Ordu: Eski hastane binası Diş Hekimliği Fakültesi olsun

Son yapılan genel seçimlere Tekirdağ’dan bağımsız milletvekili adayı olarak katılan Mustafa Ordu, dün yaptığı kahvaltılı basın toplantısında boşaltılan devlet hastanesi binasının 4 yıllık Diş Hekimliği Fakültesi açılması için çağrıda bulundu.

Ordu: Eski hastane binası Diş Hekimliği Fakültesi olsun
banner301
Son yapılan genel seçimlere Tekirdağ’dan bağımsız milletvekili adayı olarak katılan Mustafa Ordu, dün yaptığı kahvaltılı basın toplantısında boşaltılan devlet hastanesi binasının 4 yıllık Diş Hekimliği Fakültesi açılması için çağrıda bulundu. Eski hastane binasının yıkılması yerine eğitime kazandırılması gerektiğini kaydeden Ordu “Çerkezköy’ün böyle bir hizmete ihtiyacı var” dedi.

Çerkezköy Bakış -
Son yapılan genel seçimlere Tekirdağ’dan bağımsız milletvekili adayı olarak katılan Mustafa Ordu, dün yaptığı kahvaltılı basın toplantısında boşaltılan devlet hastanesi binasının 4 yıllık Diş Hekimliği Fakültesi açılması için Namık Kemal Üniversitesi’ne devredilmesi önerisinde bulundu.

MİLLETVEKİLLERİNE ÇAĞRI YAPTI

Çerkezköy Devlet Hastanesi yeni binası yapıldığı için 1990 yılından beri faaliyet gösteren eski binanın eğitim hizmeti verebileceğini kaydeden Mustafa Ordu “Bunu şov olarak yapmıyoruz. 1993’te Çerkezköy’e yaptırdığımız kalıcı eğitim, sağlık, ulaşım hizmetlerindeki tecrübemiz ile bunu söylüyoruz. Bu işin olmasından ziyade olmaması zor” dedi. Namık Kemal Üniversitesi’nin Diş Hekimliği bölümünün Çerkezköy’deki eski hastane binasında faaliyet göstermesi ile burada eğitimin devam etmesini düşündüklerini kaydeden Ordu “Bu fakültenin Çerkezköy’e kazandırılması için Tekirdağ milletvekillerine, özellikle de Çerkezköy’den seçilen 2 milletvekiline çağrı yapıyorum” dedi.

“ÇERKEZKÖY EN ÇOK HIRPALANAN İLÇE OLDU”
banner287

Bu iktidar döneminde son 15 yılda Çerkezköy’ün diğer ilçeler içerisinde en çok hırpalanan ilçe olduğunu savunan Ordu “Çerkezköy, Tekirdağ’ın ilçelerinin arasında üçüncü sırada. Ama önümüzdeki yıllarda beşinci sırada olacak. Hem Ergene hem de Kapaklı’dan geri kalacak. Çerkezköy’ün 4 yıllık üniversiteye ihtiyacı var. Siyasi parti ilçe başkanlarının, basın mensuplarının, sivil toplum kuruluşlarının bu projede elini taşın altına koyması gerekiyor. Milletvekilleri fakültenin Çerkezköy’de yapılmasını istiyorlarsa binanın yıkılmasını önlemek lazım. Bir binayı 7 senede yaparsınız ama 7 günde yıkarsınız. 7 sene bekleyip bina yapılacağına bu bina Namık Kemal Üniversitesi’ne 5-10 yıllığına geçici olarak devredilebilir. Bu binaya 4 yıllık fakülte olmaz diye bir düşünce varsa o binanın 200 metre ilerisinde Türk Metal Sendikası’nın yaptığı ve yıllardır boşta olan depreme dayanıklı, her iki binada da sorun olmayan bu yere 4 yıllık üniversite yapılması lazım” diye konuştu.

“BU İŞİN YÜKÜ İLÇE BAŞKANLARINDA”

Mustafa Ordu şöyle konuştu: “1993 yılında tek başımıza tek basın desteği ile devlet hastanesini, kapalı spor salonunu, Anadolu lisesini, 2 yıllık eğitimi getirdik. Şimdi ilçemizde 4 yerel basın kuruluşu var. İlçemizden seçilen 2 tane milletvekili var. Herkesin bu konuda el ele vererek bir şeyler yapması lazım. Hele belediye başkanına büyük iş düşüyor. Ama bilakis bu işin yükü partilerin ilçe başkanlarında. Bu üniversite onların çalışmaları ile gelir. Kaymakam bey ve vali beyin de bu konuda öncülük yapması gerekiyor. Hep beraber bunu başaracağımıza ve Çerkezköy’e böyle bir hizmet geleceğine inanıyorum”

“KURULMASI DEĞİL, KURULMAMASI ZOR”

15 Temmuz’daki darbe girişiminin ardından her gece meydanda demokrasi nöbeti tutanlara teşekkür eden Ordu, Çerkezköy’de yapılacak olan kampüse ‘NKÜ 15 Temmuz Şehitler Kampüsü’ isminin verilebileceğini kaydetti. Çerkezköy’ün bu hizmete ihtiyacının olduğunu kaydeden Ordu “Bu kampüsün burada kurulması değil, kurulmaması zor. Çerkezköy, Kapaklı ve Saray hiç gözükmüyor. Ama bu 3 ilçe Tekirdağ nüfusunun yüzde 37-40’ını temsil ediyor. Çerkezköy Tekirdağ’da en fazla vergi veren ilçe ve Tekirdağ’ın 3.büyük ilçesi. Tekirdağ’da, Çorlu’da 4 yıllık üniversite var. Madem Çerkezköy 3.büyük ilçe Diş Hekimliği Kampüsü de burada yapılsın” dedi.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
YORUMLAR
çerkezli
çerkezli - 2 yıl Önce

tekirdağ büyükşehir olduktan sonra çerkezköy için böyle olumlu bir proje duymadım.mustafa ordu ya helal olsun diyorum.helal olsun.siyaset böyle yapılmalı.siyasi parti ilçe başkanlarını ve milletvekillerini bu projeye sahip çıkmaya çağırıyorum.yıkılacak bina milli servet yıkılırsa israf olur.israf günahtır.bu yıkıma karşı çıkmamak günaha ortaklık olur.seçmen bunun hesabını sessiz kalanlardan sorar.mustafa ordu ismini de bulmuş "namık kemal üniversitesi 15 temmuz demokrasi şehitleri diş hekimliği fakültesi".helal olsun mustafa ordu ya proje 10 numara 5 yıldız!!!!!!

komik
komik - 2 yıl Önce

Diş hekimliği 4 yıllık degil 5 yıllık bir fakültedir ayrıca heryere açılmış vaziyette fakulte acacagınıza bir hastane açıp hekim alın!

SIRADAKİ HABER

banner265

banner462

banner306

banner459