Öner Birsen’den Keleşoğlu’nun iddialarına yanıt

Çerkezköy Belediyesi eski Meclis Üyesi Yaşar Keleşoğlu’nun, borcu dolayısıyla bir bankanın satışa çıkardığı villasını ‘iskan verilmek’ vaadiyle satın aldığını iddia ettiği Öner Birsen’den yanıt geldi. Villa’yı satın alırken hiç kimsenin telkinlerine maruz kalmadığını belirten Öner Birsen, Keleşoğlu’nun “2005 Yılı’nda kendi villamı ihbar ettim” şeklindeki açıklamasını ise “Orta zekalı bir insan bile, içinde oturduğu ve mesken olarak kullandığı bir yapıyı imar ruhsatından büyük olduğunu Belediye’ye ihbar etmez” ifadeleriyle yalanladı.

Öner Birsen’den Keleşoğlu’nun iddialarına yanıt
banner301
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - Çerkezköy’de bir haftadır villa tartışmaların ortasında kalan Öner Birsen yazılı bir açıklama yaparak, Belediye Eski Meclis Üyesi Yaşar Keleşoğlu’nun kendisi hakkında kullandığı ithamlara cevap verdi. Söz konusu villanın icra müdürlüğünce açık artırma yolu ile satışa çıkarıldığını söyleyen Öner Birsen, açık artırma sonucunda da evin ilgili bankadan serbest pazarlıkla alındığını ifade etti. Söz konusu evin Pelin Birsen tarafından alınmasının bilinmesine rağmen şahsının konu içerisine çekildiğini kaydeden Öner Birsen, “ne Sebahattin Hasanoğlu ne de Esra Hasanoğlu ihale sürecince şahsına her hangi bir telkinde bulunmadı.’’ Diye konuştu.  
“ŞAHSIMIN KONUYLA BİR İLGİSİ YOK’’
Yazılı bir açıklamada bulunan Öner Birsen, Ambardere’deki söz konusu evin bir borçtan dolayı Çerkezköy İcra Müdürlüğü’nce açık artırmada satılması ve bu satış sonrası da aynı evin bir başkası tarafından ilgili bankadan serbest pazarlıkla alındığını söyleyerek “bu villanın Pelin Birsen tarafından alınması bilinmesine rağmen, şahsımın bu bahçeli evle ilgili olaylara karıştırılması gerçeklerle uzaktan yakından alakalı değildir.’’ dedi.
“HER HANGİ BİR TELKİNDE BULUNMADILAR’’
İhale sürecinde ne Sebahattin Hasanoğlu ne de Esra Hasanoğlu’nun kendisine her hangi telkinde bulunmadığını ifade eden Öner Birsen “gerek Çerkezköy İcra Müdürlüğü’nce yapılan ihale öncesi ve sonrası ne Sebahattin Hasanoğlu ne de Esra Hasanoğlu ile gerek bu ihaleye girip girmeme hususunda ve gerekse, mezkur evin alınması hususunda tarafıma hiçbir görüş, düşünce veya öneride bulunmamışlardır. Gerçeklere aykırı olarak bir yandan benim adım, diğer yandan Sebahattin Hasanoğlu ile eşi Esra Hasanoğlu’nun ismi olayların içine çekilmek suretiyle zihinsel bulanıklık ve karışıklık oluşturulmak istenmektedir.’’ Açıklamasında bulundu.
banner287
“GERÇEKLERİ YANSITMAMAKTADIR’’
Yaşar Keleşoğlu’nun açıklamasında ‘bu evin büyük olduğu konusunda kendimi 2005 yılında ihbar ettim’ şeklinde bir ifade kullandığını söyleyen Birsen şöyle devam etti: “Yaşar Keleşoğlu’nun 2005 yılında belediyeye yaptığını söylediği ihbar, gerçekleri yansıtmamaktadır. Çünkü söz konusu bahçeli evin inşaat ruhsatı Çerkezköy Belediyesi’nce 23 Mart 2007 tarihinde verilmiştir. Bu tarihten beş gün sonra da 28 Mart 2007 tarihinde henüz yapının inşaatına dahi başlanmadan yani arsa vasfında iken bir bankaya ipotek olarak verilmiştir. Hiçbir kişi veya kurum doğmadan önce ne nüfusa kaydolur ne de Devlet dairesinde herhangi bir işleme tabi tutulmaz.’’
“GERÇEK İRADE GİZLENMİŞTİR’’
Birsen, ‘orta zekalı bir insan, olağan hayatın akışına uygun bir yaklaşım içerisinde düşündüğünde özellikle içinde oturduğu ve mesken olarak kullandığı bir yapıyı imar ruhsatından büyük olduğunu belediyeye ihbar etmez’ diyerek şunları söyledi: “Belediyeye ihbar konusundaki gerçek irade gizlenmiştir. Söz konusu bahçeli ev, önce bir banka tarafından bir borç karşılığı ipotek alınmış ve ipotekten sonra da haciz işlemine tabi tutulmuştur. Bu evin üzerinde rehin veya haciz varsa acaba evin satışının durdurulmasına ilişkin bir girişim midir? Yada evin satışından sonra gerçek üstü bir beklentinin gerçekleşmemesi midir? Belediye imar müdürlüğüne böyle bir yazılı ihbar yapılmış ise yapılan ihbarın evrak kaydı var mıdır? belediye imar müdürlüğüne yazılı olarak böyle bir ihbar yapılmamış ise Yaşar Keleşoğlu tarafından yapılan açıklamaların başka bir anlamı olabilir mi? Bu konuyu kamuoyunun takdir ve dikkatlerine sunuyorum’’

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2014, 13:39
YORUM EKLE
YORUMLAR
yıldırım altınmakas
yıldırım altınmakas - 6 yıl Önce

oner birsen haklı bence olayla alakası yok , sonucta malı almıslar parasını odemısler

SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner493