“Park ve yeşil alanları asıl sahiplerine iade ediyoruz”

Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, yeşil alan ve park çalışmalarını inceledi.

“Park ve yeşil alanları asıl sahiplerine iade ediyoruz”
banner301
Fevzipaşa Mahallesi Kulalar Sokak, Fevzipaşa Muhtarlığı karşısındaki yeşil alan, Gazi Osman Paşa Mahallesi Namık Kemal Bulvarı ile Fatih Caddesi’nin kesiştiği nokta üzerindeki yeşil alan ile Veliköy Mahallesi Hürriyet Meydanı’ndaki park ve yeşil alan çalışmalarında sona yaklaşıldığını kaydeden Akay, Gazi Osman Paşa Mahallesi Yunus Emre Parkı’nda ise çalışmaların devam ettiğini söyledi.

Çerkezköy Bakış -
Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, Park ve Bahçeler Müdürü Halil Mert Tayşir ile birlikte Fevzipaşa Mahallesi Kulalar Sokak’ta bulunan 4 bin 400 metrekarelik yeşil alanda yapılan park ve spor alanı çalışmalarını yerinde inceledi.

“SONA GELİNDİ”

Kulalar Sokak’ta birbirine yakın 5 ayrı noktada bulunan yeşil alanları vatandaşlar ve çocukların kullanımına kazandırmak için başlattıkları çalışmalarda sona gelindiğini ifade eden Akay “Toplam 4 bin 400 metrekarelik yeşil alanımıza birer adet mini futbol ve basketbol sahası yaptık. Yeşil alanlarımıza 6 adet ahşap oturma grubu koyuyoruz ve 2 adet kauçuk zeminli çocuk oyun alanını tamamlamak üzereyiz. Halkımızın spor yapmalarını sağlamak için iki adet fitness alanı yapıp, yeşil alanları çimlendirdik ve aydınlatmasını tamamladık. Şuanda çalışmalar da sona gelindi ve 1 hafta içerisinde Kulalar Sokak üzerinde bulunan tüm yeşil alanlardaki çalışmalarımızı tamamlamayı planlıyoruz” dedi.

“ARALIK’TA TAMAMLANMASI HEDEFLENİYOR”

Akay, Gazi Osman Paşa Mahallesi Yunus Emre Parkı’nda başlatılan yeşil alan ve park düzenleme çalışmalarını da yerinde inceledi. Toplam 3 bin 300 metrekarelik yeşil alanda 210 metre koşu yolu, 3 adet kamelya, 1 adet çocuk oyun grubu, 1 adet oturma duvarı, 2 adet fitness alanı, yürüyüş yolları ve bol yeşil alan olacak şekilde yeniden düzenlenip, aydınlatmasının yapılacağını kaydeden Akay “Yunus Emre Parkı’ndaki çalışmaların Aralık ayı başında tamamlanması hedefleniyor” dedi.
banner287

“YÜRÜYÜŞ KORİDORU OLUŞTURULDU”

Fevzipaşa Mahallesi’nde bulunan Fevzipaşa Muhtarlığı karşısındaki 1500 metrekarelik yeşil alanda yapılan park ve yeşil alan düzenleme çalışmalarının da tamamlanmak üzere olduğunu belirten Akay, bu bölgede bulunan yeşil alanda da ahşap yürüyüş koridoru oluşturduklarını, oturma alanları, yürüyüş yolları ve yeşillendirme çalışması yaptıklarını kaydetti. Başkan Vahap Akay, Gazi Osman Paşa Mahallesi’nin Fatih Caddesi ile Namık Kemal Bulvarı’nın kesiştiği noktada bulunan 800 metrekarelik yeşil alanın düzenlemesinin tamamlandığını kaydetti. Bu bölgede bulunan yeşil alana ise yürüyüş yolu ve yeşil alan düzenlemesi yaparak oturma alanları yaptıklarını ve 1 adet pergola koyduklarını kaydeden Akay, bu yeşil alandaki çalışmalar tamamlanarak vatandaşların kullanımına açtıklarını belirtti.

