Pakistanlı eğitimcilere Çerkezköy’de eğitim

Çerkezköy Türk Tekstil Vakfı Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi’nde Pakistanlı eğitimcilere yönelik iki haftalık eğitim düzenlenecek.

Pakistanlı eğitimcilere Çerkezköy’de eğitim
banner301
Çerkezköy Bakış - Pakistan’ın Pencap eyaletinde kurulan mesleki eğitim merkezinde Tekstil Teknolojileri ve Giyim Üretim Teknolojileri alanında görev yapan eğitimcilere yönelik Çerkezköy’de iki hafta sürecek eğitim düzenlenecek. Dün Çerkezköy’e gelen Pakistanlı eğitimcilere teorik eğitim yanında pratik eğitim de verilecek.

8 EĞİTİMCİ KATILIYOR

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) Başkanlığı ile Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Merkezi Müdürlüğü arasında imzalan protokol uyarınca Mesleki Eğitim Projesi kapsamında Pakistan’ın Pencap eyaletinde kurulan mesleki eğitim merkezinde Tekstil Teknolojileri ve Giyim Üretim Teknolojileri Alanında görev yapan 8 eğiticiye, Çerkezköy Türk Tekstil Vakfı Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi’nde eğitim alacak.

HEM PRATİK HEM TEORİK EĞİTİM

banner287
Eğitimin bir bölümü Çerkezköy Türk Tekstil Vakfı Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi’nde Okul Müdürü Murat Kıroğlu tarafından verilecek. Sektör ile yapılan işbirliği neticesinde ise bazı uygulamalar Mavi Jeans ile Dstar firmasında olacak.

EĞİTİM DÜN BAŞLADI

Eğitim programı dün başladı. Okul Müdürü Murat Kıroğlu, misafirlerine ilk olarak Çerkezköy Türk Tekstil Vakfı Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi’ni gezdirerek eğitim faaliyetleri hakkında bilgi verdi. İlk gün eğitiminde sulu yıkama, ön yıkama, bitim işlemleri eğitimi verildi. Eğitime bugün de devam edilecek. Kuru işlem eğitimi Mavi Jeans’te yapılacak.

HANGİ EĞİTİMLER VERİLECEK?

Temmuz ayının sonunda tamamlanacak eğitimde Pakistanlı eğitimcilere boyama eğitimi, taş yıkama eğitimi, ozon yıkama eğitimi, random yıkama eğitimi, krinkıl eğitimi, sprey eğitimi, zımpara-bıyık eğitimi, kuru ve yaş proses eğitimi verilecek. 

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner462

banner306

banner459