Öğe: Her an için hazırız

Demokrasi Nöbeti’nin 22. gününde Çerkezköylüler hain terör örgütü FETÖ mensubu askerin darbe girişimini protesto etti.

Öğe: Her an için hazırız
banner301
Çerkezköy Bakış - FETÖ mensubu bir grup askerin darbe girimine karşı her gece Cumhuriyet Meydanı’nı dolduran Çerkezköylüler, ellerindeki Türk bayraklarıyla hain terör eylemini kınadı. Ak Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Abdullah Öğe, her gece düzenlenen demokrasi nöbetine ilgi gösteren tüm Çerkezköylülere teşekkür ederek, Cumhurbaşkanlığından gelecek ikinci bir talimat için de hazır oldukları söyledi.

SAAT 21.30’DA BAŞLADI

Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen program saat 21.30’da başladı. Darbe gecesi yaşananların anlatıldığı slayt gösterimi sonrasında ise Kur’an tilavetinde bulunuldu. Erkaynak Camii Müezzini Cafer Pakla’nın Kur’a tilaveti sonrası da İstiklal Marşı okundu.

“HOŞ GELDİNİZ”

Programın açılış konuşmasını Ak Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Abdullah Öğe yaptı. Programa katılanları selamlayarak konuşmasına başlayan Abdullah Öğe “Yüreği büyük cesaretli başkomutandan emir aldığında bu meydanı dolduran Çerkezköylüler partili partisiz, tüm gençler, ülkücü arkadaşlar, çocuklar, engelli kardeşlerimiz;  hepiniz hoş geldiniz.” dedi.

“KAHRAMANLARIMIZ”

15 Temmuz gecesi kahramanlık mücadelesi verildiğini anlatan Öğe “Bu mücadelede canlarını veren aziz şehitlerimiz aynen sizler gibi meydanlara çıkıp, tankın önüne çıkan, tankın önüne yatan, tankı eliyle tutmaya çalışan, elbisesini tankın egzozuna tıkayan elinden, geldiği kadar mücadele eden kahramanlarımızdır. İnanıyorum ki bugün bu meydanları dolduranlar da aynı ruha sahiptirler” diye konuştu.

“MEYDANLARI SON KEZ DOLDURUYORUZ”

İlçe Başkanı Öğe, demokrasi nöbetlerinin sonuna gelindiğini hatırlatarak “Bir yanımızda da hüzün var. Bugünlerde bu meydanları belki de son kez dolduruyoruz. Yüce Allah, Bakara Suresi’nin 154.ayetinde mealen ‘Allah yolunda öldürülenlere ölüler demeyin. Lakin onlar ölü değillerdir. Ama bunu sizler anlayamazsınız.’diye buyuruyor. Elinde tüfekle, bombayla değil mücadeleye elindeki bayrakla katılan şehitlerimiz, ölüler değildir. Onlar diridirler.“BU GÜNLERİ UNUTMAYACAĞIZ”
banner287

Bizler bu meydanlarda elimizden geldiğince hem milli birlik ve beraberliğimizi öne çıkaran konuşmalar yaptık. Aynı zamanda da bu manevi havayı tutmaya, onu devam ettirmeye gayret ettik. Her programımızı Kur’an tilavetiyle, İstiklal Marşımızla başlatıyoruz. Bu topraklar için canlar verildi. Şehitlerimizi, bugünleri unutmayacağız” diye konuştu.

“DİMDİK AYAKTAYIZ”

Şehitler için alanı dolduran Çerkezköylülerden 1 Fatiha, 3 İhlas okumalarını isteyen Öğe konuşmasını şu şekilde tamamladı: “Aileleri şehitleriyle gurur duyuyor. Bizler de şehit ailelerimizle gurur duyuyoruz. Günlerdir meydanlarda toplanıyoruz. Bundan sonra da her zaman dimdik ayakta, emir verildiğinde hep birlikte vatanı korumaya hazırız. Bizlerden meydanlarda yeniden toplanmamız istediğinde yine toplanacağız. Birlik ve beraberliğimizi sürdüreceğiz. Bu meydanların ders meydanı, tatbikat meydanı olduğunu söyledik. Dersimizi aldık. İlk gün çıktık, bugün de meydanlardayız. Yarın da böyle bir durumla karşılaşmamız halinde yine meydanlarda olacağız.”

