Okumuyoruz

Çocukluğu ile gençlik yıllarını 1990’lı yıllarda yaşayanlar için kütüphane; hem bir sosyal yaşamın parçasıydı hem de okul hayatından arta kalan zamanların vazgeçilmez mekanıydı.

Okumuyoruz
banner301
Çerkezköy İlçe Halk Kütüphanesi’nin 2016 yılı istatistikleri belli oldu. Buna göre, 2015 yılına göre kitap sayısı 2 bin 555 adet arttı. Kitap artışına rağmen 2015 yılında 736 olan üye sayısı 397’ye geriledi.

Çerkezköy Bakış -
Kalın ansiklopedilerin kronolojik sıralamalarında geçen uzun araştırmalarla ödevler hazırlanır, arta kalan zamanlarda da kitap okunurdu.

YİNE DE TERCİH EDİLİYOR

Teknolojinin hızla gelişimi ansiklopedileri geride bırakarak herkesi internetin geniş alanında aranılan bilgileri bulma yolculuğuna yöneltti. Böyle olunca da kütüphaneler çağa ayak uydurarak bünyelerine bilgisayarları eklediler. Kitaplar, popülaritesini bilgisayarlara bıraksa da kütüphaneleri her dönem tercih edenler bulunuyor.
banner287

397 ÜYESİ BULUNUYOR

Çerkezköy İlçe Halk Kütüphanesi, Namık Kemal Üniversitesi Çerkezköy Meslek Yüksek Okulu’nun eski binasında hem Çerkezköy’e hem de bölgeye hizmet veriyor. Edinilen bilgiye göre, 397 üyenin bulunduğu Halk Kütüphanesinde 18 bin 882 kitap okuyucuların hizmetine sunuldu.

BİR SÜRE KAPALI KALDI

Çerkezköy eski Kaymakamı Metin Kubilay’ın girişimleriyle modern bir hale gelmesi için tadilata alınan ve bu nedenle bir süre okuyuculara kapılarını kapatan İlçe Halk Kütüphanesi’nde 2016 yılı içerisinde bin 612 ödünç kitap alınırken, kütüphane içerisinde okunanlarla birlikte 2016 yılında 3 bin 968 kitaptan istifade edildi. Geçmiş dönemlerde olduğu gibi kütüphaneden en çok bayan okuyucular istifade ediyor.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306