banner507

Öğrencilerden Afrin kahramanlarına mektup

Çerkezköy Hacı Fahri Zümbül Anadolu Lisesi öğrencileri, Afrin’de yürütülen Zeytin Dalı Harekatına katılan kahraman asker ve polislerimize moral vermek için mektup kaleme aldılar.

Öğrencilerden Afrin kahramanlarına mektup
banner301

Çerkezköy Bakış - Hacı Fahri Zümbül Anadolu Lisesi 10. Sınıf öğrencileri Türk Silahlı Kuvvetlerince (TSK), Suriye'nin Afrin bölgesinde PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ'a mensup teröristleri etkisiz hale getirmek üzere başlatılan Zeytin Dalı Harekatı'na katılan askerlere moral vermek için mektup yazmaya karar verdiler. Coğrafya Öğretmeni Murat Kökçü eşliğinde asker ve polis şapkası takan lise öğrencileri, duygularını satırlara döktü.

Coğrafya Öğretmeni Murat Kökçü, yaptığı açıklamada “Öğrencilerimiz ile birlikte Afrin’de kahramanca mücadele eden askerlerimize ve polisimize 20 gün boyunca mektuplar yazdık. Buradan Afrin’deki tüm güvenlik güçlerimize selamlar olsun. Sefer ordunundur, zafer Allah’ındır” dedi. Öğrenciler ayrıca, sınıflarında zeytin ağacı yetiştiriyor.

banner287
“BİR ÖLÜRÜZ, BİN DİRİLİRİZ”
Mektuplar Afrin operasyonuna katılan güvenlik güçlerine posta yolu ile gönderilirken, başlarında polis ve asker şapkası ile Türk bayrağı açan liseli gençler, hep bir ağızdan, “Her milletin askeri vardır ama her milletin imanlı askeri yoktur” ve “Bir ölürüz, bin diriliriz” sloganı attılar.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 07 Mart 2018, 19:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner493