Orhan Ergin güven tazeledi

Demokratik Sol Parti Çerkezköy İlçe Teşkilatı’nın olağan kongresinde yeni yönetim belirlendi.

Orhan Ergin güven tazeledi
banner301
Çerkezköy Bakış - Demokratik Sol Parti Çerkezköy İlçe Teşkilatı’nın olağan kongresinde başkanlığa yeniden Orhan Ergin seçildi. Orhan Ergin’in başkanlığında yeni yönetimde Sabriye Dilek, Hüseyin Sıraca, Necmi Pozan, Volkan İnan, Gökalp Düzgen, Halil Ertan Şener, Bilal Başar ile Mustafa Çelik yer aldı.

KONGRE YAPILDI

Öztrak Caddesi’ne bulunan İlçe Teşkilatı’nda pazar günü yapılan kongre saat 11.00’da başladı. Kongreye DSP Tekirdağ İl Başkan Yardımcısı Seçkin Yunusoğlu, DSP İl Sekreteri Mehmet Çakar, DSP Süleymanpaşa İlçe Başkanı Osman Cinar ile partiler katıldı.

“DSP’Yİ YUKARILARA TAŞIYACAĞIZ”

Kongrenin açılış konuşmasını yapan DSP İlçe Başkanı Orhan Ergin, kongrenin hayırlı olması temennisinde bulunarak “2013 yılından itibaren DSP Çerkezköy İlçe başkanı olarak görev yapmaktayım. Ancak çeşitli nedenlerden dolayı ilçe tekilat binamızı açık tutamadık. Rahmetli Genel Başkanımız Bülent Ecevit’in emaneti olan Demokratik Sol Parti’yi yeniden ayağa kaldırmak ve şahlandırmak için yoğun bir çalışma yapacağız. Birlik ve beraberlik içinde Atatürk ilke ve devrimlerinin takipçisi olacağız. Atatürk’ün gösterdiği yolda hızla ilerleyeceğiz. Bu nedenle devraldığımız emaneti iyi yerlere getirmek için yola çıktık. Yapılacak bu kongremizde partimizi ilçemizde çok daha iyi yerlere gelmesini sağlamak için var olduğumuzu gösteriyoruz.” şeklinde konuştu.

“SESSİZ ÇOĞUNLUĞUN SESİ OLACAĞIZ”

DSP’nin şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da sessiz çoğunluğun sesi olacağını belirten Ergin “Vatandaşlarımızın refahı ve huzuru için çalışacağız. Vatanın bölünmez bütünlüğü için demokrasimiz için, özgürlük için var gücümüzle mücadele edeceğiz. Yapılacak olan seçimlerde de Genel Başkanımız Soner Aksakal’ı Başbakan yapacağız. İlçemizde ve il genelinde partimizi eski güçlü günlerine getirmek için yönetim kurulumuz, partililerimiz ve il örgütümüzle birlik içerisinde var gücümüzle çalışacağız.” dedi.

banner287
DİVAN OLUŞTURULDU

Kongrede divan başkanlığına oy birliğiyle kabul edilen önergeyle Mehmet Çakar getirilirken katip üyeliklere Osman Cinar ile Seçkin Yunusoğlu seçildi. Açılış ve yoklamanın ardından bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. Sonrasında İstiklal Marşı okundu.  

OY BİRLİĞİYLE KABUL EDİLDİ

Divan Başkanı Mehmet Çakar, kongrenin hayırlı olması temennisinde bulunarak, gündeme devam etti. Faaliyet Raporu, gelir-gider hesapları ile tahmini bütçe yapılan bilgilendirme doğrultusunda oy birliğiyle kabul edildi.

SEÇİME TEK LİSTEYLE GİDİLDİ

Seçimlere mevcut İlçe Başkanı Orhan Ergin’in başkan adaylığında tek listeyle gidildi. Orhan Ergin’in başkan adaylığındaki yönetim kurulu listesinde Sabriye Dilek, Hüseyin Sıraca, Necmi Pozan, Volkan İnan, Gökalp Düzgen, Halil Ertan Şener, Bilal Başar ile Mustafa Çelik yer aldı. Yedek yönetim kurulu listesinde Sebahat Ergin, Nirgül Mutlu, Bayram Dilek, Tamer Ertuğrul ile Fehim Kılıç yer aldı. İl kongresi delege listesi ise Orhan Ergin, Sabriye Dilek, Hüseyin Sıraca, Necmi Pozan, Volkan İnan, Gökalp Düzgen, Halil Ertan Şener, Bilal Başar, Mustafa Çelik ile Nirgül Mutlu yer aldı.

TEŞEKKÜR ETTİ

Oy kullanma işlemi sonrasında sayıma geçildi. Orhan Ergin kullanılan tüm oyları alarak yeniden DSP Çerkezköy İlçe Başkanlığına seçildi. Ergin, seçimler sonrasında yaptığı kısa konuşmada oy kullanan partililere teşekkür etti.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 15 Ağustos 2016, 16:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306