Önce süt sağdılar sonra piknik yaptılar

Çocukların giderek doğaya yabancılaştığı günümüzde, Özel Ceylin Anaokulu ‘Hayvanları Koruma Haftası’ dolayısıyla öğrencileri için farklı bir etkinlik düzenledi. 2-6 yaş arası öğrenciler öğretmenleri eşliğinde okulun karşısında bulunan merada, ineklerden süt sağdı. Tüm öğrenciler tek tek süt sağdıktan sonra da okulun bahçesinde piknik yaptılar.

Önce süt sağdılar sonra piknik yaptılar
banner301
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - Fatih Mahallesi Göknar Sokak No:1 Ambardere adresinde faaliyet gösteren Özel Ceylin Anaokulu öğrencileri ‘Hayvanları Koruma Haftası’nda süt sağdı.
CEYLİN ANAOKULU’NDAN FARKLI BİR ETKİNLİK
Özel Ceylin Anaokulu, hayvanları koruma haftası nedeniyle öğrencileri için farklı bir etkinlik düzenledi. Etkinlik çerçevesinde Okul Müdürü Ayşe Çaput, Okul Öğretmenleri Pakize Keleş, Neslihan Güzelay, Zehra Metin ile stajyer öğretmenler minik öğrencileri okulun karşısında bulunan meralık alana götürdü.
SÜT SAĞDILAR
Dün saat 10.00’da düzenlenen etkinlikle minik öğrencilere meralık alanda inekler hakkında hayvan besicisi tarafından bilgi verildi. Ardından da minik öğrenciler öğretmenleri Pakize Keleş nezaretinde tek tek süt sağdı. Oldukça heyecanlı olduğu gözlenen minik öğrenciler, süt sağdıktan sonra okul bahçesinde piknik yaptılar.
“ETKİNLİKLERİMİZ SÜRECEK’’
banner287
Özel Ceylin Anaokulu Okul Müdürü Ayşe Çaput, belirli gün ve haftalarda öğrencilerine yönelik etkinlikler düzenlediklerini söyleyerek “Öğrencilerimize günün ve haftanın önemini bizzat yaşatarak öğretiyoruz. Bugün de hayvanları koruma haftası nedeniyle öğrencilerimiz için bir etkinlik düzenledik. Bundan sonra da farklı etkinliklerimizi sürdüreceğiz’’ dedi.
“İLKOKULA HAZIRLIYORUZ’’
Ayşe Çaput, öğrencilerini aynı zamanda ilkokula hazırladıklarını ifade ederek “okulumuzda 2-6 yaş arası çocuklara eğitim veriyoruz. Öğrencilerimizi ayrıca ilkokula hazırlıyoruz.’’ açıklamasında bulundu.  
“YAŞAYARAK ÖĞRENİYORLAR’’
Okul öğretenlerinden Pakize Keleş ise öğrencilerin yaşayarak daha kolay bir şekilde öğrendiklerini ifade ederek “okulumuzda öğrencilerimize sütü anlatıyoruz. Etkinliğimiz çerçevesinde öğrencilerimiz sütün nasıl sofralarımıza ulaştığını bizzat gördüler. Ayrıca süt sağarak da farklı bir duyguyu yaşamış oldular.’’ diye konuştu.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2014, 13:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner493