PANSİYONA DÖNÜŞTÜRÜLDÜ

Fetullahçı Terör Örgütü’ne yakınlığı nedeniyle bir süre önce hazineye devredilen Özel Zuhur Öğrenci Yurdu ile Özel İffet Öğrenci Yurdu, Enesler Anadolu İmam Hatip Lisesi bünyesinde devlet parasız yatılı pansiyonuna çevrildi.

PANSİYONA DÖNÜŞTÜRÜLDÜ
banner301
202 ÖĞRENCİ KAPASİTELİ PONSİYON

Özel İffet Yükseköğretim Kız Öğrenci Yurdu binası, Enesler Anadolu İmam Hatip Lisesi Lisesi’ne bağlı 80 öğrenci kapasiteli kız öğrenci pansiyonu, Özel Zuhur Ortaöğretim Erkek Öğrenci Yurdu binasının Enesler Anadolu İmam Hatip Lisesi’ne bağlı 152 öğrenci kapasiteli erkek öğrenci pansiyonu olarak kullanılacak.

ERDOĞAN: HAYIRLI OLSUN
banner287

Çerkezköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Erdoğan, pansiyon kararının Tekirdağ Valiliğince onaylandığını söyleyerek “Daha önce yurt binası olarak kullanılan her iki bina da pansiyona dönüştürüldü. Gerekli çalışmaların yapılmasının ardından her iki bina da öğrenci pansiyonu olarak faaliyet gösterecek. Hayırlı olsun” dedi.

HAZİNEYE DEVREDİLMİŞLERDİ

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ)’ye yakınlığı nedeniyle Özel İffet Yükseköğretim Kız Öğrenci Yurdu ile Özel Zuhur Ortaöğretim Erkek Öğrenci Yurdu’na kayyum atanmıştı. Sonrasında Kanun Hükmünde Kararname ile birlikte her iki yurt binası kapatılarak, hazineye devredilmişti.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 21 Eylül 2016, 09:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306