Öğrenciler için ücretsiz yaz kursu düzenleniyor

Çerkezköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Erdoğan geçtiğimiz yıl ilki açılan Yaz Dönemi Destekleme ve Yetiştirme kurslarının bu yıl ikincisinin düzenlendiğini söyledi.

Öğrenciler için ücretsiz yaz kursu düzenleniyor
banner301
Çerkezköy Bakış - Milli Eğitim Bakanlığı’nın başlatmış olduğu ücretsiz Destekleme ve Yetiştirme Kursları Çerkezköy’de sürüyor. İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Erdoğan, öğrencilerin talebine göre, istenilen her branşta kurs açılabileceğini söyleyerek “Kurslara katılmak isteyen öğrenciler başvurularını okullarına yapabilirler” dedi.

KURSLAR AÇILDI

Normal dönem Destekleme ve Yetiştirme Kursları’nın talep doğrultusunda açıldığını söyleyen Erdoğan “Normal dönem yetiştirme ve destekleme kurslarının tamamlanmasıyla birlikte yaz dönemi yetiştirme ve destekleme kurslarımız açıldı. Yaz dönemi yetiştirme ve destekleme kursları belli okularımıza faaliyetlerini sürdürüyor” dedi.

banner287
İSTENEN HER BRANŞTA AÇILABİLECEK

Erdoğan, 2015-2016 yılı yaz tatili döneminde öğrencilerin talebine yönelik, istenilen branşta kurs açılabildiğini söyleyerek “Her öğrenci kurs talebini kendi okuluna yapacak. Başvuru sayısına göre kurs açılacak” diye konuştu. Her hangi bir ders veya branşta kurs açılabilmesi için en az 12 öğrenci talebinin olması gerektiğini kaydeden Erdoğan “Yeterli başvuru yapılması halinde kurs açabileceğiz. Önceliğimiz 8.sınıf öğrencileri ile 12.sınıf öğrencileri olacak.” İfadelerine yer verdi.

HEM DERS HEM ETKİNLİK

Yaz dönemi destekleme ve yetiştirme kurslarının tamamen ücretsiz olduğunu belirten Erdoğan şunları söyledi: “Öğrencilerimiz yaz dönemini hem tatil yaparak hem de ders ve etkinliklerle geçirebilirler. Bu yılki yaz dönemi destekleme ve yetiştirme kurslarında, öğrencilerin yer değiştirecekleri hesap edilerek il-ilçe sınırlaması kaldırıldı. Başka il ve ilçelerde eğitim-öğretimine devam edip de yaz tatili için Çerkezköy’e gelecek öğrenciler de Çerkezköy’deki kurslara katılabilir.” 

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner462

banner306

banner459