatımıza, sürekli olarak her akşam burada dualar okuyan manevi havanın oluşturulmasında katkısı olan ilçe müftülüğümüz ve hocalarımıza, birçok öğrencinin bizim gurur vesilemiz olmasına sebep olan, bu güzel organizasyonları yapan ilçe milli eğitim müdürlüğüne teşekkür ediyorum.

“BİR AN OLSUN MEYDANLARI BOŞ BIRAKMADINIZ”

Ayrıca demokrasi ve şehitler mitingine led ekran sağlayarak Çerkezköy’ün tanıtımına katkı sunan Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Kozuva’ya teşekkür ediyorum. Demokrasi nöbetine katkısı olan tüm kişi ve kuruluşlara emenlerinden dolayı çok teşekkür ediyorum. Bir an olsun bu meydanları boş bırakmadınız. Uyamadığınız vatanınıza sahip çıktığınız için sizlere çok teşekkür ediyorum.”

DOĞAN: ÇERKEZKÖY’ÜN GİRİŞİ BİR FARKLIYDI

Programda son olarak Ak Parti Tekirdağ Milletvekili Ayşe Doğan bir konuşma yaptı. Ülke genelinde 25 gündür demokrasi nöbetinin sürdüğünü kaydeden Milletvekili Doğan “Pazar günü tüm Türkiye’de yapılan demokrasi ve şehitler mitingi vardı. Tekirdağ’da Çerkezköyümüzün gösterdiği gayretten dolayı sizlere ayrı bir teşekkür ediyorum. Bütün teşkilatlarımız çok emek sarf etti ama Çerkezköy’ün girişi bir farklıydı. Çerkezköy ile gurur duydum. Kaymakamımıza, İlçe Başkanımıza, destek veren tüm sivil toplum kuruluşlarına, araçlarıyla destek veren belediye başkanımıza, bütün partili kardeşlerimize, Tekirdağ’da bizi yalnız bırakmayan CHP milletvekiline, İl başkanına, MHP Tekirdağ il başkanına, diğer partililerimize ve tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Basın mensuplarına da teşekkür ediyoruz.” dedi.

“YERLERİNDEN DAHİ KALKAMAYACAKLAR”

Demokrasi nöbetine tüm ülke halkın destek verdiğini kaydeden Doğan konuşmasını şu şekilde tamamladı: “15 Temmuz’dan bu güne 7’den 70’e tüm dünyaya demokrasi dersi verdik. Kurtuluş mücadelesini birlikte verdik. Demokrasi zaferini birlikte kazandık. Söz konusu milletse, vatansa, bayraksa gerisi teferruat dedik. Birlik ve beraberlik içinde bir kardeşimizin dahi burnu kanamadan bugünlere geldik. Hainler bir darbe değil, darbeye kalkışmaya değil yerlerinden dahi kalkamayacaktır.”  Konuşmaların tamamlanması sonrasında demokrasi nöbeti çeşitli etkinliklerle günün ilk saatine kadar sürdü.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner462

banner306

banner459