Oğlunun adını okuduğu sınıfta yaşattı

Çerkezköy’ün Gazi Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Muhtarı Recep Şahin, yaklaşık 2 yıl önce geçirdiği geniz eti ameliyatı sonrası 11 yaşındayken hayatını kaybeden oğlu Muhammed Eray Şahin’in eğitim gördüğü sınıfı yeniledi. Sınıfa da Muhammed’in adı verildi.

Oğlunun adını okuduğu sınıfta yaşattı
banner301

• Muhabir: Uğur Bingöl

Çerkezköy Bakış - Nurullah Narin Ortaokulu 6’ncı sınıf öğrencisi Muhammed Eray Şahin, geçen 14 Ağustos 2015 günü Çerkezköy Devlet Hastanesi’nde geçirdiği geniz eti ameliyatının ardından komaya girdi. Ardından ailesi tarafından özel bir hastaneye kaldırılan küçük Muhammed, burada yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

ADI KENDİ SINIFINDA YAŞAYACAK

Oğlunun ölümünün ardından büyük üzüntü yaşayan baba Gazi Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Muhtarı Recep Şahin, oğlunun adını ölmeden önce eğitim gördüğü sınıfa vermeye karar verdi. Bu kapsamda Çerkezköy Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 18 Ocak’ta başlatılan “Bir Sınıf Donat, Adını Yaşat’ kampanyasına destek verdi.

banner287
DUYGU DOLU ANLAR YAŞADI

Proje kapsamında baba Şahin, hayatta olsaydı Muhammed’in eğitim göreceği 7/G sınıfının sıra ve masalarını komple yeniledi. Sınıfın donatılmasının ardından Çerkezköy Kaymakamı Atilla Selami Abban, Çerkezköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Gümüş ve muhtar Recep Şahin’in katıldığı programla Muhammed Eray Şahin’in adının yazılı olduğu tabela sınıfın giriş kapısındaki duvara asıldı. Sınıfı da ziyaret eden ve oğlunun arkadaşları ile sohbet eden baba Şahin, duygu dolu anlar yaşadı. Kaymakam Abban ise baba Şahin’e duyarlı davranışı nedeniyle teşekkür etti.

Güncelleme Tarihi: 24 Mayıs 2017, 17:55
YORUM EKLE
YORUMLAR
ebubekir
ebubekir - 1 yıl Önce

Allah hayrını kabul etsin muhammedimizinde mekanı cennet olsun

Hüsamettin Keskin
Hüsamettin Keskin - 1 yıl Önce

RECEP ŞAHİN ABİMİZİN YAPMIŞ OLDUĞU BU OLGUN DAVRANIŞINDAN DOLAYI KENDİSİNİ CANI GÖNÜLDEN KUTLUYORUM.MİNİK YAVRUMUZUN MEKANI CENNET OLSUN NUR İÇİNDE YATSIN.ARTIK İLELEBET OLARAK İSMİ LANSE EDİLECEK...EMEĞİ GEÇEN HERKESTEN ALLAH RAZI OLSUN...

hûseyin
hûseyin - 1 yıl Önce

Adaletin bittigi yer ihmelle bir anaya ve babaya evlat acısı yaşatanın Allah belasını versin

SIRADAKİ HABER

banner265

banner306