“Öğretmenlik bir sevdadır”

24 Kasım Öğretmenler Günü, Çerkezköy Halk Eğitim Merkezi’nde düzenlenen programla kutlandı.

“Öğretmenlik bir sevdadır”
banner301
Çerkezköy Bakış - 24 Kasım Öğretmenler Günü, Çerkezköy Halk Eğitim Merkezi’nde düzenlenen programla kutlandı. Görevlerine yeni başlayan öğretmenlerin de yemin ettiği programda bir konuşma yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Gümüş “Sabrın, sevginin, adaletin ve her gün binlerce tarifsiz duyguyu yaşamanın adıdır öğretmenlik. Düşünce kaldırmak, üzülünce sırtını sıvazlamak, yorulunca bir nefes bir soluk olmaktır öğretmenlik. Öğretmenlik bir sevdadır. Öğrencinin ruh ve gönül dünyasına dokunabilmektir.” dedi.

ATATÜRK ANITI’NA ÇELENK SUNULDU

Program dün saat 13.00’da çelenk sunumu ile başladı. Çerkezköy Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’na İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Gümüş çelenk sundu. Saygı duruşunda bulunulması sonrasında İstiklal Marşı okundu. Programa İlçe Halk Eğitim Merkezi’nde devam edildi.

HALK EĞİTİM MERKEZİ’NDE PROGRAM DÜZENLENDİ

24 Kasım Öğretmenler Günü kutlamaları Çerkezköy Halk Eğitim Merkezi’ndeki program ile sürdü. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile program başladı. İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Gümüş’ün ve Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay’ın konuşmalarıyla program devam etti. Yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesi ile devam eden programda 2016 yılı içinde emekli olan eğitim çalışanlarına Hizmet Şeref Belgesi verildi. Öğretmenlik mesleğine yeni giren öğretmenlerin yemin töreninin ardından en genç öğretmen Tuğba Karahan konuşma gerçekleştirdi. Program Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Anadolu Lisesi öğretmenlerinin oratoryosu ile son buldu.

KATILIM YOĞUN OLDU

Halk Eğitim Merkezi’nde saat 14.30 da başlayan programa Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay, Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, Tugay Komutanı Vekili Ali Atay , Çerkezköy Meslek Yüksek Okulu Müdürü Doç.Dr.Can Burak Şişman, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Göksel Söylemez, İlçe Emniyet Müdürü Murat Ogan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Gümüş, Ak Parti İlçe Başkan Yardımcısı Ercan Erdoğan, CHP İlçe Başkanı Engin Camcı, MHP Çerkezköy İlçe Başkanı Ahmet Aydeniz, Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Taha Ülker, Optimed Özel Hastanesi Başhekimi Op.Dr.Recep Çalışkan, kamu kurumlarının temsilcileri, okul müdürleri, mahalle muhtarları, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, öğretmenler ile davetliler katıldı.

“ÖĞRETMENLİK BİR SEVDADIR”

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan programa Tekirdağ Milletvekilleri tarafından gönderilen kutlama mesajlarının okunmasıyla devam edildi. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapmak üzere kürsüye çıkan İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Gümüş öğretmenlerin öğretmenler gününü tebrik ederek “Sabrın, sevginin, adaletin ve her gün binlerce tarifsiz duyguyu yaşamanın adıdır öğretmenlik. Düşünce kaldırmak, üzülünce sırtını sıvazlamak, yorulunca bir nefes bir soluk olmaktır öğretmenlik. Öğretmenlik bir sevdadır. Öğrencinin ruh ve gönül dünyasına dokunabilmektir.” dedi. Gümüş öğretmenlere “güzel ülkemizin her karış toprağında izleri olan, her dinden her dilden her milletten insan ile yoğrulan kültürümüzün gizli fedakar mimarları” şeklinde seslendi. Öğretmenlerin bayrağı Hz.Muhammed’den, Musab b. Umeyr’den , Hz. Ali’den , Şeyh Edebali’den, Akşemseddinlerden, Uluğ Beylerden, Gazi Mustafa Kemal’den devraldığını belirtti. Gümüş, “her birinize bu kutsal yolda Allah’tan kolaylıklar diliyor, öğretmenler gününüzü en içten dileklerimle kutluyorum.” diyerek konuşmasını sonlandırdı.
banner287KUBİLAY ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜ KUTLADI

Kaymakam Metin Kubilay konuşmasına protokol üyelerini, öğretmen ve öğrencileri selamlayarak başladı. Kaymakam Kubilay, Mustafa Kemal Atatürk’ün öğretmenlere söylediği “Yeni nesil, sizin eseriniz olacaktır.” sözü ile öğretmenlerin gününü kutladı. Kubilay, Çerkezköy’ü eğitimde marka kent yapmak adına başlattıkları seferberlikten ve bu amaçla yaptıkları çalışmalardan bahsetti. Eğitim kampüsü projesindeki çalışmalardan bahseden Kubilay, “Eğitimde marka kent olmak adına ciddi adımlarla çalışmalarımızı sürdürüyoruz . Eğitim alanındaki çalışmalar bizzat tarafımdan dikkatle takip ediliyor.” dedi. Konuşmalarının ardından Kubilay, öğretmenlerin öğretmenler gününü tebrik ederek, başarılarının devamını diledi.

ÖDÜLLERİ TAKDİM EDİLDİ

24 Kasım Öğretmenler Günü kapsamında yapılan yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesi ile program devam etti. İl çapında düzenlenen kompozisyon yarışmasında 3. Olan Pakize Narin Anadolu Lisesi öğrencisi Ebru Haceroğlu’na ve resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında ilçemizde birinci olan Özel Gülerçin Kolejinden Başak Güneş, Mevlana Ortaokulundan Ali Cengiz Gül, HFZ Anaokulundan Melis Arif, Özel Gülerçin İlkokulundan Melek Özdemirbaş’a ödülleri Kaymakam Metin Kubilay tarafından takdim edildi. “Öğretmenler Günü” konulu resim, şiir ve kompozisyon yarışmasında ikinci olan , HFZ Anadolu Lisesinden Burcu Önder’e, Veliköy Belediyesi Ortaokulundan Zeynep Okumuş’a, Zehra Mehmet Gülkaya Anaokulundan Zeynep Duru Demirba’a ve Atatürk İlkokulundan Ecrin Törnük’e  Garnizon Komutanı Vekili Ali Atay ödüllerini takdim etti. “Öğretmenler Günü” konulu resim, şiir ve kompozisyon yarışmasında üçüncü olan Kızılpınar Anadolu Lisesi’nden Eslem Akkuş, Çerkezköy İmam Hatip Ortaokulu’ndan Hamide Simal Şahin, Mevlala İlkokulu’ndan Defne Kale, Tepe İlkokulu’ndan Ece Naz Sönmez’e ödüllerini Belediye Başkanı Vahap Akay takdim etti.

HİZMET ŞEREF BELGELERİ TAKDİM EDİLDİ

2016 yılı itibariyle emekliye ayrılan öğretmenlerden Nurettin Oylum, Sebahat Uslu, Rizvan Öztürk ve Orhan Çetin’e Kaymakam Metin Kubilay tarafından hizmet şeref belgeleri takdim edildi. Göreve yeni başlayan öğretmenlerin yemin töreninin ardından en genç öğretmen sıfatıyla meslekten beklentilerini dile getirmek üzere Ticaret ve Sanayi Odası Anadolu Lisesi öğretmenlerinden Tuğba Karahan konuşma yaptı.

KONSERLE SON BULDU

Program Ticaret ve Sanayi Odası Anadolu Lisesi öğretmenlerinden oluşan Türk Halk Müziği korosunun seslendirdiği türküler ile son buldu. Öğretmenlerinin seslendirdiği türkülere öğrenciler telefonlarının flaşları ve ellerindeki Türk bayrakları ile eşlik etti.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner462

banner306

banner459