Ordu: Yapmış olabilirim, ispatlamakla mükellefler

Kuyumcu Davasının tutuksuz zanlılarından Erkut İşcan’ın, mahkemelik olan Şehitler Parkı’nın bilirkişisine verilmek üzere İsmail Altıntaş’tan 300 bin TL almakla suçladığı MHP İlçe Başkanı Mustafa Ordu, “Belki o gün hakikaten o aracılığı yapmış olabilirim, hafızam yerinde olmayabilir, hatırlamayabilirim, sarhoş olabilirim. Eğer böyle bir şey varsa, bu arkadaşların bir hafta içerisinde kamuoyuna çıkıp, nerden nasıl aldığımı, nasıl kuryelik yaptığımı A’dan Z’ye açıklamaları gerekiyor.” dedi.

Ordu: Yapmış olabilirim, ispatlamakla mükellefler
banner301
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - Tezgahtar olarak çalıştığı Altıntaş Kuyumculuk’tan 40 kilogram altın çaldığı iddia edilen ve geçtiğimiz hafta tahliye edilen Eren İşcan’ın kardeşi Erkut İşcan, ortada kayıp altın bulunmadığını, kayıp olduğu iddia edilen paranın bizzat Altıntaş Kuyumculuk Sahibi İsmail Altıntaş tarafından çevresine dağıtıldığını, bu paranın 300 bin TL’sinin de, Belediye ile davalık olan arsasının istimlak bedelini yüksek göstermesi için, Mustafa Ordu aracılığıyla Bilirkişi’ye gönderdiğini iddia etmişti.
İSPATLASINLAR
Bu iddialar üzerine dün bir basın toplantısı düzenleyen Milliyetçi Hareket Partisi Çerkezköy İlçe Başkanı Mustafa Ordu, iddia sahibini, iddiasını ispata çağırdı.
BELKİ SARHOŞTUM, BELKİ HATIRLAMIYORUM
İşcan Kardeşleri suçlamadığını ifade eden Ordu “Bu arkadaşlar altın kafesten çıkıp, denize yılanların içerisine düştüler. Yılanlar her halde yanlış yerlere bunları yönlendiriyorlar. Konuşacaklar konuşsun, biz de cevabımızı ondan sonra vereceğiz. Belki o gün hakikaten o aracılığı yapmış olabilirim, hafızam yerinde olmayabilir, hatırlamayabilirim, sarhoş da olabilirim. Eğer böyle bir şey varsa bu arkadaşların bir hafta içerisinde kamuoyuna çıkıp, parayı nerden nasıl aldığımı, nasıl kuryelik yaptığımı A’dan Z’ye açıklamaları gerekiyor. Bu Mustafa Ordu olur, kardeşi olur, yönetiminden birisi olur veya Altıntaş’ın kendisi olur, her kimse bu arkadaşlar bunları tek tek söyleyecek.’’ Dedi.
ÖBÜR TARAFA AYININ YEĞENİ OLARAK GİTMEK DE VAR
Yaşam felsefesinde Ayı’ya Dayı deme gibi bir yanının bulunmadığını söyleyen Ordu, “Kimse benden, köprüyü geçene kadar, ayıya dayı dememi beklemesin, köprüyü geçene kadar ayıya dayı diyemem. Olur ya yolun ortasında köprü yıkılırsa köprünün öbür tarafına ayının yeğeni olarak gitmek de var.’’ İfadelerini kullandı.
KİM BU GAZETE SAHİBİ?
banner287
İddia sahibinin iddiasını ispatlaması gerektiğini vurgulayan Ordu, bir başka iddiayı gündeme getirdi. Bir ticareti dolayısıyla senet imzaladığını kaydeden Ordu, bir gazete sahibinin kendisine aracı vasıtasıyla “Mustafa Ordu, imzaladığı senetleri niye ödemiyor?” şeklinde tehdit gönderdiğini vurguladı. Gazetecilerin ‘Kim bu gazete sahibi? sorularına  ‘isim vermem’ yanıtı veren Ordu “Kamu malını tüyü bitmemiş yetim hakkını peşkeş çekmeyen bir koltuğu temsil ediyorum. Bu seviyeye malımla, canımla arkadaşlarımla geldim. Kimseye gebeliğim yok, verecek cevabım var. Ortada ne varsa yüzleşeceğim, yüzleşmeden gidersem pislik olurum. Herkes yüzleşecek, yüzleşmek istemiyorlarsa vatandaşa bunların pislik olduğunu ispatlayacağım.” diye konuştu.
KÖMÜRLER NİYE ORAYA DÖKÜLDÜ?
Çerkezköy Kaymakamlığı bünyesindeki Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği aracılığıyla fakirlere dağıtılmak üzere Çerkezköy’e getirilen kömürlerin AK Partiİlçe Başkanı Alaettin Demirbağ’ın ‘yediemin olarak kullandığı alana indirildiğini belirten Ordu “Bu kömürlerin çuvallarının burada değiştirilip satılmadığını ne bileyim? Açıkça ilan ediyorum, kömür ihtiyacı olan vatandaşlarım, oradan gidip kömürünü alsın. Tekirdağ Valisi ve Çerkezköy Kaymakamı’nı da göreve davet ediyorum. Hangi yasaya göre İlçe Başkanı’nın işyerine bu kömürler dökülür.’’ Şeklinde konuştu. Ordu açıklamasını Salı günü Çerkezköy Belediyesi’nin nasıl zarara uğratıldığını belgelerle ispatlayacağını belirterek tamamladı.  
MHP BÜYÜKŞEHİR’İ DEĞERLENDİRDİ
Milliyetçi Hareket Partisi Çerkezköy İlçe Başkanı Mustafa Ordu, toplantının ardından, Karaağaç Belediye Başkanı Dr. Özkan Yücel, MHP Belde Belediye Meclis Üyeler, Belde Başkanları, İlçe ve Belde Yönetim Kurulu üyeleriyle birlikte Büyükşehir’i değerlendirerek görüş alış verişinde bulundu.


Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2014, 18:30
YORUM EKLE
YORUMLAR
mustafa.
mustafa. - 6 yıl Önce

siyaseten soğuyor insnlar senın yuzunden.

dürüst adam
dürüst adam - 6 yıl Önce

ben mustafa ordunun dürüstlüğüne inanırım. muhalefetin sesini kısmaya çalışıyorlar. bütün mesele bu.

hanci
hanci - 6 yıl Önce

bu parayi aldigini bende dduyddum hatta bi kadin ayarlamis onuda cd ye almis bilirkisiyi santajla tehdit etmis ben bunu bi yerden duydumm bende bu konuda sahitlil yaparim ben bunlari duymustum keser doner sap doner gun olur hesa doner nasilmis ordu

Dürüst adama katılıyorum
Dürüst adama katılıyorum - 6 yıl Önce

kesinlikle muhalefetin sesini kısmaya çalışıyorlar. eger bu işin içinde işcanlar dısında baskası varsa kesinlikle bunlardan biri de akp'dir. erenin karısı akp yönetimde gözünüzü açın

hasan koç
hasan koç - 6 yıl Önce

sayın dürüst adama katılan yalancı erenin karısı hangi akp yönetimimdeymiş. akp yönetiminde öyle bişey yok.

Ben yalan söylüyorsam buyrun bakın!
Ben yalan söylüyorsam buyrun bakın! - 6 yıl Önce

akp çorlu ilçe gençlik kolları sekteri kim? canan izgi!

http://www.akparticorlu.com/parti.php?katid=22

buyrun kendiniz bakın

DAYININ YEĞENİ, AYILARA İNAT
DAYININ YEĞENİ, AYILARA İNAT - 6 yıl Önce

yıllardan beri aynı laf salatasını dinliyoruz. 16 yıldır ne verdin çerkezköye? senin aldığını saymıyoruz. ilçe başkanı olmadan önce inşaat tepelerinde çatı kaplaması yapıyordun, mhp nin kısa iktidarı çerkezköyde sadece sana yaradı. 4.mustafa oldun, pardon 4 nolu telekomu nasıl aldın kendini en üst seviyeye çıkarttın, önüne geleni yalan yanlış mahkemeye veriyordun, şimdi 300 bin lirayı açıkla, bu değirmenin suyu nerden geliyor bütün çerkezköy öğrensin, sayende çerkezköyde mhp li kalmadı, sarhoştum aydım, ben bu işten caydım diye 1 hafta zaman istiyorsun, 1 haftaya kadar başka iftiralarlamı çıkacaksın kamu oyunun karşısına?

SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306