Park sorunundan yakındılar

Çerkezköy Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Mustafa As, ziyaret ettiği Çerkezköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Gümüş’e, okul önlerindeki park sorunu nedeniyle servis araçlarının öğrencileri almakta zorlandığını belirterek destek istedi.

Park sorunundan yakındılar
banner301
Çerkezköy Bakış - As ve beraberindeki yönetim kurulu üyeleri Hakan Fıçıcı ve Cemal Buzkuş, Çerkezköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Gümüş’ü ziyaret etti. Ziyarette Çerkezköy Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Mustafa As öğrenci taşımacılığı konusunda yaşadıkları bazı problemleri İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Gümüş’e iletti.

AS SIKINTILARI DİLE GETİRDİ

Çerkezköy Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Mustafa As bazı okul önlerinde yaşanan trafik ve park sorununa dikkat çekerek, “Yeni kanuna göre okul servisleri okul bahçelerine giremiyor. Okul çevresinde hem yoğunluk, hem de park sıkıntısı yaşanıyor. Özellikle Atatürk,75. Yıl ve Nurullah Narin okullarımızda bu sorunları yaşıyoruz. Ayrıca bazı okullardaki ders saatlerinde ikinci dönem ders saatlerinde olacak değişiklikleri hem bizleri hem öğrencileri zorlayacaktır.” diye konuştu.

banner287
“ÇABALARIMIZ SÜRÜYOR”

İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Gümüş, Çerkezköy’de öğrenci sayısının 33 bin 500’e vardığını ve göçle beraber hızla arttığını belirterek, “Göçle beraber derslik ihtiyacımız artıyor. Yakın zamanda yeni açılacak okullarımız ile hem bu sıkıntıları en aza indirmeye hem de ikili eğitimden tekli eğitime geçişe tüm çabamızla çalışıyoruz.” şeklinde konuştu.

“ÇERKEZKÖY KAZANACAK”

Yapılan görüşmelerin ardından Yükseköğretime Geçiş Sınavı(YGS) ve Ortaöğretim Kamu Personeli Seçme Sınavı(KPSS)’nın artık Çerkezköy’de yapılacağını ifade eden Hüseyin Gümüş “ Çerkezköy’ün sınav merkezi olması önemli bir adım. Sınav zamanları Kapaklı, Saray, Çatalca ve Silivri bölgelerinden insanlar ilçemize gelecek. Bundan Çerkezköy kazanacaktır. Ayrıca insanlarımız yaşadıkları yolculuk sıkıntısı ve sınava yetişememe telaşından kurtulmuş oldular.” diye konuştu.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
YORUMLAR
ali
ali - 1 yıl Önce

Şoförler derneği yetkilerine bir sorum var;
Bu servis araçları sis olmayan havalarda yasak olduğu halde neden sis farlarını açıyorlar?
Bu yüzden karşı yönden gelen araç kullanıcısı yolda yürüyen yayaları ve bisikletlileri fark etmekte zorlanıyor.
Her şeyi polisten, zabıtadan beklemek olmaz, siz de sivil toplum örgütü olarak üyelerinizi eğitip bir arada doğru düzgün yaşamaya katkıda bulunabilirsiniz..

ali
ali - 1 yıl Önce

Şoförler derneği yetkilerine bir sorum var;
Bu servis araçları sis olmayan havalarda yasak olduğu halde neden sis farlarını açıyorlar?
Bu yüzden karşı yönden gelen araç kullanıcısı yolda yürüyen yayaları ve bisikletlileri fark etmekte zorlanıyor.
Herşeyi polisten, zabıtadan beklemek olmaz, siz de sivil toplum örgütü olarak üyelerinizi eğitip bir arada doğru düzgün yaşamaya katkıda bulunabilirsiniz..

SIRADAKİ HABER

banner265

banner462

banner306

banner459