“Özcan Sokak yeni bir çehreye kavuşturulacak”

Çerkezköy Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından Özcan Sokak’ta yol, kaldırım ve yeşil alan çalışmaları için start verildi.

“Özcan Sokak yeni bir çehreye kavuşturulacak”
banner301
Çerkezköy Bakış - Çerkezköy Belediyesi tarafından Gazi Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Özcan Sokak’ta yol ve kaldırım çalışmalarının startı verilirken, Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, yaklaşık 7.100 metrekarelik alanda yapılacak olan yol, kaldırım ve peyzaj çalışmalarını yerinde inceledi. Bu proje kapsamında yaklaşık 7 bin yüz metre karelik alanda yol, kaldırım ve ağaçlandırma çalışması yapacaklarını kaydeden Belediye Başkanı Akay, “Sokak araç trafiğine tek yönlü olarak açık tutulacak. Ziraat Bankası’nın bulunduğu yönden araçlar tek yönlü olarak Öztrak Caddesi’ne çıkış yapabilecek. Kaldırım çalışmalarının ardından 72 adet manolya ve ıhlamur ağacı ile kaldırımlarımızı süsleyeceğiz” dedi.

Çalışmaları yerinde inceleyen Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay “Üç ay gibi bir sürede yapılacak çalışmalarla Özcan Sokak, Çerkezköy’ün en güzel sokaklarından biri haline gelecek. Özcan Sokak yeni bir çehreye kavuşturulacak” dedi.

“HUMMALI BİR ÇALIŞMA BAŞLATILDI”

Fen İşleri Müdürü Kemal Gümüş ile birlikte çalışmaları inceleyen Akay, vatandaşların taleplerini de değerlendirerek hummalı bir çalışma başlatıldığını kaydetti. Özcan Sokak’ın Çerkezköy’de gerek yaya, gerekse araç trafiğinin en yoğun olduğu sokaklardan birisi olduğunu dile getiren Akay, hazırladıkları proje ile Özcan Sokak’a yeni bir çehre kazandırmayı planladıklarını söyledi.

“7 BİN 100 METREKARELİK ALANDA ÇALIŞMA YAPILACAK”
banner287

Bu proje kapsamında yaklaşık 7 bin yüz metre karelik alanda yol, kaldırım ve ağaçlandırma çalışması yapacaklarını kaydeden Belediye Başkanı Akay, “Bu proje ile çalışmalarımız Özcan Sokak ve İşcan Sokak bağlantı yolu ve Canbaz Sokak kaldırım yolunu da kapsayacak. Özcan Sokak’ta ekiplerimiz kırma ve kazı işlemlerini tamamlamasının ardından 3 buçuk metre genişliğinde küptaş ile yol çalışmasını tamamlayacak” dedi.

“KALDIRIMLAR IHLAMUR AĞAÇLARI İLE SÜSLENECEK”

Akay, yol kaldırım çalışmaları ile beraber araç parkı için otopark cepleri yapılacağını da kaydederek “Sokak araç trafiğine tek yönlü olarak açık tutulacak. Ziraat Bankası’nın bulunduğu yönden araçlar tek yönlü olarak Öztrak Caddesi’ne çıkış yapabilecek. Kaldırım çalışmalarının ardından 72 adet manolya ve ıhlamur ağacı ile kaldırımlarımızı süsleyeceğiz” dedi.

“GÜZEL BİR GÖRÜNÜM KAZANDIRACAK”

Sokağa güzel bir görünüm vermek amacıyla ışıklandırma çalışmaları yapacaklarını dile getiren Akay “Engelli vatandaşlarımızı da düşünerek kaldırımlarda hem engelli bandı hem de engelli vatandaşlarımızın araçlarını park etmesi için engelli araç cebi oluşturulacak. Yaklaşık yüz gün çalışmaların süreceği sokağımızda yönlendirme ve bilgilendirme panoları ve billboardlar olacak” dedi. Akay, yağmur suyu hattı için kanalların da oluşturulacağı sokağın Çerkezköy’e çok güzel bir görünüm kazandıracağını kaydetti.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 30 Eylül 2016, 16:30
YORUM EKLE
YORUMLAR
çerkezköylü
çerkezköylü - 2 yıl Önce

bi bıkmadılar şumilletin parasını nereye harcayacaklarını şaşırıyorlar ha

admin
admin @çerkezköylü - 2 yıl Önce

kardeş zamanında burayı ali ertem yaptı ve öylesine yaptı taşlar hepsi yerinden oynadı hatalı taşlarla yapıldı bu sokağın yaniden yapılma sebebi ali ertemdir

veli
veli - 2 yıl Önce

sen kırma ben kırma kimin cebi dolacak tabi vatandaşlar günü gelince bunun hesabını soracak

Feridun
Feridun - 2 yıl Önce

Ihlamur ağacı bazı kişilerde alerjik enfeksiyon sorunu açabilir,keşke farklı bir ağaç tipi düşünülse idi. Her sey bir tarafa yapılan çalışma güzel olacak,emeği geçen herkese teşekkür en başta Vahap başkana.

SIRADAKİ HABER

banner265

banner462

banner306

banner459