Öğretmenler Günü’ne orotoryolu kutlama

24 Kasım Öğretmenler Günü tüm yurtta olduğu gibi Çerkezköy’de de çeşitli etkinliklerle kutlandı. Saat 10.30’da Çerkezköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün Hükümet Konağı önündeki Atatürk Büstü’ne çelenk sunması ile başlayan kutlamalar Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası’nda düzenlenen program ile devam etti. Programda atamaları yapılan 22 öğretmen için yemin töreni düzenlenirken, program sonunda sergilenen ‘Ben Bir Öğretmenim’ oratoryosu ise salonda bulunan davetliler tarafından uzun süre ayakta alkışlandı.

Öğretmenler Günü’ne orotoryolu kutlama
banner301
• EMRAH ÇOĞALAN
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - Çerkezköy’de 24 Kasım Öğretmenler Günü düzenlenen bir dizi programla kutlandı.
ÇELENK SUNULDU
Kutlamalara önceki gün saat 10.30’da Hükümet Konağı önündeki Atatürk Büstü’ne çelenk sunumu ile başlandı. İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Hamdi Zenginal çelengi öğrenciler ile birlikte Atatürk Büstü’ne sundu.
KATILIM YOĞUN OLDU
Hükümet Konağı önündeki programın tamamlanmasının ardından kutlamalara Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonu’nda devam edildi. Saat 11.00’da başlayan programa Çerkezköy Kaymakamı Ayhan Bayhan, 3’üncü Zırhlı Tugay Komutan Yardımcısı Topçu Albay Ayhan Yılmaz, AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Alaettin Demirbağ, Çerkezköy İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Rüştü Eryılmaz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Hamdi Zenginal, Şube Müdürleri Hüseyin Yaşar ve Hüseyin Erdoğan, PTT Çerkezköy Şube Başkanı Ali Arslan, Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Sekreteri Nejdet Öztürk,  İl Genel Meclis Üyeleri Hasan Karaca, Zeki Gürcün, Abdurrahman Çiçek ile Sami İkizler, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Recep Demirbağ, Türk Metal Sendikası Çerkezköy Şube Başkanı ve Türk-İş Tekirdağ İl Temsilcisi Murat Koçak, okul müdürleri, okul idarecileri, öğretmenler ile veliler katıldı.
ZENGİNAL ÖĞRETMENLERE SESLENDİ
Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası’nda yapılan etkinlik kapsamında ilk olarak saygı duruşunda bulundu, akabinde İstiklal Marşı okundu. Günün anlam ve önemine ilişkin konuşmayı İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Hamdi Zenginal yaptı. Eğitimin temel taşı öğretmenlere seslenerek Zenginal,, “Bu aziz vatanın, güzel yurdumuzun, Türk devletinin ülkesi ve milleti ile bölünmez bir bütün olarak refah ve mutluluğunu artırmak, onu çağdaş milletler seviyesinin her zaman üzerinde tutmak, bağımsız ve kültürel düşünceye sahip, ahlakı, edepli, büyüğünü seven, küçüğünü sayan, sosyal ve kültürel bakımdan olgunlaşmış insanlar olarak bizi sen yetiştirdin. Geçmişini tanıyan, bu günü hazırlayan sensin. Problemlerin çok, çilen çok, fakat çelik gibi azmin ve yılmaz bir iraden var” şeklinde konuştu.“DEĞERLERİMİZİN VARİSİ ÇOCUKLARIMIZDIR’’
Zenginal, konuşmasının devamında, “Sevgili öğretmenlerim, İstiklal ve cumhuriyetimizin emanet edildiği, gençlerimizin, müspet ilim ışığında Atatürk ilke ve inkılâpları doğrultusunda devletin ülkesi ve milleti ile bölünmez bütünlüğü koruyacak biçimde yetişmeleri ve gelişmeleri, tüm değerlerimizin varisi, istikbalimiz olan çocuklarımızın, Türk örf, adet, inanç ve milli ahlakına sahip, kendisine güvenen insan sevgisi ve saygısıyla dolu, çalışkan ve üretken, geçmişini bilen, geleceğini yücelten, insanlar olarak yetiştirmeleri ve geliştirmeleri son derece önem taşımaktadır.” İfadelerine yer verdi.