“YEŞİL ALANLAR GENİŞLETİLDİ”

Veliköy Mahallesi’nde bulunan Hürriyet Meydanı’ndaki park ve yeşil alanın bir kısmında da revize çalışması gerçekleştirdiklerini söyleyen Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, “Hürriyet Meydanı’nda bulunan parktaki kapalı ve göze hoş gelmeyen yapılar yıkılarak, vatandaşlarımızın rahatlıkla kullanabileceği şekilde revize edildi. Yeşil alanlarımız genişletildi, 3 adet pergola konularak, peyzaj düzenlemesi ile çiçek ve mevsimlik bitki dikimi yapıldı” dedi. Akay, buradaki yeşil alanda yapılan revize çalışmalarını da kısa süre içerisinde tamamlamayı hedeflediklerini söyledi.

“İŞLETME MANTIĞINDAN ÇIKARTIYORUZ”

Akay, ilçe genelinde bulunan park ve yeşil alanlardaki işletme mantığını sona erdirmek istediğini ifade ederek “Kiraya verilen park ve yeşil alanlar işletme mantığı ile hareket ediyordu. Şimdi ihale süresi biten işletmeleri çıkartarak, park ve yeşil alanlarımızı yeniden yapıyoruz ve gerçek sahiplerine, yani vatandaşlarımızla, çocuklarımıza geri veriyoruz. Park ve yeşil alanlarımızı işletme mantığından çıkartıyoruz” dedi.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
YORUMLAR
karakaş
karakaş - 2 yıl Önce

aynı çalışmaları kızılpınar da da göstermeniz dileğiyle

AYHAN
AYHAN - 2 yıl Önce

SAYIN BAŞKANIM EŞİMLE ÇAY İÇMEK İSTEDİĞİMDE OĞLUMU PARKA GÖTÜRMEK İSTEDİĞİMDE GÜNÜN STRESİNİ BİRAZDA OLSUN ATMAK İSTEDİĞİMDE ACABA NEREYE GİTMELİYİM???

Hasan
Hasan @AYHAN - 2 yıl Önce

Başkan değilimde, bu saçma yorumu görünce şaşırdım. Başkan ne bilsin sen kimsin nerde yaşıyorsun? Yerini yurdunu mahalleni yaz. sanki eskiden bu dediklerini yapıyormuydun? başkasına kahve diye kiralanmış parklarda eşinle ç.ocuğunla birlikte okeymi oynuyordun? ne alaka?

Ahmet iscan
Ahmet iscan - 2 yıl Önce

F.pasa daki yuruyus yolu parke, tepe deki yuruyus yolu kirmizi toz toprak.. baskanim burda yuruyus yapanlar insan da tepedekiler insan degilmi...

Vatandaş
Vatandaş @Ahmet iscan - 2 yıl Önce

O toprak değil tartan zemin. Orasını siz yürüyüş yolu biliyorsunuz, esasında koşu yapılması için de kullanılıyor. O zemin koşu esnasında darbeyi azaltıyor. Türkiyedeki bütün parklarda var o zeminden. Ormanın ortasına bide beton döküldükten sonra ne anladınız ormanda yürümekten koşmaktan oda başka birşey. Şehir içiyle şehir dışını karıştırmayın spor hakkında bir bilginiz yok.

55
55 - 2 yıl Önce

OH NE GÜZEL EN AZINDAN İNSANLAR HİÇ OLMAYAN VE ARTIK KULLANILAN YAŞAM ALANLARININ NASIL OLMASI GEREKTİĞİNİ TARTIŞABİLİYOR NE GÜZEL GELİŞME ESKİDEN HİÇ YOKTU VE ALIŞACAK BU GÜZEL HİZMETLERE BU GÜZEL İNSANLAR EYVALLAH BAŞKANIM

Samsunlu
Samsunlu - 2 yıl Önce

Her zaman her yerde böyledir bu işler artık kendi yerlerini kendilerine alın yaşayın gezin spor yapın diye teslim eden başkanın hizmetleri sahiplerini şaşırtıyor neden öyle değilde böyle olmadı dedirtiyor çünkü sahipleniyorlar harika. Önceden yoktuki bu durumlar yapanlara teşekkürler

SIRADAKİ HABER

banner265

banner462

banner306

banner459