KAYMAKAM KUBİLAY TEŞEKKÜR ETTİ

Ak Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Abdullah Öğe’nin konuşmasını tamamlaması sonrasında Enesler Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden Hilmi Üstündağ şiir okudu. Son olarak ise Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay bir konuşma yaptı. ‘15 Temmuz akşamında asker üniforması giymiş, Paralel Çetelerin gerçekleştirmiş olduğu hain darbe girişiminden bu güne kadar bu demokrasi meydanını dolduran tüm Çerkezköylülere tüm vatandaşlarımıza huzurlarınızda bir kez daha teşekkür ediyorum.’ diyerek konuşmasına başlayan Kaymakam Kubilay “Bu vatan haini, millet düşmanı, Paralel Devlet yapılanması Fetullahçı Terör Örgütü’nü bir kez daha şiddetle kınıyor, lanetliyoruz. Hayatlarını feda eden tüm şehitlerimize rahmet, minnet ve saygıyla anıyor; gazilerimize bir kez daha acil şifalar diliyoruz.” şeklinde konuştu.

“BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZİ SÜRDÜRECEĞİZ”

Kaymakam Kubilay şöyle devam etti: “Sayın Cumhurbaşkanımızın 15 Temmuz akşamı hain darbe girişiminden hemen sonra yaptığı çağrıya uyan, bugüne kadar bu meydanı bırakmayan tüm Çerkezköylülerle gurur duyduğumu bir kez daha belirtmek istiyorum. Her zamankinden daha çok birlik ve beraberliğe ihtiyacımız var. Bunu da Allah’a çok şükür Çerkezköy’de hep beraber başarmış durumdayız. Bundan dolayı emeği geçen, katkısı olan herkese huzurlarınızda çok teşekkür ediyorum.”

250 BİN TL’YE YAKIN YARDIM TOPLANDI

15 Temmuz hain darbe girişimi sonrasında şehit düşenler için başlatılan yardım kampanyasına da değinen Kaymakam Kubilay “15 Temmuz şehitlerle dayanışma günü, dayanışma kampanyası adı altında sayın cumhurbaşkanımızın himayelerinde başbakanlığımızın himayelerinde bir yardım kampanyası düzenlenmiştir. Bu yardım kampanyasında sevinerek belirtmek istiyorum ki, sadece 5 iş gününde 250 bin liraya yakın bir yardım toplanmıştır. Bu yardım kampanyasına katılan tüm kişi ve kuruluşlara bu demokrasi nöbetinde bulunan tüm vatandaşlarımızın huzurunda bir kez daha teşekkür ediyorum. Bütün vatandaşlarımızı, sivil toplum kuruluşlarını, meslek odalarımızı, sanayicilerimizi, iş adamlarımızı, esnafımızı şehitlerle dayanışma kampanyasına katılmaya bir kez daha davet ediyorum.” dedi.

“ÇERKEZKÖY TARİHİ SİZİ HEP HATIRLAYACAK”

Kaymakam Kubilay konuşmasını şu şekilde tamamladı: “15 Temmuz akşamından itibaren bu meydanı dolduran ve büyük bir katılımla burada olan özellikle hanımefendilere çok teşekkür etmek istiyorum. Her yaştan çocuğuyla, genciyle bu meydanları doldurduğunuz için, bizleri yalnız bırakmadığınız için teşekkür ediyorum. Çerkezköy tarihinde önemli bir sayfa açtınız. Çerkezköy tarihi hep sizi hatırlayacak ve sizlerle gurur duyacaktır. Çerkezköy ilçesi hain darbe girişiminin gerçekleştiği 15 Temmuz akşamından bugüne kadar cumhurbaşkanımızın, hükümetimizin, devletimizin yanında, milli iradenin yanında, demokrasinin yanında hep birlikte olmuştur, bundan sonra da olmaya devam edecektir.” Kaymakam Kubilay’ın konuşmasını tamamlaması sonrasında Mevlana İlköğretim Okulu öğrencilerinden Sümeyye Gül Altunay, İstiklal Marşı’nın 10 kıtasını ezbere okudu. Demokrasi nöbeti günün ilk saatlerine kadar sürdü.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 06 Ağustos 2016, 15:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner462

banner306

banner459