Park yoğun ilgi gördü

Çerkezköy Belediyesi tarafından Tepe Piknik Alanının bulunduğu bölgeye yaptırılan Trakya’nın en büyük çocuk oyun parkı yoğun ilgi görüyor. Ancak aileler, tırmanma parkurunda yeterli güvenlik önlemi olmadığını belirterek, yetkililerin düzenleme yapmasını istiyor.

Park yoğun ilgi gördü
banner301

banner287
Trakya’nın en büyük çocuk oyun parkı bir süre önce hizmete açıldı. Park, haftanın 7 günü yoğun ilgi görürken, burayı dolduran çocuklar gönüllerince eğleniyor. Parkta en büyük ilgiyi ise Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay’ın ilk testini yaparak hizmete sunduğu tırmanma parkuru oldu. Çocuklar tırmanma parkurunun sonunda uzun kaydıraktan kayabilmek için halata tırmanarak kulübeye ulaşıyor. Burada yaşanan yoğunluk ise düşme tehlikesi sorununu da ortaya çıkarıyor. Güvenlik görevlilerinin tüm uyarılarına rağmen parktaki çocuklar eğlence için aynı anda halata tırmanmaya çalışınca, zaman zaman tehlikeli anlarda yaşanıyor.
Çocuklarını parka getiren aileler, belediyeye böyle bir oyun parkını çocukların kullanımına soktuğu için teşekkür ederken, “Çok güzel bir park olmuş. Ancak tırmanma parkuruna çocuklar daha fazla ilgi gösteriyor. Yaşanan yoğunluk nedeniyle de zaman zaman tehlikeli anlar da yaşanıyor. Bizim talebimiz, imkan varsa parkura olası bir düşme sonrası yaralanmanın önlenmesi için bir ağ serilmesi. Ayrıca parkurun çevresi bir ağ ile kapatılırsa tek noktadan giriş yapılabilir ve halatta yaşanan yoğunluğun önüne geçirilebilir. Yetkililerin bu önerimizi dikkate almasını istiyoruz.”dediler

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 10 Temmuz 2017, 13:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner462

banner306

banner459