'Onlar için ne yapsak azdır'

19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay, gazilerle bir araya geldi.

'Onlar için ne yapsak azdır'
banner301
Çerkezköy Bakış - Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay, 19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle Türkiye Muharip Gaziler Derneği Çerkezköy Temsilciliği’ne ziyarette bulundu. Gazilerle bir araya gelen Kaymakam Kubilay “Şehit aileleri ve gazilerimizi kendi ailemizden birer birey olarak görüyoruz. Onlar için ne yapsak azdır. Sadece belli günlerde değil her zaman yanlarındayız, bundan sonra da yanlarında olmaya devam edeceğiz” dedi.

GAZİLERLE BİRARAYA GELDİ

Kaymakam Kubilay’ı Türkiye Muhtarip Gaziler Derneği Çerkezköy Temsilciliği ziyaretinde Türkiye Muhtarip Gaziler Derneği Çerkezköy Temsilcisi Hasan Hüseyin Yarlıgan ile gaziler karşıladı. Saat 14.00’da düzenlenen ziyarette Kaymakam Kubilay günün anısına gazilerle fotoğraf çektirdi. Ziyarette İlçe Müftü Vekili İsmail Bütün de hazır bulundu.

“GURURUNU YAŞIYORUZ”

Ziyarette konuşan Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay, 19 Eylül Gaziler Günü’nü kutladı. Kaymakam olarak en sık ziyaret ettiği yerlerin başında Gaziler Temsilciliğinin geldiğini belirten Kubilay, 19 Eylül Gaziler Günü ile ilgili çeşitli bilgiler verdi. Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından 19 Eylül tarihinde Mustafa Kemal Atatürk’e gazilik ve başkomutanlık ünvanının verildiğini söyleyen Kubilay “Bugün hep birlikte 19 Eylül Gaziler Günü’nü kutlamanın gururunu yaşıyoruz.” Dedi.

HAİN DARBE GİRİŞİMİNİ KINADI

banner287
Gazilerin ülke savunmasında canını siper ettiğini kaydeden Kubilay “Gazilerimiz ve şehitlerimiz vatan, bayrak, devlet, millet söz konusu olduğunda düşmanın karşısında dimdik durmuşlardır.” Diye konuştu. Konuşmasında 15 Temmuz hain darbe girişimine de değinen Kubilay şöyle devam etti: “FETÖ/Paralel Devlet Yapılanması tarafından 15 Temmuz’da gerçekleştirilen hain darbe girişimi aziz milletimizin birlik ve beraberliğiyle bastırılmıştır. Darbe teşebbüsünde bulunan FETÖ/Paralel Devlet Yapılanması mensuplarını kınıyor, lanetliyorum. Bu darbe girişiminde şehit düşenlere Allah’tan rahmet, yaralılarımıza ise acil şifalar diliyorum.”

“HER ZAMAN YANLARINDA OLACAĞIZ”

Ülke topraklarının şehit ve gazilerin emaneti olduğunu kaydeden Kubilay “Şehitlerimizin ve gazilerimizin emanetine en iyi şekilde sahip çıkmalıyız. Geleceğimize sahip çıkarak onlara layık olmaya çalışacağız. Şehitlerimizi ve gazilerimizi asla unutmayacağız. Şehit aileleri ile gaziler bizlerin en değerli emanetlerimizdir. Şehit aileleri ve gazilerimizi kendi ailemizden birer birey olarak görüyoruz. Onlar için ne yapsak azdır. Sadece belli günlerde değil her zaman yanlarındayız, bundan sonra da yanlarında olmaya devam edeceğiz. Başta Gazi Mustafa Kemal Paşa ve silah arkadaşları, aziz şehitlerimiz ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Hayatta olan gazilerimize şükranlarımı sunuyorum.” diye konuştu.  

“ŞEHİTLERİMİZİN İSİMLERİ OKULLARDA YAŞATILIYOR”

Kaymakam Kubilay ziyaretinde ayrıca Çerkezköylü şehitlerden Dinçer Ersoy ile Mustafa Baykuş’un isimlerinin okullara verildiğini hatırlatarak “Çarşamba günü ilköğretim haftası açılışımızı gerçekleştireceğiz. Açılışa tüm halkımızı davet ediyorum.” dedi.

YARLIGAN TEŞEKKÜR ETTİ

Türkiye Muhtarip Gaziler Derneği Çerkezköy Temsilcisi Hasan Hüseyin Yarlıgan, ziyareti nedeniyle Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay’a teşekkür ederek “Kaymakamımız ve değerli devlet büyüklerimize yanımızda olduklarından dolayı teşekkür ediyorum. Şehitlerimize ve vefat eden gazilerimize Allah’tan rahmet, hayatta olanlara sağlıklar diliyorum. Sayın Kaymakamımız Çerkezköy’de göreve başladığı ilk günden bugüne her zaman yanımızda oldu. Hiçbir zaman bizleri ihmal etmedi.” şeklinde konuştu.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner462

banner306

banner459