Ölümlü kazayı bile siyasi zemine çektiler

Kızılpınar Belediye Başkanı Faruk Korkmaz, karıştığı ölümlü trafik kazası sonucu tutuklanarak cezaevine konulan oğlu Ahmet Korkmaz’ın, normal hayatta karıncayı bile incitmekten kaçan bir yapıya sahip olduğunu vurgulayarak “Adı üzerinde, kaza bu. Ben daha ilk duruşmasında ‘keşke tahliye olmasa’ demiştim. Ölümlü kazayı bile siyasi zemine çekip, çirkin yorumlar yapanlar, şimdi kına yaksın.” siteminde bulundu.

Ölümlü kazayı bile siyasi zemine çektiler
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - Kızılpınar Belediyesi eylül ayı meclis toplantısı yapılan tek oturumun ardından tamamlandı.
5 MECLİS ÜYESİ TOPLANTIYA KATILMADI
Meclis Toplantı Salonu’nda Belediye Başkanı Faruk Korkmaz başkanlığında dün yapılan toplantı saat 14.30’da başladı. Toplantıya meclis üyeleri İbrahim Eren, Hüseyin Şenses, Ali Kaya Bektaş, Yavuz Kütük ile Nihat Malkoç katılmadı.
BAŞKAN KORKMAZ ÇALIŞMALARI ANLATTI
Gündem maddelerinin görüşülmesine geçilmeden önce Başkan Korkmaz, Kızılpınar’da devam eden çalışmalar hakkında bilgilendirmede bulundu. Kızılpınar Şehitlik Anıtı’nın yapımında son aşamaya gelindiğini ifade eden Başkan Korkmaz, Merkez Camii’nde yapılan çevre düzenleme çalışmasıyla güzel bir görünüm elde edildiğini söyledi. Yaptıkları çalışmalar çerçevesinde tarihi Kızılpınar Çeşmesi’ni de gün yüzüne çıkaracaklarını kaydeden Başkan Korkmaz, su deposu ile su isale hattındaki çalışmaların da devam ettiğini söyledi.
“SU İSALE HATTI ÇALIŞMASININ BİTMESİNİ BEKLİYORUZ’’
Kızılpınar içerisindeki yollar hakkında yapılan eleştirilere de değinen Faruk Korkmaz “yollarımızı su isale hattı çalışmasının henüz tamamlanmadığı için yapamıyoruz. Çünkü yolları şimdiden yapsak, önümüzdeki günlerde yollar yeniden bozulacak. Bundan dolayı da su isale hattı çalışmasının ardından yolları yapacağız. Merkez Camii yanında meydan projesini hayata geçireceğiz.’’ dedi.“ÖNEMLİ OLAN KALICI ESERLER BIRAKMAK’’    
Yerel seçimlerin öne alınma ihtimali üzerine de konuşan Faruk Korkmaz “seçimlerin 2013 yılı sonuna alınacağı konuşuluyor. Kesinleşmiş her hangi bir gelişme yok ancak çoğunluk seçimlerin öne alınacağı ihtimali üzerinde yoğunlaşıyor. Bu süreçte bizler de Kızılpınar için elimizden geleni yapacağız. Her zaman söylediğimiz gibi bu makamlar gelip geçicidir, önemli olan geride iyi işler bırakmaktır. Bizler de geride bıraktığımız sürede kalıcı eserler bıraktığımıza inanıyoruz’’ diye konuştu.
“İNŞALLAH ÖNÜMÜZDEKİ ENGELLER KALKACAK’’
Tekirdağ’ın büyükşehir ilan edildiğinde Kızılpınar’ın da hak ettiği yeri alacağına inandığını ifade eden Başkan Korkmaz, geçtiğimiz günlerde Tekirdağ Valisi Ali Yerlikaya’ya gerçekleştirdikleri hayırlı olsun ziyaretine de değindi. Vali Yerlikaya’nın önümüzdeki günlerde kendilerine ziyaret gerçekleştireceklerini söyleyen Faruk Korkmaz “ziyaretlerinde bizler de kendilerine Kızılpınar’la ilgili brifing dosyası sunacağız. İnşallah önümüzü kesen engellerin kaldırılacağını umuyoruz. 35 işçinin işten çıkarılmasının ardından işleri yetiştiremiyoruz. Büyükşehir kanununun çıkmasını bekliyoruz. Ancak bu süreç içerisinde 50 kişinin işini 10 kişi yapacak. İnşallah da dönemimizin sonuna kadar da Kızılpınar’a hizmet veririz.’’ İfadelerini kullandı.
“ÇOK ÜZÜLDÜK’’
Ağustos ayında karıştığı ölümlü trafik kazası sonucu tutuklanarak cezaevine konulan oğlu Ahmet Korkmaz hakkında da konuşan Faruk Korkmaz “bu kaza bizleri derinden üzdü. Olayın ardından oğlum serbest bırakıldı, o zaman serbest kaldığında keşke tutuklansaydı demiştim. Çünkü karşı tarafta derin bir üzüntü var. Sonrasında oğlum tutuklanarak ceza evine gönderildi.’’ Dedi.
“ALLAH ISLAH ETSİN’’
banner287
Oğlu hakkında yapılan yorumlara anlam veremediğini ifade eden Başkan Korkmaz şöyle devam etti: “bizler vicdan sahibi, duygu sahibi, Allah’tan korkan kişileriz. Bu olayda kendimizi o ailenin, rahmetli kızın ailesinin yerine koyduk. Ancak bazı kimseler yaptıkları yorumlarda konuyu farklı yerlere çektiler. Oğlum hakkında akla hayale gelmeyecek ifadeler kullandılar. Konuyu siyasi zemine çekerek benimle ilişkilendirdiler. Bunları ‘Allah ıslah etsin, onların başına gelmesin’ diyorum. Bizler halkın gönlünde taht kurmuş kişileriz. Beni ne kadar karalamaya çalışırlarsa çalışsınlar başarılı olamayacaklar’’
“HUKUKA SAYGILIYIZ’’
Başkan Korkmaz oğlu Ahmet Korkmaz’ı Denizli’de Jandarma’ya teslim ettiğini belirterek şunları söyledi: “daha önce olduğu gibi şimdi de hukuka müdahale etme girişimimiz asla olmamıştır, olamaz da. Ancak hukukun vereceği karara saygılıyız. Bizler hukuka saygılı olmalıyız ki vatandaş saygılı olsun’’
“ELLERİNE NE GEÇTİ?’’
Davanın devam ettiğini hatırlatarak sözlerini sürdüren Faruk Korkmaz “oğlum artık cezaevinde.  Yeni duruşmanın gününü bekliyoruz. O yorumları yapanların eline ne geçti, şimdi kına yaksınlar. “ dedi.
“ELİMİZDEN GELEN KATKIYI SAĞLAYACAĞIZ’’
Kaza sonucu yaşamını yitiren Yasemin Keskin’e Allah’tan rahmet ailesine de başsağlığı dileyen Faruk Korkmaz, “kazanın ardından ailesinin yanına gittik. Bizleri olgunlukla karşıladılar. Kendilerine teşekkür ediyorum. Ancak kaza sonucu bir kişi yaşamını yitirdi, 7 yaşındaki oğlu da annesiz kaldı. Bizler o yavrumuza elimizden geldiğince katkı sunacağız, mağdur etmeyeceğiz. Keşke olmasaydı diyoruz ama keşkeler fayda vermiyor. Oğlum karıncayı bile incitmezdi, ancak kendisi hakkında art niyetli yorumlar yapılıyor.’’ Diye konuştu.
“DAHA DUYARLI OLALIM’’
Meclis toplantısına katılımın az olmasına da değinen Faruk Korkmaz, meclis üyelerinden daha duyarlı olmalarını istedi. AK Partili meclis üyelerine de seslenen Başkan Korkmaz, meclis üyelerinden grup toplantılarında hazır bulunmalarını istedi. Beytüşşebap’ta terör örgütü PKK’nın gerçekleştirdiği hain saldırıya da değinen Faruk Korkmaz, akan kanın bir an önce durması için gereken adımların atılması gerektiğini ifade etti.
MECLİS İKİ KONUYLA TOPLANDI
Faruk Korkmaz’ın gündem dışı bilgilendirme konuşmasının ardından gündem maddelerinin görüşülmesine geçildi. Açılış ve yoklamanın ardından Faruk Korkmaz’ın kısmi zamanlı mühendis alımı talebi görüşüldü. Talep oy çokluğu ile gündeme ekledi. AK Partili belediye meclis üyesi Celal Yeşilyurt red oyu kullandı. Ardından da toplantının gündemini oluşturan imar komisyon raporları görüşüldü.
TALEPLER REDDEDİLDİ
Belediye Yazı İşleri Müdürü Selahattin Erdem, imar komisyon raporlarını okudu. 847 ada 1 parselde bulunan 6 bin 240 metrekare alanın kat karşılığı ihaleye çıkarılması talebi imar komisyonunun red yönündeki tavsiye kararı doğrultusunda kabul edildi. Red kararının gerekçesinde valilikten alınacak görüş doğrultusunda konunun yeniden gündeme gelebileceği ifade edildi. Kartal Sokağın isminin Kartal Caddesi olarak değiştirilerek, plan tadilatı yapılması talebi de imar komisyonunun red yönündeki tavsiye kararı doğrultusunda kabul edildi.
BÜYÜKŞEHİR’İN STATÜSÜ BEKLENECEK
Ek gündem maddesi olarak alınan kısmı zamanlı mühendis alımı konusu son gündem maddesi olarak görülerek karara bağlandı. Konu hakkında görüşlerini açıklayan meclis üyeleri Tekirdağ’ın önümüzdeki günlerde büyükşehir ilan edileceğini belirterek, büyükşehir statüsünün belirlenmesinin ardından konunun gündeme getirilmesini istediler. Yapılan görüşmelerin ardından ilgili talep reddedildi.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2014, 11:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306