Oyun parkını ilk Akay test etti

Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, Tepe Piknik alanına yaptırılan ve 15 Haziran’da açılması planlanan Trakya’nın en büyük çocuk oyun parkında süren çalışmaları yerinde inceledi.

Oyun parkını ilk Akay test etti
banner301

Burada Akay, ceketini çıkarttıktan sonra kösele ayakkabısı ile tırmanma parkuruna çıktı ve kaydıraktan kayarak ilk testi yaptı.

Çerkezköy Bakış - Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, Kızılpınar, Veliköy, Cumhuriyet, İstasyon, Bağlık ve Gazi Osman Paşa Mahallelerinde devam eden çalışmaları, beraberindeki yardımcısı Kemal Gümüş ve ona eşlik eden gazetecilerle yerinde inceledi. Kızılpınar’daki üst yapı çalışmalarını inceleyen Akay, ardından Veliköy, daha sonra da Cumhuriyet Mahallesi’nde devam eden belediye çalışmalarını denetledi.
 

KAYDIRAKTAN KAYDI

Cumhuriyet Mahallesi’nde bulunan ve halk arasında Tepe Piknik Alanı olarak bilinen Kartaltepe Piknik ve Mesire Alanında son aşamaya gelen ve Trakya’nın en büyük çocuk oyun parkını incelemelerde bulundu. Akay burada, parktaki oyun gruplarını da test etti. Akay, 10 metre yüksekliğinde olan tırmanma parkuruna kösele ayakkabısı ile tırmandıktan sonra kaydıraktan kaydı. Ortaya da renkli görüntüler çıktı. Buradaki çalışmalarla ilgili bilgi veren Akay,  “Bölgenin en güzel parkı olacak. Eski Güreş sahasını etkinlik sahası haline getirdik bir kafeterya yapacağız. Burada el emeği ürünlerin sergileneceği bir alan da olacak. Tepe’de 2 seneden beri ciddi bir çalışma var. Buranın 3 sene evvelki halinden bu zamana kadar olan aşamaları iyi gözlemlemek lazım. Zira Tepe bitmişti, mahvolmuştu. Şimdi çocukların heyecanını yaşıyoruz. İnşallah 15 Haziranda burayı hizmete açıyoruz.’’ İfadelerini kullandı.


 

banner287
ARTIK GÜZEL GÜNLERİ GÖRME VAKTİ

İlçe genelinde devam eden çalışmalarla ilgili de bilgi veren Akay,  “Kızılpınar’da TESKİ’nin çalışmalarını bitirmesini bekliyoruz. Büyükşehir Belediyesi ve biz buraya bir ekip sokmaya hazırız. Onun dışında çalışmalarımız Kızılpınar’da devam ediyor. Biliyorsunuz ki Çerkezköy’de yol yaptıkça vatandaş Kızılpınar’ın hali ne olacak derken bile çalışma vardı. Kanalizasyon suyu alt yapısı, yağmur suyu alt yapısı yapılması kolay iş değil. 14 Temmuz 2016’da başlanan alt yapı, kanalizasyon suyu çalışmaları devam ediyor. Çalışmaların bitmesi ile Büyükşehir Belediyesi hazırlığını yaptı 17 caddeye, sıkıştırılmalı beton ardından üstüne asfalt dökülecek. Aynı şekilde Çerkezköy Belediye’si de kendine düşen sokaklara asfaltlama yapacak. Kızılpınar Mahallesi için uzun zamandan beri beklenen ancak alt yapı çalışmalarından dolayı bugüne kadar gelen çalışmalar vardı. İstiklal Caddesinde kaldırımları, taşları kendimiz seçerek beğenerek aldık. Kızılpınar’ın da sıkıntı çektiğinin farkındayız. Artık güzel günleri görme vakti. TESKİ’nin bize teslim ettiği şuan 8 sokak var. TESKİ teslim ettikçe biz çalışmalarımızı yapmaya devam edeceğiz’’ dedi.
 

30 AĞUSTOS’TA BİTECEK

Veliköy Kapalı ve Açık Düğün Salonunu çalışmalarının sürdüğünü belirten Akay, salonların 30 Ağustos’ta biteceği müjdesini verdi.Akay, ilçe genelindeki çalışmaları da inceleyerek ekiplerden bilgi aldı, vatandaşlarla sohbet etti.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 07 Haziran 2017, 17:15
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ferit çolak
Ferit çolak - 1 yıl Önce

Ramazan'da kahvaltıyıda Hapyhaurs cafenin kahvaltısınıda test edişiyle aklımıza yer edindi.

sana ne
sana ne @Ferit çolak - 1 yıl Önce

ramazanda kahvaltı yapması seni neden ilgilendiriyor.

hasan ırmak
hasan ırmak @Ferit çolak - 1 yıl Önce

Kim ne şekilde beğendi bilmiyorum ama ben hayatımda bu kadar kalitesiz bir mekan görmedim. Güya iftar yemeğine gittik çorbalar ezan okunduktan 15 dakika sonra geldi, yemekler ise 22.00'de geldi ve buz gibiydi. Garsonların sürekli olarak insanların üzerine bir şeyler dökmesi de cabası... Lütfen doğru yorumlar yapalım insanları böylesine saçma bir mekana yönlendirip ahını almayalım.saygılar

Ali
Ali - 1 yıl Önce

Kriptocu hainler sizi bölücülükteüstünüze yok iyi bakarsan kimin yıyıp yemediiğini görürsun

Çerkezköylü
Çerkezköylü - 1 yıl Önce

Kay bakalım kay kücük cocuk seni nasıl kaydıracağız secimlerden sonra Adalet sarayından cıkamayacan.

SIRADAKİ HABER

banner265

banner462

banner306

banner459