banner287

“ÖĞRETMENLİK ÇOK KUTSAL BİR MESLEKTİR’’
Öğretmenlerin görevi sırasında, ırkı, dili, rengi, cinsiyeti, dini ve mezhebi ne olursa olsun daima her öğrenciye eşit davranıp her çocuğu en iyi şekilde yetiştirmeye çalışmak zorunda olduklarını kaydeden A.Hamdi Zenginal, “Göreve başlama sırasında yaptığınız yemine sadık kalın, öğretmenlik çok kutsal bir meslektir. Hz. Ali’nin “Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum” sözünü hatırlarsak öğretmenin kutsallığını hatırlamış oluruz. Devletimizin ve milletimizin istediği ve beklediği çerçevede, sağlıklı ve üretken nesiller yetiştirmede en içten duygularımla başarılar diler, vefat etmiş ve şehit düşmüş tüm öğretmenlere Allah’tan rahmetler diliyorum” dedi.  EMEKLİYE AYRILAN ÖĞRETMENLER UNUTULMADI
Milli Eğitim Müdürü Ahmet Hamdi Zenginal’ın konuşmasının ardından kürsüye gelen Hacı Fahri Zümbül Anadolu Lisesi öğretmenlerinden Zeynep Özçelik “ Öğretmen Olmak” adlı konuşmasını gerçekleştirirken, yapılan konuşmanın ardından 2012 yılında emekli olan dört öğretmene Kaymakam Ayhan Bayhan tarafından hizmet şeref belgeleri  verildi. Programa katılamayan öğretmenlerin belgelerini, onları temsilen okul müdürleri aldı. Emekli olan öğretmenlere AK Parti İlçe Teşkilatı Başkanı Alaettin Demirbağ tarafından da çeşitli hediyeler takdim edildi.DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLERE ÖDÜLLERİ VERİLDİ
Öğretmenler Günü etkinlikleri kapsamında düzenlenen programın devamında atamaları yapılan 22 öğretmen için yemin töreni düzenlendi. Yeni öğretmenlerin yemin töreninin ardından İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nce düzenlenen resim-afiş, şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Kompozisyon dalında dereceye giren Hacı Fahri Zümbül Anadolu Lisesi öğrencisi Enise Nilüfer Kaya, Kapaklı Çok Programlı Lisesi öğrencisi Sinan Aksüt ve Kızılpınar Anadolu Lisesi öğrencisi Sedef Badem’e ödüllerini Çerkezköy Kaymakamı Ayhan Bayhan verirken, şiir dalında dereceye giren Nurullah Narin Ortaokulu’ndan  Gaye Kocabaş, Yıldızkent Ortaokulu öğrencisi Yeşim Selçuk ve Tepe İlkokulu öğrencisi Emre Çubukcu’ya ödüllerini 3’ncü Zırhlı Tugay Komutan Yardımcısı Topçu Albay Ayhan Yılmaz takdim etti. Resim ve Afiş dalında dereceye giren 75.Yıl Ortaokulu öğrencisi Efnan Törnük, Özel Gülerçin Koleji öğrencisi Derya Şahin ve Fevzipaşa İlkokulu öğrencisi Minel Eylül Çamdere ise ödüllerini Çerkezköy Milli Eğitim Müdürü Ahmet Hamdi Zenginal’ın elinden aldı.
PROGRAM OROTORYO İLE SONA ERDİ
Ödül törenin ardından Hacı Fahri Zümbül Anadolu Lisesi öğretmenlerinden ve öğrencilerinden oluşan “ Ben bir Öğretmenim” oratoryosu sergilendi. Davetlilerin beğenisini kazanan orotoryoda öğretmenlerin ve öğrencilerin seslendirdiği şarkılara salondakilerde hep birlikte eşlik etti. Uzun süre alkışlanan oratoryo gösterisinin ardından program müzik dinletisi ile sona erdi.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2014, 10:13
YORUM EKLE
YORUMLAR
çerkezköylü
çerkezköylü - 6 yıl Önce

h.f.z anadolu lisesini tebrik ediyorum.mükemmel bir proğramdi.

SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306