Öğretmenlerine sevgilerini şiir ve şarkılarla dile getirdiler

Özel Gülerçin Koleji’nde düzenlenen 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlamasında öğrenciler öğretmenlerine sevgilerini okudukları şiir ve söyledikleri şarkılarla gösterdiler.

Öğretmenlerine sevgilerini şiir ve şarkılarla dile getirdiler
banner301
• EMRAH ÇOĞALAN
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - Çerkezköy Özel Gülerçin Koleji öğrencileri tarafından 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla okulun çok amaçlı salonunda program düzenlendi.
KUTSAL VE AYNI ZAMANDA ZOR BİR MESLEK
Önceki gün saat 14.00’da düzenlenen program saygı duruşunda bulunulması akabinde İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Okul Müdürü Süleyman Sezgin, 24 Kasım gününün, 1981 yılından itibaren Öğretmenler Günü olarak kutlandığını söyleyerek “öğretmenlik çok zor ve kutsal bir görevdir. Çevremizde ne görüyorsak bunlar öğretmenlerin eseridir. Hekimlerin, yöneticilerin, mimarların, mühendislerin kararlarında ne varsa öğretmenlerin eseridir. Öğretmenlerimiz çocuklarımızı yarına hazırlarken yalnız bırakılıyorlar. Öğretmenlere karşı olumlu olmamız gerekir” dedi.
“VELİLERİ HER ZAMAN YANIMIZDA GÖRMEK İSTERİZ’’
Öğretmenlere seslenerek sözlerini sürdüren Sezgin, sözün kalıcı tesir bırakması için bunun davranışlarla desteklenmesi gerektiğini ifade ederek, “doğruluk, ciddiyet ve sorumluluk aşılayacaksanız bunun için sizlerin de örnek olması lazım. Velileri de her zaman yanımızda görmek isteriz. Eğer böyle olursa yarınları teminat altına almış oluruz” diye konuştu.
banner287
Süleyman Sezgin’in konuşmasının ardından, okulun öğrencileri günün anlam ve önemine yönelik konuşmalar yaparak öğretmenlerine sevgilerini okudukları şiir ve şarkılarla dile getirdiler. Slayt gösterisinin de yer aldığı programın devamında, Müzik Kulübü Öğrencileri, Müzik Öğretmeni Nükhet Öztürk yönetiminde seslendirdikleri şarkılarla izleyenlerden büyük alkış aldılar.
‘'ÖĞRETMENLER TOPLUMA CAN VERİR’’
Programda konuşan Okul Aile Birliği Başkanı Semra Aslan, “öğretmen bir bahar güneşine benzer ve topluma can verir. Öğretmenlerimizin eli sihirli bir ele benzer. En anlamsız sanılan şey bile onun eli değdiğinde anlam kazanır. İşte bu yüzden, öğretmenlerimiz geleceğimizin en büyük ışık kaynağıdır” şeklinde konuştu.


Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2014, 11:13
YORUM EKLE
YORUMLAR
savaş turan
savaş turan - 2 yıl Önce

yani idare eder

SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306